18:25
Lehečka vyřadil třetího nasazeného Hoanga

JIří Lehečka (254.) na challengerovém turnaji ve finském Tampere postoupil do druhého kola dvouhry. Devatenáctiletý Čech si poradil s třetím nasazeným hráčem turnaje Antoine Hoangem (143.) 6:1, 6:4. Lehečka si v úvodním setu vypracoval náskok 4:0, v pátém gemu přišel o servis. Vzápětí ale protihráči potřetí vzal podání. Ve druhé sadě se Lehečka dostal k vedení 4:2, a ačkoliv soupeř srovnal na 4:4, tak v deváté hře čistou hrou na returnu získal klíčový brejk. Českého tenistu v zápase o čtvrtfinále čeká bývalý 38. hráč žebříčku dvouhry Nicolas Jarry (265.).

18:22
Veselý v Umagu končí v úvodním kole

Jiří Veselý (86.) na turnaji ATP v Umagu skončil po úvodním zápase dvouhry. Český tenista v něm prohrál s Alessandro Giannessim (177.) 6:7(4), 5:7. Veselý v první sadě stáhl ztrátu 2:4, v tiebreaku dokonce vedl 4:3 a měl minibrejk, od té doby ale ve zkrácené hře nezískal jediný míček. Ve druhém setu se jako první dostal k brejku, za stavu 4:3 však úspěšný gem na returnu nedokázal potvrdit. V závěrečné hře poté nedokázal odvrátit úvodní mečbol soupeře.