10:53
Kolář na Cobolliho nevyzrál

Zdeněk Kolář (144.) nezvládl druhé kolo kvalifikace Australian Open, když za hodinu a 38 minut podlehl devatenáctiletému Italovi Flaviu Cobollimu (199.) 4:6 a 2:6. Český tenista ztratil v úvodní sadě servis hned ve třetím gemu, následně si ho ovšem vzal přes čistou hru zpátky. Jenže ani v páté hře si nedokázal rodák z Bystřice nad Pernštejnem podání udržet, čehož už jeho soupeř dokázal využít a první sadu dotáhl do vítězného konce. Druhý set už byl jasně v režii grandslamového debutanta. Ten si utvořil náskok 5:0, a i když vzápětí Kolář dokázal dvěma získanými hrami zkorigovat skóre, tak se na větší zdramatizování duelu nezmohl.

09:07
Krejčíková si zahraje čtvrtfinále

Barbora Krejčíková (4.) postoupila na turnaji kategorie WTA 500 v australském Sydney do čtvrtfinále. V osmifinále česká tenistka porazila Rumunku Jaqueline Adinu Cristianovou (73.), a to za hodinu a pětatřicet minut po setech 6:1, 7:5. Rodačka z Ivančic začala zápas skvěle, vždyť v prvním setu prolomila pokaždé soupeřce servis a bez větších problémů sadu ovládla. Krátce po startu druhého dějství bylo utkání přerušeno kvůli dešti, to ovšem Krejčíkovou nerozhodilo. Ihned poté, co počasí dovolilo hráčkám se vrátit na kurt, vzala Rumunce servis a dostala se do vedení 2:0. Jenže to následně ztratila, načež jsme byli svědky vyrovnané bitvy až do stavu 5:5. Tehdy si nasazená trojka podržela podání, aby poté přes čistou hru dotáhla osmifinálový duel do vítězného konce. O postup do semifinále se nejlepší česká tenistka současnosti střetne s Francouzkou Caroline Garciaovou (75.).

08:56
Vondroušová s Martincovou postoupily do semifinále

Markéta Vondroušová s Terezou Martincovou postoupily na turnaji WTA v Adelaide do semifinále čtyřhry. Česká dvojice si ve čtvrtfinále poradila se švýcarským duem Golubicová, Teichmannová, které porazila za necelou hodinu a půl po setech 7:6(4), 6:2. Češky v zápase vzaly svým soupeřkám podání hned ve čtyřech případech, naopak se jim samotným podařilo odvrátit pět z celkového počtu sedmi brejkbolů.

05:56
Martincová uhrála s Keysovou jen čtyři gemy

Tereza Martincová (48.) vypadla na akci WTA v Adelaide v osmifinále, když nestačila na hvězdnou Madison Keysovou (87.) po setech 1:6 a 3:6. Šestadvacetiletá Američanka, která je bývalou světovou sedmičkou, potřebovala na jasný postup do čtvrtfinále pouhých 63 minut. Zatímco vítězka odvrátila všechny čtyři brejkboly, česká hráčka ztratila hned čtyřikrát servis.

05:19
Kopřiva končí na raketě Couacauda

Vít Kopřiva (194.) dohrál při své premiéře v kvalifikaci Australian Open ve druhém kole. Čtyřiadvacetiletý Čech podlehl v Melbourne Parku francouzskému tenistovi Enzovi Couacaudovi (166.) po 66 minutách dvakrát 3:6. Couacaud uspěl v prvním setu díky brejku z šestého gemu. Ve druhé sadě „loupil“ na příjmu ve třetí a závěrečné deváté hře. Naopak Kopřiva si v utkání nevypracoval žádný brejkbol.

05:14
Lehečka vybojoval postup do finále kvalifikace

Jiří Lehečka (143.) si stejně jako na loňském US Open zajistil přímý souboj o postup do hlavní soutěže grandslamu. Dvacetiletý český reprezentant udolal ve druhém kole kvalifikace Australian Open v pohledném střetnutí domácího Maxe Purcella (174.) po hodině a 39 minutách 7:6(2) a 7:6(8). Ani jeden z tenistů v utkání neztratil servis (Lehečka odvrátil tři brejkboly, Purcell dva). Český reprezentant dohnal ve druhém tiebreaku manko 3:6, posléze ještě čelil dalšímu setbolu za stavu 6:7 při svém podání. Napínavý duel zakončil dokonale přesným esem z druhého podání. Lehečka si zahraje o postup do hlavní soutěže proti Kazachovi Dmitriji Popkovi (177.).

04:53
Vondroušová nezvládla bitvu s Konjuhovou

Markéta Vondroušová (34.) skončila na turnaji v australském Adelaide v osmifinále. V tom podlehla nasazená šestka po dalším třísetovém boji 6:4, 2:6 a 6:7(3) chorvatské náhradnici Aně Konjuhové (65.). Češka vedla v rozhodujícím setu 5:3 a měla mečbol, při kterém zahrála soupeřka druhý servis o pásku. Duel pokračoval a Konjuhová si ziskem tří gemů v řadě pojistila tiebreak. Na ten po dvou odvrácených mečbolech Konjuhové záhy skutečně došlo. Vondroušová ve zkrácené hře dvěma fantastickými údery srovnala z 1:3 na 3:3, po změně stran už ale neuhrála ani míč.

02:41
Kvitová v Sydney nestačila na Džabúrovou

Petra Kvitová (21.) se ve středu rozloučila s turnajem v Sydney. Šampionka z let 2015 a 2019 prohrála v osmifinále s Tunisankou Ons Džabúrovou (10.) po hodině a 22 minutách dvakrát 4:6. Jednatřicetiletá Češka nevyužila v obou setech náskok brejku (vedla shodně 3:1), o své podání přišla celkově pětkrát. Kvitová se nyní přesune do Melbourne, kde ji čeká od 17. ledna Australian Open. Do úvodního grandslamu sezóny vstoupí s letošní bilancí jedné výhry a dvou porážek.