19:44
Kr. Plíšková v Srbsku dohrála

Kristýna Plíšková (132.) si úvodní letošní semifinále na okruhu WTA nezahraje. Na turnaji kategorie WTA 125 v srbském Bělehradu nestačila na Slovenku Rebeccu Šramkovou (203.), které podlehla za necelé tři hodiny po sadách 6:4, 4:6 a 6:7(5). Češka si musí vyčítat hlavně koncovku druhého setu, kdy za stavu 4:5 prohrála gem i přesto, že v něm vedla 30-0.

15:52
Lehečka v Poznani postupuje

Jiří Lehečka (213.) si zahraje na challengeru v polské Poznani čtvrtfinále. V osmifinále si český mladík poradil s Australanem Aleksandarem Vukicem (223.), kterého přehrál za hodinu a šestadvacet minut po setech 6:3 a 6:4. Pokud Čech vyhraje i zítra, s největší pravděpodobností proklouzne do TOP 200 světového žebříčku.

15:31
Češky doplní ve finále Bencicová s Golubicovou

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková znají své soupeřky ve finále olympijského turnaje. Budou jimi Švýcarky Belinda Bencicová a Viktorija Golubicová, které v semifinále udolaly Brazilky Pigossiovou se Stefaniovou po sadách 7:5, 6:3.

14:01
Kolář vybojoval postup do čtvrtfinále

Zdeněk Kolář (182.) na challengeru v polské Poznani zvládl těžký třísetový duel s Argentincem Pedrem Cachinem (275.), jehož dokázal porazit 6:4, 4:6, 7:5 a zahraje si o své druhé semifinále v řadě.

13:47
Vondroušová vybojovala postup do singlového finále!

Český tenis bude mít zastoupení ve finále dvouhry na olympijských hrách! Markéta Vondroušová slaví ve čtvrtečním semifinále vítězství nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou ve dvou setech 6:3, 6:1 a má jistotu olympijské medaile! V trochu nervozní první sadě byla lepší tenistkou na kurtu Vondroušová, která svou převahu přetavila v brejk v páté hře a své vítězství v úvodním dějství potvrdila na returnu ještě v deváté hře. Do druhého setu vlétla Vondroušová po hlavě a rychle se ujala vedení 3:0 s brejkem z druhého gemu. Svitolinová marně hledala na svou soupeřku recept a místo toho, aby něco udělala se svou ztrátou, ještě ji navýšila v šesté hře, kdy ji česká hráčka znovu brejkla. Následně Vondroušová zápas dopodávala.

13:18
Deblové finále mužů bude ryze chorvatské

Hned dva chorvatské páry se probojovaly do finále mužské čtyřhry na olympijských hrách. V prvním semifinále slavili výhru 2:0 Čilič s Dodigem nad Novozélanďany Daniellem a Venusem. Ve druhém utkání pak Mektič s Pavičem porazili Američany Krajiceka se Sandgrenem.

09:50
Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále!

České deblistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vybojovaly postup do finále olympijského turnaje! Ve čtvrtečním semifinále si poradily s Ruskami Veronikou Kudermětovovou a Jelenou Vesninovou, které porazily 6:3, 3:6, 10:6. První set rozhodl jediný brejk, k němuž se Češky propracovaly v šesté hře. V průběhu sady přitom samy čelily dvěma brejkbolům, ale s hrozbou ztráty servisu si poradily. A jediný brejk nakonec rozhodl i druhý set. V něm se tentokrát ve čtvrté hře radovaly ruské hráčky, které následně v pátém gemu odvrátily hrozbu rebrejku a vynutily si záhy supertiebreak. Rozhodující sada do 10 bodů však přinesla radost českému páru, který si dokázal vypracovat vedení 7:3 se dvěma minibrejky a posléze tento set doservíroval.