18:05
Forejtkovi těsně unikl první titul sezony

Jonáš Forejtek (528.) na turnaji v německém Nusslochu (25k) titul nezískal – s favorizovaným Belgičanem Rubenem Bemelmansem (260.) nakonec prohrál ve finále těsně 7:6(4), 6:7(3) a 2:6. Osmnáctiletý Čech vyhrál první sadu a ve druhém setu měl za stavu 3:3 brejkbol. Ten však Bemelmans šťastně odvrátil úderem o pásku a od té chvíle se začal zápas převracet na druhou stranu. Druhý nasazený Belgičan vyhrál tiebreak a v rozhodující sadě už si vítězství pohlídal.

08:02
Strýcová v mixu neuspěla

Barbora Strýcová a Marcelo Melo si při své společné premiéře vítězství nepřipsali, když na Australian Open podlehli silnému páru Matteková-Sandsová, J. Murray 6:3, 4:6 a 7:10. Pro českou tenistku to byl první start ve smíšené čtyřhře od Wimbledonu 2015, Brazilec Melo hrál mix naposledy na olympijských hrách v roce 2016.

07:37
Lavičková má první výhru na grandslamu

Česká juniorka Kristýna Lavičková porazila v prvním kole Australian Open Sohyun Parkovou 2:6, 6:1 a 7:5. Čerstvě osmnáctiletá Češka odvrátila celkem čtyři mečboly Korejky a při své druhé účasti na grandslamu (poprvé Wimbledon 2019) si připisuje premiérovou výhru.

04:57
Derby v mixu pro Krejčíkovou

Barbora Krejčíková a Chorvat Nikola Mektič porazili česko-nizozemskou dvojici Peschkeová, Koolhof 7:5, 6:2 a ve smíšené čtyřhře na Australian Open postupují do druhého kola. Pro Krejčíkovou a Mektiče to byl první společný zápas. V tom druhém narazí na americko-australský pár Anisimovová, Kyrgios.

04:43
Kvitová je ve čtvrtfinále!

Loňská finalistka Petra Kvitová (8.) udolala v osmifinále Australian Open houževnatou Mariu Sakkariovou (23.) 6:7(4), 6:3, 6:2 a počtvrté v kariéře si zahraje čtvrtfinále melbournského grandslamu. V něm narazí na vítězku utkání Bartyová (1.) vs. Riskeová (19.).
Česká tenistka v prvním setu dlouho zaostávala o brejk, zpět si ho vzala až v desáté hře. Řekyně nedopodávala sadu ještě jednou, přesto tiebreak získala pro sebe. V kritickém druhém setu Kvitová nejprve dvakrát nevyužila výhodu brejku, třetí šancí už ale nepohrdla. V rozhodujícím dějství Češka nepustila svou soupeřku k jedinému brejkbolu, sama využila dvě příležitosti. K místence mezi nejlepší osmičku si pomohla 33 vítěznými údery.

02:38
Strýcová je ve čtvrtfinále čtyřhry

Barbora Strýcová a Su-wej Sie zatím kráčejí pavoukem ženské čtyřhry na Australian Open suverénně. Česko-tchajwanská dvojice neztratila set ani ve třetím melbournském utkání, když porazila srbsko-chorvatský pár Juraková, Stojanovičová dvakrát 6:4 a postoupila do čtvrtfinále. Strýcová se Sie využily celkově čtvrtý mečbol a můžou se radovat ze sedmého vítězství v sezóně.