21:14
Stosurová a Čang ovládly čtyřhru na US Open

Vítězkami ženské čtyřhry se na letošním US Open staly zkušené třicátnice Samantha Stosurová a Šuaj Čang. Turnajové čtrnáctky přehrály v souboji dvou nasazených párů, které při cestě do finále neztratily ani set, 6:3, 3:6 a 6:3 domácí teenagerky Cori Gauffovou a Caty McNallyovou, nasazené jedenáctky. Vyrovnané první dějství rozhodl jediný brejk z osmého gemu. Naprosto stejný scénář napsal i druhý set – jen byly v osmé hře na příjmu Američanky. A tak se šlo do rozhodující sady. Za stavu 3:3 nejprve Gauffová s McNallyovou nevyužily na returnu vedení 40:15, aby následně – jak jinak než v osmém gemu – podání samy ztratily. Australanka s Číňankou v New Yorku vybojovaly druhý grandslamový a celkově čtvrtý společný titul. Svou vítěznou sérii prodloužily Stosurová s Čang už na jedenáct zápasů.

16:13
Smitková v kvalifikaci podlehla Niemeierové

Tereza Smitková (336.) skončila na turnaji WTA v Lucemburku před branami hlavní soutěže. Šestadvacetiletá Češka prohrála ve finále kvalifikace s Němkou Jule Niemeierovou (146.) po dvou hodinách a 12 minutách 7:6(3), 3:6 a 4:6. Smitková vstoupila do rozhodující sady ztraceným podáním, které si ale vzápětí vzala zpět. V napínavém závěru, jenž přinesl velké množství shod, nejprve po boji ztratila podání na 4:5. Následně si ještě Češka vypracovala tři brejkboly na 5:5, své šance však nevyužila.

08:18
Raducanuová ovládla US Open bez ztráty setu

Osmnáctiletá Emma Raducanuová dotáhla svou pohádkovou jízdu na US Open až do vítězného konce. Ani ve finále neztratila set a získala svůj premiérový grandslamový titul po výhře 6:4, 6:3 nad Leylah Annie Fernandezovou. Mladičká hráčka se stala vůbec první Britkou, která dosáhla na titul z turnaje velké čtyřky po dlouhých 44 letech a navázala na úspěch Virginie Wadeové z roku 1977.