18:55
Martincová v Birminghamu pokořila Ostapenkovou

Druhé čtvrtfinále v řadě vybojovala v Birminghamu česká tenistka Tereza Martincová (90.). Ve čtvrtečním duelu s Jelenou Ostapenkovou (43.), která plnila roli nasazené pětky, zvítězila po téměř dvou a půl hodinách 7:6(4), 4:6, 6:2 a před Wimbledonem potvrzuje, že má na travnatých dvorcích velmi dobrou formu. Celkově se jedná o její sedmé čtvrtfinále na okruhu WTA.

17:57
Plíšková své prokletí s Pegulaovou nezlomila

Ani na čtvrtý pokus nedokázala Karolína Plíšková (10.) prolomit své letošní prokletí, kterým je Američanka Jessica Pegulaová (26.). Světová desítka v osmifinále turnaje v Berlíně sice vedla v prvním setu 4:2, ale o náskok přišla a stejně tak nezužitkovala vedení o brejk zkraje druhé sady. S Pegulaovou nakonec prohrála ve dvou setech 5:7, 2:6.

17:08
Bouzková s Hradeckou jsou v semifinále

Marie Bouzková s Lucií Hradeckou uspěly ve čtvrtečním čtvrtfinále na turnaji WTA v Birminghamu. České tenistky porazily silný sesterský pár Chao-Čching a Latishu Čchanovy po setech 3:6, 7:5, 10:5 s zahrají si o postup do finále.

16:39
Bejlek na nasazenou čtyřku nestačila

Česká tenistka Sára Bejlek na své středeční vítězství nad favorizovanou soupeřkou nenavázala. V osmifinále proti turnajové čtyřce Rece-Luce Janiové z Maďarska, které patří 185. místo světa, prohrála ve dvou setech 4:6, 3:6.

16:33
US Open se odehraje bez omezení publika

Dobrou zprávu pro tenisové fanoušky dnes vydala USTA, která organizuje newyorský grandslam US Open. Podle informací se na letošním ročníku bude hrát bez omezení publika a areál se bude moci zaplnit na 100 %.

15:33
Bartůňková další favoritku nezdolala

Patnáctiletá Nikola Bartůňková (1019.) druhou favoritku v řadě na Macha Lake Open neporazila. V osmifinálovém duelu s Alexandrou Cadantuovou (289.) prohrála ve dvou setech 6:7(4), 1:6.

15:01
Nosková si vyšlápla na další soupeřku

Divoká karta Linda Nosková si ve Starých Splavech zahraje ve čtvrtfinále! Ve čtvrtek se jí povedlo porazit Maďarku Annu Bondarovou ve třech setech 6:1, 6:7(2), 7:5. V utkání čelila hned 15 brejkbolům, přesto ztratila servis pouze dvakrát. Dokázala se rovněž popasovat se ztrátou vedení 5:2 ve třetím setu, kdy se Bondarové povedlo srovnat na 5:5, ale závěrečné dva gemy patřily už opět talentované Češce.

14:18
Svrčina na nasazenou trojku nestačil

Dalibor Svrčina (588.) ve svém premiérovém challengerovém čtvrtfinále v kariéře neuspěl. Osmnáctiletý Čech nestačil na prostějovském Moneta Czech Open na nasazenou trojku Gianlucu Magera (82.) z Itálie. Proti soupeři z elitní stovky světového žebříčku se ostravský rodák zhostil úvodního brejku, nakonec ale favoritovi podlehl za hodinu a 24 minut 3:6 a 2:6.

14:07
Smitková končí ve Starých Splavech v osmifinále

Tereza Smitková (498.) dohrála na turnaji ITF ve Starých Splavech v osmifinále. V tom nestačila česká kvalifikantka na Alexandru Dulgheruovou (384.) z Rumunska, s níž prohrála 6:7(4) a 1:6. V prvním setu vedla šestadvacetiletá Češka 4:1 a za stavu 5:3 podávala na ukončení dějství, nakonec ale koncovku ztratila skrze zkrácenou hru. Ve druhé sadě uhrála Smitková už jen jediný gem a s akcí konanou u Máchova jezera se loučí.

12:31
Kolář prvním semifinalistou prostějovského challengeru

Zdeněk Kolář (236.) neztratil set ani ve třetím prostějovském vystoupení a zahraje si na Moneta Czech Open o finále. Český tenista přehrál zkraje čtvrtečního programu na centrálním kurtu 6:2 a 6:3 Tobiase Kamkeho (240.) z Německa. Do zápasu nevstoupil vítěz dubnového podniku v portugalském Oeiras nejlépe, když prohrál hned svůj úvodní servis, ztracené podání si ale vzal Kolář okamžitě zpět a po zbytek zápasu už si ho střežil jako oko v hlavě. O jedenáct let staršímu Kamkemu vzal čtyřiadvacetiletý Čech v první sadě podání ještě dvakrát, o osudu druhého dějství pak rozhodl jediný brejk ze čtvrtého gemu. V semifinále narazí rodák z Bystřice nad Pernštejnem buď na turnajovou čtyřku Federica Coriu z Argentiny, nebo osmičku Blaže Rolu ze Slovinska.