21:25
Strýcová padla s Džabúrovou

Závěrečný zápas úterního programu radost českým fanouškům nepřinesl. Barbora Strýcová (37.) v něm nestačila na Tunisanku Ons Džabúrovou (32.), se kterou prohrála ve dvou setech 2:6, 2:6. V utkání, které trvalo 75 minut, Strýcová prohrála hned pětkrát vlastní servis, zatímco výborně hrající soupeřku obrala o podání pouze jednou. Problémy české tenistce dělala zejména variabilita úderů Tunisanky, která hrála precizně od základní čáry a velmi úspěšně měnila rytmus hry.

19:54
Siniaková nestačila na americkou hvězdičku

Vycházející hvězda ženského tenisu, Cori Gauffová (55.), slaví v Ostravě postup do osmifinále. V úvodním kole si totiž poradila s Kateřinou Siniakovou (65.), kterou porazila 7:5, 6:4. Česká tenistka, startující na divokou kartu, předvedla v první sadě velmi slušný výkon na returnu, ale nedokázala toho využít. Češka, která hned třikrát prorazila Gauffové servis, se dostala dokonce do vedení 5:4, ale úvodní set nedoservírovala a prohrála čtyři gemy v řadě. Ve druhé sadě si obě hráčky dlouho držely servis a rozhodl až desátý gem, v němž sice Siniaková na podání odvrátila tři mečboly, ale na ten čtvrtý už recept nenašla.

16:52
Muchová rozdrtila čínskou soupeřku

Karolína Muchová se v prvním kole ostravského turnaje WTA zdržela na kurtu pouhých 58 minut. Za tu dobu doslova smetla z dvorce čínskou tenistku Čang Šuaj po setech 6:1, 6:1. Češka v utkání soupeřku k ničemu nepustila, nečelila ani jednomu brejkbolu a sama prorazila servis Číňanky hned pětkrát. V osmifinále si Muchová zahraje s vítězkou zápasu mezi Amandou Anisimovou a Elise Mertensovou.

15:38
Hradecká s Klepačovou končí

První kolo čtyřhry na turnaji WTA v Ostravě absolvovaly v úterý také Lucie Hradecká s Andreou Klepačovou. Proti nasazeným čtyřkám Kirsten Flipkensové a Demi Schuursové se ovšem neprosadily a prohrály 1:6, 5:7.

13:42
Malečková se Škamlovou podlehly favoritkám

Na divokou kartu startující Jesika Malečková a Chantal Škamlová podlehly v prvním kole J&T Banka Ostrava Open nejvýše nasazenému páru Elise Mertensová, Aryna Sabalenková za hodinu a 28 minut 7:5, 1:6 a 5:10. Česko-slovenská dvojice v prvním setu otočila nepříznivý stav 0:4 na gemy. V rozhodujícím supertiebreaku naopak vedla 4:0, vedení proti silným soupeřkám však neudržela.

13:29
Kar. Plíškovou vyzve Kuděrmetovová

Turnajová dvojka Karolína Plíšková (6.) už zná svou první soupeřku na J&T Banka Ostrava Open, kde měla v úvodním kole volný los. Bude jí ruská kvalifikantka Veronika Kuděrmetovová (47.), která v prvním kole porazila Donnu Vekičovou (31) za hodinu a 13 minut 6:2 a 6:4. Hráčky se utkaly v srpnu na turnaji v New Yorku, Kuděrmetovová tehdy Plíškovou přehrála 7:5 a 6:4.