20:00
Poljak nestačil na Ejupovice

Kvalifikant David Poljak (461.) prohrál v úvodním kole hlavní soutěže challengeru v Poznani s Němcem Elmarem Ejupovicem (421.) po hodině a 24 minutách 2:6 a 4:6. Český tenista ve druhém setu ještě dotáhl ztrátu brejku a srovnal na 4:4, poslední dva gemy utkání ale nezvládl.

18:19
Kolář v derby porazil Forejtka

Už šestou výhru v řadě si připsal Zdeněk Kolář (182.), který v úvodním kole challengeru v Poznani přehrál krajana Jonáše Forejtka (320.) po hodině a 33 minutách dvakrát 6:4. Šampion z nedávného Concord Iasi Open uspěl v prvním setu díky jedinému brejku z deváté hry. Ve druhé sadě se Kolář dostal do vedení 3:1. Přestože Forejtek srovnal na 3:3, závěr duelu patřil opět zkušenějšímu ze dvojice českých tenistů. Kolář se utká v osmifinále s Argentincem Pedrem Cachínem (275.).

17:33
Vrbenský v Terstu nestačil na Cobolliho

Michael Vrbenský (286.) se rozloučil s antukovým challengerem v italském Terstu už po úvodním kole, v němž nestačil na domácího Flavia Cobolliho (331.) po hodině a 54 minutách 6:7(6) a 3:6. Vrbenský vedl v prvním setu 5:2 na gemy, o náskok brejku ale přišel. V klíčovém tiebreaku si vypracoval luxusní náskok 6:2, ten ale nevyužil. Ve druhém dějství rozhodl italský tenista o svém úspěchu jediným brejkem ve druhém gemu.

15:56
Lehečka pokračuje na vítězné vlně

Jiří Lehečka (213.) navázal v polské Poznani na dobrou formu z Tampere, kde si o víkendu došel pro premiérový challengerový titul v kariéře, a porazil v úvodním kole 6:3 a 7:5 Tristana Lamasineho (252.) z Francie. V prvním dějství vedl Čech už 5:0 a měl setbol. Pak si vybral slabší chvilku, více než tři gemy ale soupeři nedovolil. Ve druhé sadě už se hrál vyrovnanější tenis. Oba aktéři si střežili svá podání, a to až do stavu 5:5, kdy se Lehečka blýskl důležitým brejkem. Následně mladoboleslavský rodák otočil na servisu gem z 0:30 a mohl se radovat z postupu do osmifinále. V tom narazí 213. tenista žebříčku ATP na Australana Aleksandara Vukice (223.).

15:17
Jebavý je v deblovém čtvrtfinále

Roman Jebavý a Nizozemec Matwe Middelkoop potvrdili v úvodním kole čtyřhry na turnaji ATP v Kitzbühelu roli nasazených trojek, když porazili venezuelsko-novozélandské duo Luis David Martinez, Artem Sitak 6:7(5), 6:4 a 10:1. Jebavý s Middelkoopem ztratili jediný míček v supertiebreaku až za stavu 5:0. Jejich soupeři ve čtvrtfinále budou Němec Andre Begemann a Slovák Igor Zelenay.

13:41
Kopřiva marně usiloval o velký comeback

Vít Kopřiva (199.) se s challengerovým turnajem v polské Poznani rozloučil už po prvním kole dvouhry. Český tenista, který uplynulý týden postoupil do semifinále turnaje ATP v Gstaadu, v úterý prohrál tříhodinovou bitvu se sedmým nasazeným Kazachem Dmitrijem Popkem (189.), kterému nakonec podlehl 4:6, 6:4, 5:7. Kopřiva ve třetím setu už prohrával 1:5, po srovnání na 5:5 ale nevyužil gembol a znovu přišel o podání.

13:27
Krejčíková se Siniakovou jsou ve čtvrtfinále čtyřhry

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou na olympijských hrách v Tokiu postoupily do čtvrtfinále čtyřhry. Nejvýše nasazená dvojice v osmifinále přehrála pár Badosaová, Sorribesová Tormová 6:2, 5:7, 10:5. Češky měly k postupu nakročeno už ve druhé sadě, od stavu 5:3 však neuhrály jediný gem, za stavu 5:4 a 40:15 při vlastním podání dokonce nezužitkovaly dva mečboly. Krejčíková se Siniakovou vyzvou ve čtvrtfinále šestý nasazený debl Bartyová, Sandersová.

13:04
Kar. Plíšková s Vondroušovou nevyužily čtyři mečboly

Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou se do čtvrtfinále čtyřhry v Tokiu neprobojovaly. České tenistky proti brazilskému deblu Pigossiová, Stefaniová prohrály 6:2, 4:6, 11:13. V supertiebreaku přitom vedly 9:7 a měly čtyři mečboly.

