08:38
Lehečka vypadl v Phoenixu v úvodním kole

Pátý nejvýše nasazený hráč silně obsazeného challengeru v americkém Phoenixu dohrál hned v prvním kole. Jiří Lehečka (47.) v něm nestačil na Thanasiho Kokkinakise (94.). Australskému vítězi jednoho podniku ATP podlehl za bezmála dvě hodiny po setech 6:7(5) a 4:6. Do utkání přitom česká jednička vstoupila rychlým brejkem a za stavu 5:3 měla na returnu setbol.

08:25
Kvitová utekla Pegulaové ze čtyř mečbolů

Petra Kvitová (15.) porazila v osmifinále prestižního podniku v americkém Indian Wells podruhé v sezoně domácí nasazenou trojku Jessicu Pegulaovou (3.). V rozhodujícím setu musela třiatřicetiletá Češka dotahovat rovnou třikrát ztrátu brejku. Pegulaová podávala hned dvakrát na vítězství v utkání, přičemž za stavu 5:4 neproměnila na servisu mečbol. Nakonec zápas vygradoval po dvou a čtvrt hodině dramatickým závěrečným tiebreakem, v němž dvojnásobná wimbledonská šampionka odvrátila další tři mečboly a po parádním výkonu zvítězila poměrem 6:2, 3:6 a 7:6(11). Do čtvrtfinále „pátého grandslamu“ postoupila Kvitová v kalifornské poušti potřetí v kariéře a poprvé od roku 2016. O premiérové semifinále si zahraje proti přemožitelce krajanky Plíškové Marii Sakkariové (7.) z Řecka.

08:18
Vítěznou šňůru Krejčíkové ukončila Sabalenková

Série vyhraných utkání Barbory Krejčíkové (16.) se zastavila na čísle 8. V osmifinále podniku v Indian Wells podlehla vítězka únorového podniku v Dubaji po třísetovém boji 3:6, 6:2 a 4:6 Aryně Sabalenkové (2.) z Běloruska. O výsledku rozhodujícího setu rozhodl jediný brejk ze třetího gemu. Světová dvojka tak Krejčíkové oplatila nedávnou porážku ze Spojených arabských emirátů, která je nadále jejím jediným nezdarem v sezoně.

08:14
Muchová poprvé porazila Vondroušovou

Karolína Muchová (76.) porazila v českém osmifinálovém derby na turnaji v Indian Wells 6:4, 6:7(2) a 6:4 favorizovanou Markétu Vondroušovou (105.), proti níž uspěla na čtvrtý pokus vůbec poprvé. Dlouhý duel trval 2 hodiny a 35 minut. Mohl být přitom podstatně kratší, kdyby Muchová ve druhé sadě nepromarnila slibný náskok 5:2 a dva mečboly. Ve třetím setu pak dokázala Vondroušová dvakrát dotáhnout manko brejku, od stavu 4:4 už ale brala oba závěrečné gemy starší z Češek. Ta si při své premiéře v kalifornské poušti zahraje čtvrtfinále proti Jeleně Rybakinové (10.) z Kazachstánu.