12:26
Siniaková Gauffovou nezaskočila

Kateřina Siniaková (49.) končí na turnaji kategorie WTA 250 v australském Adelaide v prvním kole. Česká tenistka nenašla recept na favorizovanou Američanku Cori Gauffovou (19.), které podlehla za hodinu a dvě minuty po setech 1:6, 2:6. Siniaková, jež prohrála s Gauffovou ve všech třech vzájemných duelech, si nevěděla rady s kvalitním servisem soupeřky a nevybojovala ani jeden brejkbol.

09:15
Martincová s Vondroušovou si zahrají čtvrtfinále

Markéta Vondroušová a Tereza Martincová postoupily na turnaji v Adelaide do čtvrtfinále čtyřhry. V úvodním kole si česká dvojice poradila s ukrajinsko-indickým duem N. Kičenoková, Mirzaová za hodinu hry po setech 6:3 a 6:3. Češky si v zápase vypracovaly hned sedm brejkbolů, přičemž dokázaly proměnit čtyři z nich. Martincové s Vondroušovou se poměrně dařilo i na servise, který ztratily jen jednou.

08:20
Krejčíková končí v prvním kole čtyřhry

Barbora Krejčíková svůj první zápas v roce 2022 nezvládla. Česká tenistka s Číňankou Šuaj Čang nestačily na čínské duo Sü, Jang, kterým na turnaji kategorie WTA 500 v Sydney podlehly po setech 3:6, 6:7(4). Přitom to dlouho vypadalo, že utkání prvního kola bude muset rozhodnout až supertiebreak. Česko-čínské duo vedlo ve druhé sadě už 5:2, ani to ovšem nestačilo a jejich soupeřky dokázaly dostat set do tiebreaku, ve kterém už dotáhly duel do vítězného konce.

07:04
Martincová v Adelaide udolala Jastremskou

Dvě hodiny a šest minut potřebovala Tereza Martincová (48.) k tomu, aby v úvodním kole na turnaji WTA v Adelaide porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskou (102.) 6:4, 3:6 a 6:3. Ukrajinka sice v utkání vypálila 16 es, zároveň ale spáchala hned 12 dvojchyb (bilance Martincové činila tři esa a pět dvojchyb). Sedmadvacetiletá Češka si zajistila výhru brejkem ze druhého gemu závěrečné sady, v níž sama nečelila ani jednomu brejkbolu. Osmifinálovou soupeřkou Martincové bude hvězdná Američanka Madison Keysová (87.).

06:47
Macháč vstoupil do kvalifikace obratem proti Carabellimu

Tomáš Macháč (130.) vyhrál i svůj šestý letošní zápas a postoupil v kvalifikaci Australian Open do druhého kola. Čerstvý vítěz challengeru v Traralgonu sice nevstoupil do utkání s Camilem Ugem Carabellim (215.) nejlépe, když v prvním gemu ztratil dvakrát servis a uhrál pouhé dva gemy, nakonec ale po obratu zvítězil 2:6, 6:3 a 6:1. Berounský rodák si dlouho nevěděl rady s urputnou obranou Argentince, a často tak musel chodit na síť či zkoušet kraťasy. O osudu druhé sady rozhodl jediný brejk z druhého gemu. Rovněž do rozhodujícího dějství vstoupil Macháč brejkem a ve zbylém průběhu přidal ještě další dva. Hned tři z celkových čtyř obstaral na příjmu čistou hrou – včetně toho úplně posledního, kterým celý duel završil. Příští soupeř Macháče vzejde ze souboje mezi Portugalcem Dominguesem (248.) a Indem Bhambrim (1049.).

03:54
Kolář si v kvalifikaci poradil s Collarinim

Do kvalifikace Australian Open vstoupil vítězně také Zdeněk Kolář (144.), který přehrál Argentince Andreu Collariniho (259.) za hodinu a 38 minut 7:6(7) a 6:2. První set se obešel bez brejkbolů, rozhodnout tak musela až zkrácená hra, v níž Kolář odvrátil jeden setbol na returnu a sám využil svou druhou šanci na ukončení sady. Ve druhém dějství uspěl český tenista na returnu hned třikrát, sám přišel o podání pouze jednou. Při své šesté účasti v kvalifikaci Australian Open tak postoupil podruhé do druhého kola. Tam ho čeká buď Ital Flavio Cobolli (199.), nebo Australan Andrew Harris (397.).

03:25
Veselý nezvládl tiebreaky s Nakashimou

Jiří Veselý (79.) nenavázal na turnaji v Sydney na vydařenou kvalifikaci, když prohrál v prvním kole hlavní soutěže s Američanem Brandonem Nakashimou (68.) po hodině a 48 minutách 6:7(2) a 6:7(0). Oba tenisté předvedli velmi dobrý výkon na servisu, v utkání nečelil ani jeden z nich brejkbolu. Veselý nastřílel 13 es (oproti třem dvojchybám), jeho soupeř měl bilanci 12 es a jediné dvojchyby.

02:51
Kopřiva vydřel první výhru na grandslamu

Vít Kopřiva (194.) se při své druhé grandslamové účasti dočkal prvního vítězství! Čtyřiadvacetiletý Čech udolal v prvním kole kvalifikace Australian Open italského tenistu Franca Agamenoneho (190.) po dvou hodinách a 24 minutách 4:6, 7:6(3) a 6:3. Kopřiva v prvním setu dvakrát nevyužil vedení o brejk, své podání ztratil hned třikrát. Také ve druhém dějství opakovaně nevyužil náskok, ve druhé polovině mimořádně důležitého tiebreaku ale zahrál skvěle. V rozhodujícím setu si český reprezentant připsal brejk ve čtvrté hře a tentokrát už vedení udržel, ačkoliv v posledním gemu čelil stavu 0:30. Kopřiva, jenž se poprvé představil na grandslamu loni na US Open, vyzve ve druhém kole kvalifikace v Melbourne Francouze Enza Couacauda (166.).