22:00
Sakkariová oplatila Plíškové porážku z Dubaje

Karolína Plíšková (17.) vypadla na podniku WTA 1000 v Indian Wells v osmifinále. V tom nezvládla zopakovat tři týdny starou suverénní výhru nad Marií Sakkariovou (7.). Tentokrát s běhavou Řekyní prohrála po velkém boji za 2 hodiny a 43 minut 4:6, 7:5 a 3:6. Češka vstoupila do zápasu dvěma ztracenými servisy. Ve druhém setu promarnila náskok 3:1. Za stavu 4:4 odvrátila Plíšková čtyři brejkboly, vzápětí sama na returnu rovněž dva neproměnila. O dva gemy později už si nicméně vedla na příjmu lépe a vynutila si rozhodující dějství. V tom se dostala skrze maratonský čtvrthodinový gem do vedení 2:0, jenže Sakkariová kontrovala pěti hrami v řadě. Za stavu 2:5 ještě vykřesala rodačka z Loun naději brejkem, vzápětí ale znovu selhala při vlastním podání – celkově posedmé.

17:39
Apltauer získal první bod do žebříčku ATP

Osmnáctiletý Filip Apltauer se dnes dočkal svého prvního bodu do žebříčku ATP. Český tenista si ho zajistil na antukovém turnaji ITF na íránském ostrově Kiš, kde v úvodním kole hlavní soutěže po obratu porazil Rusa Vladislava Ivanova (999.) 3:6, 7:5 a 6:3.

08:23
Krejčíková se Siniakovou nadále vítězí

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou uspěly také ve svém osmém letošním utkání čtyřhry. Šampionky Australian Open přehrály v osmifinále tisícovky v Indian Wells kanadsko-americkou dvojici Leylah Fernandezová, Taylor Townsendová 7:5, 3:6 a 10:7. České favoritky v prvním setu neudržely vedení 5:0, napínavou koncovku si ale pohlídaly. Ve druhé sadě odskočily do vedení 2:1 s brejkem, soupeřky ale skóre otočily a vynutily si supertiebreak. V něm si od začátku vedly lépe Krejčíková se Siniakovou, které v koncovce uhájily těsný náskok a po hodině a 45 minutách boje postoupily do čtvrtfinále tzv. „pátého grandslamu“.

08:16
Vondroušová si vyšlápla na Džábirovou!

Do osmifinále tisícovky v Indian Wells postoupila také Markéta Vondroušová (105.)! Stříbrná olympijská medailistka udolala ve třetím kole tuniskou hvězdu Uns Džábirovou (4.) po hodině a půl hry 7:6(5) a 6:4. Třiadvacetiletá Vondroušová vstoupila do utkání dvěma ztracenými servisy a prohrávala 0:3. Poté díky sérii pěti gemů otočila na 5:3, nakonec ale získala set až v dramatickém tiebreaku. Ve druhé sadě se Vondroušová rychle dostala do vedení 5:1, následně však nevyužila pět mečbolů a Tunisanka se dotáhla na rozdíl jediného gemu. Česká reprezentantka ale větší zdramatizování nepřipustila a čistou hrou zápas dopodávala. Postupem do osmifinále obhájila v kalifornské poušti loňský výsledek. O vyrovnání svého turnajového maxima z roku 2019 zabojuje v atraktivním derby proti krajance Karolíně Muchové (76.).