21:44
Veselý v Delray Beach vypadl v prvním kole

Jiří Veselý (74.) v americkém Delray Beach nenaváže na úspěšný turnaj v Puné. Český hráč v prvním kole prohrál s bývalým třetím juniorem světa Brandonen Nakashimou (294.) 6:7(4), 1:6. Během úvodního setu si oba tenisté vytvořili po jednom brejkbolu, ani jeden z nich však nebyl úspěšný. O zisku setu tak rozhodl tiebreak, ve kterém favorit rychle ztratil míček na podání, okamžitě poté otočil na 3:2. Své následující dva servisy ztratil a ve zkrácené hře již neuspěl. Ve druhém setu si Čech dvakrát přišel o podání, od brejku Nakashimy to byla od Američana rychlá záležitost.

19:52
Vondroušová po třech porážkách vyhrála

Markéta Vondroušová (17.) vstoupila do turnaje v Dubaji vítězně. V utkání s Anastasijí Sevastovovou (41.) zvítězila ve dvou setech 6:3, 6:2 a po třech porážkách v řadě se mohla radovat z vítězství. Česká tenistka odvrátila všech pět brejkbolů soupeřky a podržela si všechna svá podání. Na returnu se naopak třikrát prosadila.

17:45
Šafránek zvládl úvodní kolo v Koblenzu

Václav Šafránek (322.) si podruhé v sezóně zahraje druhé kolo challengeru. Český hráč v prvním kole Koblenzu porazil Belgičana Christophera Heymana (392.) 6:4, 6:2, k postupu si pomohl třemi brejky. Šafránek výborně vstoupil do zápasu, již ve třetím gemu uspěl na returnu, hráči si následně drželi podání. Ve druhém setu Čech uspěl hned dvakrát při podání protihráče. Šafránek během celého utkání zářil na servisu, ani jednou při něm neztratil tři a více fiftýnů v jednom gemu.

16:42
Nejedlý měl štěstí při losu

Pavel Nejedlý (460.) sice v pondělí prohrál kvalifikační zápas v italském Bergamu, ale nakonec se do hlavní soutěže podívá. Usmálo se na něj štěstí při losu šťastných poražených, které jej dostalo do turnaje a zahraje si s Italem Julianem Ocleppem.

16:37
Vrbenský v Koblenzu postupuje

Český mladík Michael Vrbenský (402.) zvládl vstup do challengeru v německém Koblenzu a postoupil do druhého kola. V souboji se Švédem Markusem Erikssonem vyhrál hladce ve dvou setech 6:2, 6:2. V dalším kole jej čeká jeden ze spolufavoritů turnaje, druhý nasazený Yannick Hanfmann.

14:01
Pavlásek prohrál s hráčem druhé tisícovky

Překvapivě hned v úvodním kole skončil turnaj v německém Koblenzu pro Adama Pavláska (372.). Nad síly českého tenisty, který letos stále nezaznamenal vítězství na challengeru, byl domácí držitel divoké karty Milan Welte (1046.). Hráči z druhé tisícovky světového žebříčku podlehl Pavlásek, kterému nepomohlo ani 13 es, 1:6, 6:4 a 4:6.

13:47
Strýcová v Dubaji ukončila sérii porážek

Barbora Strýcová (35.) postoupila na podniku v Dubaji do osmifinále a ukončila tak svou minisérii tří porážek v řadě. Češka přitom nebyla v souboji s talentovanou Amandou Anisimovovou (29.) favoritkou, soupeřku přesto po více než dvou a půl hodinovém boji zdolala 7:6(3), 2:6 a 6:4. Američanka měla v rozhodující sadě hned dvakrát výhodu brejku, od stavu 4:3 ale ztratila dvakrát v řadě vlastní servis a neuhrála již ani gem. V dalším kole čeká Strýcovou buď Chorvatka Martičová (15.), nebo deblová parťačka Su-wej Sie (40.) z Tchaj-wanu.

13:35
Nejedlý se v Bergamu nekvalifikoval

Pavel Nejedlý (460.) si na halovém challengeru v italském Bergamu hlavní soutěž dvouhry nezahraje. Čech uhrál v pondělním kvalifikačním duelu proti Chun-hsinu Tsengovi (301.) z Tchaj-wanu jen čtyři gemy a prohrál za necelou hodinu 1:6 a 3:6. Nejedlý neodvrátil v utkání ani jeden z pěti soupeřových brejkbolů.

13:29
Macháč prolétl do druhého kola

Tomáš Macháč (347.) splnil v úvodním kole halového challengeru v německém Koblenzu roli velkého papírového favorita a přehrál po setech dvakrát 6:2 za rovnou hodinu domácí divokou kartu Leopolda Zimu (1565.). Devatenáctiletý český talent nenabídl stejně starému oponentovi jediný brejkbol, sám si jich poté vypracoval hned jedenáct. O osmifinále si Macháč zahraje se čtrnáctým nasazeným Rusem Gabašvilim (272.).

12:02
Siniaková odvrátila čtyři mečboly a zahraje si v Dubaji hlavní soutěž

Kateřina Siniaková (58.) si na štědře dotovaném podniku v Dubaji zahraje hlavní soutěž! Česká tenistka zvládla nástrahy tříkolové kvalifikace, ve finálovém měření sil s Alison Van Uytvanckovou (48.) přitom visela její porážka doslova na vlásku. Siniaková prohrávala v rozhodující sadě už 3:5 a čelila v deváté i desáté hře shodně dvěma mečbolům. Královéhradecká rodačka ale všechny odvrátila, získala čtyři gemy v řadě a slavila tak po obratu triumf v poměru 5:7, 6:2 a 7:5.