12:32
Kr. Plíšková potvrdila roli favoritky

Kristýna Plíšková (132.) si na turnaji WTA v Bělehradu zahraje druhé kolo dvouhry. Česká tenistka v úvodním zápase na turnaji přehrála hráčku startující na divokou kartu Tenu Lukasovou (277.) 6:1, 6:4. Plíšková v úvodním setu získala tři brejky, na začátku druhé sady poprvé ztratila podání. Vydařil se jí však rebrejk, za stavu 3:3 a 4:4 navíc odvrátila celkem pět šancí soupeřky. V závěrečném gemu naopak na returnu využila druhý mečbol.

11:27
Svrčina ve Španělsku postupuje po skreči favorita

Dalibor Svrčina (519.) po úspěšné kvalifikaci španělského challengeru v Segovii na turnaji nekončí. V prvním kole hlavní soutěže přešel přes pátého nejvýše nasazeného Portugalce Frederica Ferreiru Silvu (179.), který utkání za stavu 6:4 pro Svrčinu skrečoval. Českého mladíka v dalším střetnutí čeká lepší z dvojice Renzo Olivo (218.) – Adrian Menendez-Maceiras (284.).

10:31
Kar. Plíšková končí na raketě Giorgiové

Karolína Plíšková (7.) v Tokiu nenaváže na úspěšný Wimbledon. Česká tenistka v osmifinále dvouhry překvapivě vypadla s Italkou Camilou Giorgiovou (61.) po sadách 4:6, 2:6. Plíšková ve čtvrtém gemu úvodního setu sice stáhla manko brejku, v další hře si však podruhé v zápase přišla o servis. Na začátku druhé sady navíc soupeřce dovolila brejk, což se opakovalo o čtyři hry později. Češka ve druhém setu nedostala jedinou šanci uspět na returnu, na čtvrtfinále s Elinou Svitolinovou tak musí zapomenout.

08:59
Macháč dvě hodiny vzdoroval Schwartzmanovi

Tomáš Macháč (148.) si druhé vítězství na olympijských hrách nepřipsal. Ve druhém kole tokijského turnaje nepřekvapil favorizovaného Argentince Diega Schwartzmana (13.), se kterým prohrál 4:6, 5:7. Macháč jako první v zápase ztratil podání, ve čtvrté hře získal rebrejk. Druhou ztrátu ze sedmého gemu už nestáhl, úvodní sadu po 48 minutách tak nezvládl. Druhý set nabídl vedení Argentince 1:0 a 4:3 a brejkem, v obou případech český tenista dokázal na returnu uspět. Za stavu 5:5 však popáté v duelu neudržel servis, což nakonec bylo rozhodující.

08:51
Krejčíková s Bencicovou ztratila vedení

Barbora Krejčíková (11.) při premiérové účasti ve dvouhře olympijského turnaje končí v osmifinále. Pětadvacetiletá Češka v zápase o čtvrtfinále přišla o vedení s Belindou Bencicovou (12.), se kterou prohrála 6:1, 2:6, 3:6. Krejčíková po úvodním suverénním setu ve druhé sadě hned získala náskok brejku, o který ale okamžitě přišla, ve zbytku sady navíc ztratila další dva servisy. V závěrečném setu sice stáhla ztrátu 2:4, brejk však nedokázala potvrdit.

08:26
Muguruzaová zastavila přemožitelku Kvitové

Druhou čtvrtfinalistkou dvouhry na probíhajících olympijských hrách v Tokiu je Garbine Muguruzaová (9.). Zkušená Španělka v osmifinále vyřadila přemožitelku Petry Kvitové Alison Van Uytvanckovou (59.) po sadách 6:4, 6:1.

07:45
Vondroušová šokovala Ósakaovou a je ve čtvrtfinále!

Markéta Vondroušová je první českou tenistkou ve čtvrtfinále olympiády! Proti hvězdné domácí Japonce Naomi Ósakaové předvedla skvělý výkon a favoritku dokonale zaskočila. V prvním setu jasně dominovala a bez komplikací ho ovládla poměrem 6:1. Ve druhém setu Češka hned přišla o podání a Japonka se dostala do vedení. Vondroušová se ale trpělivě držela a dokázala Ósakaovou rebrejknout. Za stavu 3:3 přišla důležitá chvíle – Vondroušová udělala dvě dvojchyby a stav byl 15:40. Na oba fiftýny ale Češka zahrála skvělý kraťas a držela se v setu dál. Za stavu 5:4 nezvládla Japonka svůj servis. Dva mečboly sice odvrátila, po další chybě ale mohla česká tenistka slavit senzační postup do čtvrtfinále po vítězství 6:1 a 6:4.

04:27
Program na OH v Tokiu se kvůli počasí odsouvá

Program tenisového turnaje na olympiádě v Tokiu během úterý narušuje špatné počasí. V plánované 4:00 českého času se začalo pouze na centrálním kurtu se zataženou střechou. Na ostatních kurtech (kde měla hrát od 4:00 Barbora Krejčíková nebo Tomáš Macháč) se začne nejdříve po 5:00.