16:37
Vrbenský druhou úspěšnou kvalifikaci nepřidá

Michael Vrbenský (372.) ve druhé challengerové kvalifikaci na italském turnaji ve Forti neuspěl. Český tenista v nedělním úvodním zápase nestačil na Denise Jevsejeva (403.) 3:6, 2:6. Vrbenský v utkání třikrát ztratil podání, jediné dva brejkboly za stavu 1:1 ve druhém setu nezužitkoval.

15:20
Nouza ve finále čtyřhry skolil nasazené jedničky

Petr Nouza se dočkal třináctého titulu ze čtyřhry. Třiadvacetiletý český tenista a jeho deblový parťák Boris Butulija ve finále "pětadvacítky" ITF v tuniském Monastiru porazili nejvýše nasazený debl Mansouri, Ouakaa 6:4, 3:6, 10:7. Utkání bylo včera přerušeno za stavu 1:1 v prvním setu, úvodní sadu nakonec díky brejku v pátém gemu vyhrála česko-srbská dvojice. Ve druhém dějství navíc zahájila úspěchem na returnu, o výhodu však vzápětí přišla, stejně jako o celý set. Nouza s Butulijou v supertiebreaku už vedli 6:0 a 7:1. Soupeři sice snížili na rozdíl dvou míčků, třetí nasazení si zbytek duelu už pohlídali.

11:56
ATP Cup: Titul slaví Kanada

Historicky třetím vítězem ATP Cupu se stala Kanada. Druhý bod pro severoamerickou zemi přinesl v dnešním finále proti Španělsku Felix Auger-Aliassime, jenž porazil Roberta Bautistu-Aguta výsledkem 7:6(3), 6:3. Kanaďan ztratil hned na úvod zápasu servis, podání si okamžitě však vzal zpátky. Úvodní sada dospěla až do tiebreaku, ve kterém jedenáctý hráč světového žebříčku dominoval. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 3:3. Od toho momentu Španěl získal jen dva fiftýny a daroval svému soupeři celý zápas.

10:47
Krejčíková začala s tréninkem

Barbora Krejčíková už několik dní trénuje v australském Sydney na start nové sezony, ve které bude podle svých slov chtít hrát dvouhru i čtyřhru. Doposud její přípravu brzdila v Austrálii nemoc. První ostrý zápas v letošním roce sehraje až zítra proti Belindě Bencicové.

09:23
ATP Cup: Kanada jde ve finále do vedení 1:0

Kanada si připisuje první bod ve finále ATP Cupu zásluhou parádního výkonu Denise Shapovalova, který přehrál Španěla Pabla Carreña Bustu ve dvou setech 6:4 a 6:3. Busta dnes neodehrál ideální zápas. Na jeho poměry moc chyboval a hra Shapovalova mu vůbec nepomáhala. Kanadský tenista si dobře vedl na podání. Soupeři sice nabídl devět brejkbolů, osm jich ale dokázal odvrátit. Naopak servis Španělovi prolomil hned ve třech případech.

08:50
České deblové derby pro Siniakovou

Kateřina Siniaková potvrdila roli světové deblové jedničky a po boku Američanky Bernardy Peraové ovládla turnaj kategorie WTA 250 v australském Melbourne. Ve finále Siniaková narazila na další Češku, a to Terezu Martincovou, která pro tento turnaj utvořila dvojici s Egypťankou Majar Šerifovou. Favorizované duo Siniaková, Peraová se na titul pořádně nadřelo, závěrečnou bitvu získalo po setech 6:2, 6:7(7), 10:5. Pro rodačku z Hradce Králové se jedná o šestnáctý kariérní deblový titul.

08:45
Veselý zvládl první kolo kvalifikace

Jiří Veselý (83.) si zahraje na turnaji kategorie ATP 250 v australském Sydney finále kvalifikace. V prvním kole si poradil s Francouzem Lucasem Pouillem (155.), kterého porazil po setech 6:4 a 6:4. Český tenista si vedl skvěle na returnu, v zápase si vytvořil hned 15 brejkbolů. Proměnil pouze dva, i to ovšem stačilo. Veselý totiž kvalitně podával, ani jednou neztratil servis a zahrál jedenáct es.

08:41
Macháč ovládl challenger v Traralgonu

Tomáš Macháč (143.) opanoval hned svůj první turnaj, do kterého v novém roce nastoupil. Český tenista přehrál na challengeru v australském Traralgonu Američana Bjorna Fratangela (165.), a to za hodinu a pětačtyřicet minut po setech 7:6(2), 6:3. Český mladík vstoupil do utkání o něco vlažněji a přišel o své podání. Trpělivou hrou si jej však vzal zpět a vyrovnal na 4:4. Poté však přišel další zkrat a ztráta servisu. Fratangelo nabídnutou možnost nevyužil, prohrál si podání a v tiebreaku přišel o první sadu. V úvodu druhého setu se hrálo hodně vyrovnaně. Rozhodující moment přišel za stavu 3:3, kdy Fratangelovi odešel forhend a Macháč mu prolomil servis. Následně si český mladík s přehledem uhlídal své podání. Už to vypadalo, že Američan sníží na 4:5, jenže opět přišel o podání a daroval Macháčovi triumf.