19:41
České derby ovládly Krejčíková se Siniakovou

První kolo ostravské deblové soutěže opanovaly Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. Proti česko-švédské dvojici Voráčová, Listerová zvítězily za hodinu a sedm minut po setech 6:4 a 6:0. Ve čtvrtfinále turnaje Češky narazí na švýcarsko-polské duo Teichmannová, Linettová.

17:28
Görgesová ukončila kariéru

Bývalá světová devítka, Julia Görgesová (45.), se rozhodla v jednatřiceti letech ukončit aktivní kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018 vyhrála na okruhu WTA sedm singlových titulů, přičemž mezi ty největší patří prvenství na WTA Elite Trophy 2017. Zahrála si taktéž finále French Open, kde po boku Srba Zimonjiče prohrála proti Němce Grönefeldové a Nizozemci Rojerovi.

17:06
Kolář Kordu neporazil

Zdeněk Kolář končí v prvním kole challengeru v Ismaningu, když prohrál s Američanem Kordou po setech 6:3, 3:6 a 4:6. Utkání s osmifinalistou Roland Garros měl výborně rozjeté, vyhrál první set a po druhém plném nepřesností na obou stranách vedl v rozhodujícím dějství 3:1. V závěru měl však přesnější ruku i více štěstí skvěle podávající Korda, který soupeře zdrtil šestnácti esy.

16:03
Azarenková byla nad síly Krejčíkové

Barbora Krejčíková (85.) končí na turnaji v Ostravě v osmifinále. Proti Bělorusce Azarenkové (14.) sice uhrála první sadu v poměru 6:2, zbylé dva sety ale měla výše postavená tenistka jasně ve své režii a získala je po výsledcích 6:2 a 6:1. Rozhodujícím faktorem utkání byla druhá sada, ve které Češka nevyužila osm brejkbolů. Oproti tomu soupeřce stačily jen dva k tomu, aby set získala na svou stranu.

15:38
Strýcová v deblu končí

Barbora Strýcová společně s Američankou Mattekovou-Sandsovou nezvládly čtvrtfinálový duel ostravského turnaje, když prohrály po setech 4:6 a 6:7(4) proti dvojici Dabrowská, Stefaniová. Česko-americké duo může mrzet hlavně druhý set, ve kterém si Strýcová s Mattekovou-Sandsovou vypracovaly hned čtyři brejkboly, přičemž využily jen jeden jediný.