19:50
Kopřiva nezvládl bitvu s Ciašem

Vít Kopřiva (198.) na antuce v polském Štětíně sérii tří porážek v řadě neukončil. Český tenista byl v utkání úvodního kola obrovským papírovým favoritem, nestačil však na soupeře ze sedmé stovky žebříčku. Domácímu držiteli divoké karty Pawlu Ciašovi (640.), jenž hrál v letošní sezoně svůj premiérový zápas na challengeru, podlehl za 2 hodiny a 29 minut 2:6, 6:4 a 4:6. Rodák z Bílovce prohrával vinou devíti ztracených gemů v řadě v jednu chvíli už 2:6 a 1:4, poté ale zničehonic přepnul na vyšší výkonnostní stupeň a rychle sadu sérií pěti vyhraných her otočil. Do třetího setu vstoupil Kopřiva brejkem a vedením 2:0. Měl jasně navrch, pak ale jako by někdo opět mávl kouzelným proutkem. Ciaš postupně otočil na 5:3, a byť za tohoto stavu duel na podání neukončil, o gem později tak učinil na returnu.

15:56
Turnaj mistryň se letos uskuteční v Mexiku!

Dlouhé čekání je u konce! Prestižní Turnaj mistryň, jímž tradičně končí tenisový rok na okruhu WTA, se letos uskuteční v mexické Guadalajaře. V týdnu od 8. listopadu bude ve městě, které v březnu hostilo podnik kategorie WTA 250, zápolit osm nejlepších singlistek a osm nejlepších deblových párů letošní sezóny. Původní lokalitou mělo být čínské město Šen-čen, kde se poprvé hrálo v roce 2019. Loňský ročník Turnaje mistryň se nekonal kvůli pandemii covidu-19. Do svého čínského „domova“ by se akce měla podle sdělení zástupců WTA vrátit v roce 2022.

00:35
Suverénní Medveděv ve finále zastavil Djokoviče

Daniil Medveděv (2.) je šampionem letošního US Open! Pětadvacetiletý Rus nedal ve finále šanci světové jedničce Novaku Djokovičovi, kterého porazil po dvou hodinách a 15 minutách 6:4, 6:4 a 6:4. Medveděv se tak ve svém třetím grandslamovém finále (US Open 2019, Australian Open 2021) dočkal prvního triumfu na akci velké čtyřky. Naopak Djokovič si pohoršil finálovou bilanci na grandslamech na 20 vítězství a 11 porážek. V historických tabulkách nadále zůstává na děleném prvním místě s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Srb zároveň nezkompletoval kalendářní grandslam, k němuž mu chyběla jediná výhra.