17:18
Kohlschreiber odehrál poslední utkání kariéry

Osmatřicetiletý Philipp Kohlschreiber (230.) se po 21 letech rozloučil s profesionální kariérou. Někdejší 16. hráč žebříčku ATP dnes v Roehamptonu odehrál své poslední utkání, když ve druhém kole wimbledonské kvalifikace prohrál s Kazachem Michailem Kukuškinem (160.) 7:6(4), 3:6 a 4:6. Kohlschreiber oslavil na elitním okruhu osm titulů ve dvouhře a sedm ve čtyřhře. Na všech čtyřech grandslamech dokázal postoupit do osmifinále, přičemž jeho nejlepším výsledkem je čtvrtfinále z Wimbledonu 2012.

16:31
Kvitová v Eastbourne zastavila Boulterovou

Britka Katie Boulterová (127.) usilovala v Eastbourne po skalpech Terezy Martincové a Karolíny Plíškové o třetí výhru v řadě proti české tenistce, Petra Kvitová (31.) však byla proti! Zkušená Češka udolala domácí divokou kartu v osmifinále travnaté „pětistovky“ po bezmála dvou a půl hodině boje 5:7, 6:0 a 7:5. Nasazená čtrnáctka Kvitová v prvním setu nevyužila vedení 5:2 a dva setboly, z nevydařené koncovky se ale rychle oklepala a druhým setem prosvištěla bez ztráty gemu. V rozhodujícím dějství nenabídla své britské vyzývatelce ani jeden brejkbol a utkání uzavřela na returnu ve dvanácté hře. Turnajová finalistka z roku 2011 narazí ve čtvrtfinále buď na další Britku Harriet Dartovou (103.), nebo Ukrajinku Martu Kosťukovou (79.).

16:10
Kopřiva proti Ofnerovi nevyužil mečbol

Pouhý jeden fiftýn od postupu do finále wimbledonské kvalifikace byl Vít Kopřiva (128.), který nakonec po velkém boji podlehl v Roehamptonu Rakušanovi Sebastianu Ofnerovi (222.) po dvou hodinách a 14 minutách 6:3, 6:7(2) a 5:7. Pětadvacetiletý Kopřiva měl ve druhé sadě za stavu 6:5 a 40:30 na returnu dokonce mečbol, o rok starší Rakušan ho však odvrátil a následně si díky úspěchu v tiebreaku vynutil rozhodující set. V něm Ofner nejprve neudržel vedení 2:0, v klíčovém dvanáctém gemu ale zakončil vyrovnaný zápas čistou hrou na returnu.

15:37
Svrčina proti Harrisonovi nedopodával

Už 5:2 v rozhodujícím setu vedl Dalibor Svrčina (184.) nad Američanem Christianem Harrisonem (248.) ve druhém kole kvalifikace Wimbledonu, nakonec ale odešel z kurtu v Roehamptonu poražen poměrem 6:0, 3:6 a 6:7 (4:10). Devatenáctiletý český tenista měl šanci také ve druhém dějství, kdy ale rychle přišel o vedení 2:0. V klíčovém supertiebreaku ztratil čtyři úvodní body a manko už poté nedohnal. Zatímco osmadvacetiletý Američan zapsal na servisu kladnou bilanci pěti es a tří dvojchyb, Svrčina vytvořil devět dvojchyb a netrefil ani jedno eso.

13:28
Do finále wimbledonské kvalifikace postoupil i Rosol

Po krajanu Kolářovi postoupil do třetího kola kvalifikace Wimbledonu také velezkušený Lukáš Rosol (278.). Někdejší turnajový přemožitel dvaadvacetinásobného grandslamového šampiona Rafaela Nadala porazil 7:6(6) a 6:4 Christophera Eubankse (161.) ze Spojených států. Ten neproměnil na příjmu za stavu 5:4 setbol, a tak dospělo úvodní dějství bez jediného brejku až do zkrácené hry. Rosol nejprve promarnil náskok 6:4, po druhé výměně stran ale urval dvě výměny v řadě a dovedl tiebreak do vítězného konce. Do druhého setu vstoupil Rosol rychlým brejkem a vedením 3:0. Za stavu 5:3 pak neproměnil na podání tři mečboly a poprvé v utkání ztratil vlastní servis, vzápětí se mu ale podařilo uspět na příjmu. Dalším soupeřem Rosola bude lepší z dvojice Jurij Rodionov (AUT) – Renzo Olivo (ARG).

13:04
Wimbledon: Kolář je po skreči soupeře ve finále kvalifikace

Zdeněk Kolář (120.) se na Wimbledonu přiblížil účasti v hlavní soutěži. Čtvrtý nejvýše nasazený hráč kvalifikace vedl v utkání 2. kola nad Mariem Vilellou Martínezem (261.) už 6:1 a 2:0, poté se španělský protivník rozhodl duel skrečovat. Do té doby nepovolil pětadvacetiletý Kolář soupeři ani jeden brejkbol a ztratil při vlastním podání pouhé čtyři fiftýny. Poslední souboj absolvuje Kolář v Roehamptonu buď s Italem Vavassorim (255.), nebo Brazilcem Menezesem (474.).