19:12
Korda kvůli zranění vynechá Wimbledon

Jednadvacetiletý Sebastian Korda (46.) na sociálních sítích oznámil, že se nezúčastní nadcházejícího Wimbledonu (27. června). Loňský osmifinalista turnaje se omluvil kvůli potížím v oblasti chodidel a holení.

18:32
Kopřiva uspěl při travnaté premiéře

Vít Kopřiva (128.) se travnatého povrchu nezalekl a při své premiéře slaví cennou výhru. Pětadvacetiletý Čech v prvním kole kvalifikace Wimbledonu skolil po setech 7:5 a 6:4 zkušeného Inda Ramkumara Ramanathana (172.), který už na nejrychlejším tenisovém podkladu odehrál téměř 50 utkání. Kopřiva odvrátil za stavu 4:5 v první sadě dva setboly při svém podání, posléze sám udeřil na returnu a set dopodával. Ve druhém dějství sice český reprezentant prohrával 1:3, poté ale ovládl čtyři gemy v řadě a svůj náskok už uhlídal. Může se tak těšit na souboj s Rakušanem Sebastianem Ofnerem (222.).

18:14
Los ženské kvalifikace Wimbledonu

Jesika Malečková (218.) – Cristina Bucsaová (ESP, 131.)
Miriam Kolodziejová (308.) – Nastasja Schunková (GER, 156.)
Anna Sisková (262.) – Louisa Chiricová (USA, 227.)
Linda Fruhvirtová (175.) – Tessah Andrianjafitrimová (FRA, 139.)
Tereza Smitková (298.) – Jessika Ponchetová (FRA, 196.)
Sára Bejlek (213.) – Emina Bektasová (USA, 225.)

16:20
Hradecká s Mirzaovou nezvládly první kolo

Lucie Hradecká a Indka Sania Mirzaová letos na sedmi předchozích společných turnajích vždy přešly alespoň dvě úvodní kola, s travnatým turnajem v Eastbourne se ale loučí už po úvodní rundě. Zkušené deblistky totiž podlehly japonsko-tchajwanskému páru Šuko Aojamaová, Chao-čching Čchan 5:7, 7:6(3) a 7:10.

16:10
Kolář proti Selovi nezaváhal

Český favorit Zdeněk Kolář (120.) nedal v úvodním kole wimbledonské kvalifikace šanci Dudimu Selovi (793.) a po rovné hodině hry si připsal vítězství 6:0 a 6:3. Izraelský veterán, startující díky chráněnému žebříčku, pozlobil Koláře pouze na začátku druhé sady, kdy získal brejk. Pětadvacetiletý Kolář ale okamžitě reagoval a následně získal v šesté hře další úspěch na returnu, který mu bohatě stačil k hladké výhře.

15:28
Forejtek při grandslamové premiéře neuspěl

Jonáš Forejtek (232.) má za sebou svůj debut na seniorském grandslamu. Jednadvacetiletý Čech podlehl v úvodním kole kvalifikace Wimbledonu zkušenému Rakušanovi Dennisu Novakovi (155.) po hodině a 17 minutách 6:7(2) a 1:6. Forejtek si v prvním setu vytvořil dva brejkboly, jeho soupeř ale obě šance vymazal a posléze opanoval tiebreak. Druhé dějství, po jehož třetím gemu se nechal český tenista ošetřit, už bylo jasnou záležitostí pro osmadvacetiletého Novaka.

13:37
Rosol dominoval, ztratil jen dvě hry

Fantastický vstup do kvalifikace letošního Wimbledonu má za sebou Lukáš Rosol (278.). Zkušený český tenista deklasoval v úvodním kole Brazilce Thiaga Seybotha Wilda (253.) za pouhých 47 minut 6:2, 6:0. Rosolovi se v utkání povedlo hned pětkrát prorazit Brazilcův servis a dominoval i na servisu. Čelil totiž jen jednomu brejkbolu, jenž navíc ve druhé hře druhého setu bez obtíží odvrátil.