13:07
Kolodziejová utrpěla debakl

Pouhé dva gemy uhrála ve čtvrtfinálovém souboji na turnaji v Monastiru Miriam Kolodziejová (1027.). Soupeřkou zde byla dvaadvacetileté Češce pátá nasazená Kazaška Gozal Ainitdinovová (503.), jež zvítězila hladce dvakrát 6:1.

13:01
Šátral si turnajové semifinále nezahraje

Český tenista Jan Šátral (412.) skončil na halovém podniku v německém Nusslochu ve čtvrtfinále. V tom devětadvacetiletý hráč nestačil na Juliana Ocleppa (405.). V souboji dvou nenasazených tenistů zvítězil Ital za hodinu a pět minut 6:3, 6:2. Šátral neproměnil v duelu ani jeden z celkových šesti brejkbolů.

10:08
Veselý v Bangkoku dohrál

Jiří Veselý (109.) si semifinále challengeru v Bangkoku nezahraje. Český tenista, jenž byl na akci nejvýše nasazeným hráčem, podlehl v pátečním čtvrtfinále turnajové osmičce Federicu Gaiovi (151.) z Itálie 6:7(3) a 3:6. Oba hráči těžili zejména ze svého podání. Gaio neztratil servis za celé utkání, Veselý si jej prohrál jednou.

09:48
Hradecká neuspěla ani v mixu

Jen pár hodin po porážce v prvním kole ženské čtyřhry neuspěla Lucie Hradecká ani ve smíšené disciplíně. Zde po boku Němce Kevina Krawietze podlehla kanadsko-finskému duu Gabriela Dabrowská, Henri Kontinen. Třetí nejvýše nasazený pár zvítězil za pouhých 53 minut bez ztráty servisu 6:2 a 6:4.

05:41
Serena v Melbourne končí!

Serena Williamsová (9.) vypadla na Australian Open už ve třetím kole, když nestačila na Čchiang Wang (29.) po setech 4:6, 7:6(2) a 5:7. Číňanka mohla ukončit zápas už ve druhém dějství, kde vedla 5:3. Rozhodující set byl až do závěrečné hry bez ztraceného podání. Pro Williamsovou se jedná o nejhorší výsledek z turnaje od roku 2006, kdy taktéž dohrála ve třetím kole.

05:38
Wozniacká odehrála poslední zápas

Caroline Wozniacká (36.) ve třetím kole Australian Open podlehla Ons Džabúrové (78.) 5:7, 6:3 a 5:7. Dánská tenistka srdnatě bojovala o udržení se v turnaji, když v rozhodujícím setu srovnala z 0:3 na 3:3. Pro předloňskou šampionku melbournského grandslamu to byl poslední profesionální duel kariéry. Džabúrová je poprvé v osmifinále grandslamu.

04:47
Kvitová za hodinu prolétla do osmifinále

Petra Kvitová (8.) neztratila set ani ve třetím kole Australian Open. Loňská finalistka v cestě do osmifinále smetla Jekatěrinu Alexandrovovou (28.) 6:1, 6:2. Češka zažila největší problémy v sedmiminutové první hře, během vlastního podání měla problémy se skvěle returnující soupeřkou, dokonce musela odvracet brejkbol. Po brejku ve druhé hře se ale síly přelily na stranu Kvitové, která první gem zápasu dovolila Alexandrovové až za stavu 5:0. Ve druhé sadě si sedmá nasazená držela standard při vlastním servisu, za stavu 2:2 také zásluhou dvou skvělých returnů vzala soupeřce potřetí v zápase podání, posléze přidala ještě jeden brejk.

04:24
Strýcová zvládla české derby

Barbora Strýcová a Su-wej Sie vstoupily do Australian Open triumfem 6:3 a 7:5 nad česko-slovinským párem Bouzková, Zidanšeková. Zápas se protáhl na hodinu a 35 minut, favoritky proměnily až čtvrtý mečbol.

03:51
Hradecká ve čtyřhře končí

Lucie Hradecká a Andreja Klepačová prohrály v prvním kole Australian Open s japonským párem Hibinová, Ninomijaová 4:6 a 0:6. Česko-slovinská dvojice nezískala od stavu 4:4 v prvním setu jediný gem. Hradeckou dnes čeká ještě mix po boku Kevina Krawietze.

02:27
Peschkeová se Schuursovou uspěly

Květa Peschkeová a její nová parťačka Demi Schuursová zahájily Australian open vítězstvím 6:4 a 6:2 nad maďarsko-ukrajinským párem Stollarová, Jastremská. Česko-nizozemská dvojice od začátku utkání nominovala, jedinou drobnou komplikací byla dočasná ztráta jednoho ze dvou brejků ve druhém setu. Peschkeová a Schuursová narazí ve druhém kole na mladé americké duo Gauffová, McNallyová.