17:53
Nosková začala ve Starých Splavech výhrou

Úspěšný vstup do Macha Lake Open má za sebou na divokou kartu startující Linda Nosková (654.). Česká tenistka, která uspěla minulý týden na juniorském grandslamu v Paříži, kde dokráčela až pro zisk titulu, v úvodním kole turnaje ITF porazila favorizovanou nasazenou sedmičku Verónicu Cepedeovou Roygovou z Paraguaye 7:6(5), 6:4. Nosková předvedla proti favoritce velmi vyzrály výkon, dokázala se prosazovat na returnu a soupeřku ani jednou nepustila do vedení s výhodou brejku.

17:40
Voráčová prošla do čtvrtfinále

Renata Voráčová spolu s Miju Katoovou postoupily na turnaji v Berlíně do čtvrtfinále. V úvodním klání hlavní soutěže čtyřhry si ve třech setech poradily s Blinkovovou a Kalašnikovovou 6:3, 4:6, 10:2.

15:50
Martincová s Bainsovou postupují

Hlavní soutěž čtyřhry v Birminghamu začala v úterý dobře pro Terezu Martincovou a Naikthu Bainsovou z Velké Británie. V úvodním kole porazily domácí pár Dartovou a Watsonovou po obratu 4:6, 6:3, 10:5.

15:42
Viďmanová ve Starých Splavech dohrála

Darje Viďmanové (751.) se nepovedlo na Macha Lake Open přetavit divokou kartu v úspěch v hlavní soutěži. V úvodním kole nestačila na nasazenou šestku Julii Grabherovou (186.), jíž podlehla po třísetové bitvě 6:4, 2:6, 4:6.

14:30
Veselý zvládl vstup do turnaje v Prostějově

Jiří Veselý (73.) na challengeru v Prostějově zapsal na své konto úspěšný start do hlavní soutěže. Nasazená dvojka se v úvodním kole střetla s Argentincem Facundem Menou (249.), kterého porazila 6:2, 7:6(5). Český tenista tím přerušil sérii tří porážek v řadě, kterou započal na turnaji ATP v italské Parmě.

14:13
Macháč nestačil na nasazenou dvojku

Jihokorejec Woo Soon Kwon (79.) potvrdil roli favorita a na travnatém challengeru v Nottinghamu postoupil do osmifinále, když Tomáše Macháče (79.) vyřadil za hodinu a dvaatřicet minut po setech 3:6, 6:3 a 6:4. Český tenista vstoupil do utkání hodně odhodlaně a výsledkem byl zisk prvního setu. Klíčový brejk vybojoval v šestém gemu, za stavu 5:3 proměnil třetí setbol stylově esem. Do vítězného konce však Macháč utkání bohužel nedotáhl. Ve druhém setu prohrával 0:5 a musel tak odvracet potupného kanára. To se podařilo, navíc smazal i jednu ze dvou ztrát brejku, tu druhou výhodu si ovšem Kwon pohlídal. V rozhodujícím dějství třiadvacetiletý rodák ze Sangdžu získal veledůležitý brejk v páté hře, přičemž na podání pak zůstal neomylný až do samotného konce a zápas uzavřel čistou hrou.

13:57
Muchová po boji končí

Karolína Muchová (22.) začala travnatou část sezony prohrou v úvodním kole turnaje v Berlíně, kde po dvou a půl hodinách prohrála s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou (32.) 6:7, 7:5, 2:6. Co se týče prvního setu, tak v něm nebylo Muchové nic platné, že na returnu odmítla konec setu za stavu 5:3 pro soupeřku. Úvodní set dospěl nakonec do tiebreaku, kde Ruska rychle vedla 6:1 a závěr si pohlídala.
Ve druhém setu Češka především dotahovala, prohrávala 3:4 a byla o set a brejk pozadu. Nicméně zvedla se a vynutila si rozhodující set. V jeho úvodu si hned nepodržela podání. Kuděrmetovová byla následně lepší tenistkou a v posledním setu naopak nepovolila Muchové ani jeden brejk.

13:45
Poljak ve dvouhře dohrál

Kvalifikant David Poljak (461.) podlehl v prvním kole prostějovského challengeru Slovákovi Alexi Molčanovi (180.). Hodinu a dvanáct minut trvající zápas ovládl hráč druhé stovky světového žebříčku po setech 6:3 a 6:3.

12:53
Vondroušová na Samsonovovou nestačila

Markéta Vondroušová (41.) na berlínském turnaji WTA končí už v prvním kole. Na travnatém povrchu podlehla Rusce Ljudmile Samsonovové (106.), a to za hodinu a jednačtyřicet minut po setech 4:6, 6:7(6). Dlouho to vypadalo, že zápas bude mít hladký průběh. Hráčka druhé stovky světového žebříčku vedla ve druhé sadě už 4:0, jenže poté Vondroušová ovládla pět po sobě jdoucích gemů. Set nakonec dospěl do tiebreaku, který si už ale Samsonovová pohlídala.

12:28
Lehečka končí v prvním kole

Jiří Lehečka (263.) nezvládl zápas prvního kola a na challengeru v Prostějově končí. Se Slovákem Lukášem Kleinem (254.) bojoval na kurtu hodinu a sedmatřicet minut, přičemž prohrál po setech 5:7 a 5:7. Osudným se stala českému hráči koncovka úvodního setu, ve které nedokázal proměnit ani jeden ze šesti vytvořených setbolů.

11:35
Siniakov uhrál jen jeden gem

Domácí divoké kartě, Danielu Siniakovi (1656.), se nepodařilo zaskočit papírově silnějšího soupeře. V rámci prvního kola prostějovského challengeru osmnáctiletý tenista prohrál s Argentincem Sebastianem Baezem (158.), a to za necelou hodinu hry a po setech 1:6, 0:6.