20:09
Kolář s Lehečkou slaví deblovou trofej

Zdeněk Kolář s Jiřím Lehečkou hned při svém prvním společném turnaji ve čtyřhře slaví titul. Český debl ve finálovém zápase v Poznani porazil dvojici Drzewiecki, Vukic 6:4, 3:6, 10:5.

18:03
Viďmanová si ve čtyřhře zahraje o titul

Darja Viďmanová si na turnaji ITF v dánském Vejle zahraje druhé finále ve čtyřhře. Osmnáctiletá Češka s deblovou parťačkou Nicole Khirinovou v semifinálovém duelu přehrály třetí nejvýše nasazený debl Gramová, Vojcinaková 6:2, 7:6(5).

16:30
Vondroušová si z Tokia odveze stříbrnou medaili

Markéta Vondroušová (42.) na olympijských hrách v Tokiu získala stříbrnou medaili. Dvaadvacetiletá česká tenistka ve finále dvouhry nestačila na Švýcarku Belindu Bencicovou (12.), se kterou prohrála 5:7, 6:2, 3:6.

15:35
Lehečka podruhé v řadě postoupil do finále challengeru

Jiří Lehečka (213.) prodloužil na turnaji v Poznani svou vítěznou šňůru už na devět zápasů a zahraje si na polské antuce přesně po týdnu o další challengerový titul. Vítěz posledního podniku v Tampere porazil v sobotu za hodinu a 13 minut 6:4 a 6:2 ruského kvalifikanta Alexandera Ševčenka (441.) a postoupil bez ztráty jediného setu do finále. O osudu úvodní sady rozhodl jediný brejk z pátého gemu. Do druhého dějství vstoupil mladoboleslavský teenager dvěma rychlými brejky. Za stavu 3:0 pak Lehečka poprvé ztratil servis, vzápětí ale znovu bodoval na příjmu a dovedl povedený duel do vítězného konce. O celkově čtvrtou letošní trofej si Lehečka v neděli zahraje buď se Španělem Zapatou Mirallesem (121.), nebo Kazachem Popkem (189.).

14:55
Paroulek vybojoval čtvrtý titul ze čtyřhry

Tadeáš Paroulek slaví první deblovou trofej po dvou letech. Jednadvacetiletý Čech celkově čtvrtý titul ze čtyřhry z nižší kategorie získal v sobotu, kdy společně s Charlsem Broomem ve finále v Novim Sadu přehráli debl Frunza, Jecan 2:6, 6:3, 10:6.

14:45
Jebavý na pátý titul ze čtyřhry ATP nedosáhl

Roman Jebavý na druhý deblový titul z ATP v Kitzbühelu nedosáhl. Jednatřicetiletý tenista a jeho parťák Matwe Middelkoop ve finálovém střetnutí proti deblu Erler, Miedler 5:7, 6:7(5). Česko-nizozemský pár v prvním setu prohrával 1:4, manko brejku poté sice v devátém gemu stáhl, ve dvanácté hře však podruhé přišel o servis. Jebavý s Middelkoopem ve druhé sadě byli 3:5 pozadu, v klíčovou chvíli ale zabrali a do začátku tiebreaku odvrátili tři mečboly. Ve zkrácené hře však nezachytili úvod, doháněli ztrátu 0:4. Ačkoliv manko dvou minibrejků dohnali, tak závěr zápasu nezvládli.

13:47
Svitolinová otočila souboj o bronz

Ještě před sobotním vrcholem v podobě finále ženské čtyřhry se na centrálním dvorci v Tokiu uskutečnil utkání o bronzovou medaili. Kazaška Jelena Rybakinová byla k zisku medaile velmi blízko, ale nakonec na světovou šestku Elinu Svitolinovou nestačila a prohrála s ní 6:1, 6:7(5), 4:6. Rybakinová přitom vedla ve druhém setu 3:1 a ve třetí sadě 4:1, v obou případech však o své vedení přišla. Svitolinová ve druhém setu strhla vítězství na svou stranu v tiebreaku a v rozhodujícím dějství pak zápas zakončila pěti vyhranými gemy v řadě. Rybakinová se sice v koncovce ještě srdnatě bránila a odvrátila 6 mečbolů, sedmý však už dokázala ukrajinská hráčka proměnit.

11:32
Bartyová s Peersem získali bronz bez boje

Ashleigh Bartyová a John Peers získaly olympijský bronz ze smíšené čtyřhry bez boje. Jejich soupeři, Novak Djokovič a Nina Stojanovičová, totiž před finále odstoupili. Důvodem jsou údajné zdravotní problémy Djokoviče s pravým ramenem.

11:01
Djokovič vyjde v singlu naprázdno, bronz slaví Carreňo Busta

Světová jednička Novak Djokovič se olympijské medaile ve dvouhře nedočkal. Srbský tenista prohrál druhý zápas v řadě, když nestačil na španělského tenistu Pabla Carreňa Bustu, jemuž podlehl po více než dvouapůlhodinové bitvě 4:6, 7:6(6), 3:6. Carreňo Busta přitom mohl slavit vítězství o poznání dříve. V tiebreaku druhého setu se totiž propracoval k mečbolu, který ale nevyužil a Djokovič po obratu ještě živil naději na bronz. Španěl ovšem zkraje třetího setu odvrátil brejkbol v první hře a hned vzápětí dokázal Srbovi podruhé v utkání sebrat servis. Sám byl na podání nepřekonatelný, soupeři nedovolil využít ani jeden z šesti brejkbolů a výhodu brejku si tak donesl až do koncovky. V ní Djokovič ještě dokázal odvrátit čtyři mečboly, ale na pátý už recept nenašel.

10:24
Brazilky Pigossiová a Stefaniová po obratu slaví bronzové medaile

Olympijský turnaj poznal první medailistky v podobě brazilských deblistek Laury Pigossiové a Luisy Stefaniové, které zvítězily v utkání o třetí místo nad Ruskami Veronikou Kuděrmetovovou a Jelenou Vesninovou 4:6, 6:4, 11:9. Vše přitom nasvědčovalo tomu, že se z bronzu budou radovat Rusky. V rozhodujícím supertiebreaku si totiž vypracovaly čtyři mečboly za stavu 9:5, ale v koncovce zcela selhaly. Brazilky získaly šest bodů v řadě a strhly vítězství na svou stranu.