11:45
České derby vyhrál v Thajsku Veselý

Atraktivní měření sil nabídl challenger v thajském Bangkoku. Současná česká jednička Jiří Veselý (109.), jenž je na turnaji nejvýše nasazeným hráčem, se střetl s krajanem Zdeňkem Kolářem (227.), žebříčkově třetím nejvýše postaveným Čechem. Derby přineslo na centrálním dvorci vyrovnaný duel, v němž byl přeci jen o kousek lepší favorizovaný Veselý. Ten urval postup do osmifinále po výsledku 6:4, 3:6 a 6:3.

06:39
Voráčová po obratu postupuje

Renata Voráčová a Bernarda Peraová udolaly americký pár Kingová, McHaleová 1:6, 6:3, 7:6 (10:1) a zahrají si druhé kolo Australian Open. Česko-americká dvojice přitom v rozhodující sadě prohrávala už 2:5 na gemy. Voráčová si vyrovnala svůj nejlepší výsledek na melbournském grandslamu, přes první kolo přešla potřetí v kariéře a poprvé od roku 2014.

03:42
Jebavý v Melbourne znovu neuspěl

Roman Jebavý a jeho slovenský parťák Igor Zelenay podlehli v prvním kole Australian Open po velké bitvě šestnáctému nasazenému páru Krajicek, Škugor 4:6, 7:6(4) a 3:6. Česko-slovenský pár v rozhodujícím setu nevyužil hned čtyři brejkboly. Jebavý tak ani na třetí pokus nevyhrál v Melbourne Parku zápas.

03:30
Krejčíková si třetí kolo nezahraje

Barbora Krejčíková (128.) na svou premiérovou výhru v hlavní soutěži grandslamu nenavázala. Česká tenistka ve druhém kole Australian Open podlehla favorizované Jekatěrině Alexandrovové (28.) za hodinu hry 1:6 a 3:6. V duelu čtyřikrát ztratila servis, sama nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů.

03:22
Kr. Plíšková končí v prvním kole

Kristýna Plíšková (64.) svůj odložený zápas prvního kola Australian Open nezvládla, když prohrála s Heather Watsonovou (75.) za dvě hodiny 6:4, 3:6 a 1:6. Plíšková držela velké naděje na postup až do stavu 6:4 šest 3:3, od té doby však uhrála jedinou hru. Zatímco v prvním setu nastřílela 6 es, ve dvou zbylých sadách dohromady pouze čtyři.

03:04
Kvitová otáčela sety a vydřela postup

Měla to pro ni být snadná práce, opak byl ale pravdou. Petra Kvitová (8.) se na postup do třetího kola Australian Open nadřela, po skvělých obratech v obou setech ale nakonec porazila houževnatě hrající Paulu Badosaovou Gibertaovou (97.) dvakrát 7:5. V úvodním setu prohrávala turnajová sedmička 2:4, přesto dovedla sadu do zdárného konce. V koncovce druhého dějství visel třetí set doslova na vlásku. Badosaová vedla za stavu 5:4 při podání Kvitové 40:0 a po jednom z prohozů už hlasitě slavila zisk sady, Češka si ale vzala jestřábí oko, které ukázalo doslova milimetrový aut. To se Španělkou pořádně otřáslo, viditelně rozladěná Badosaová totiž posléze uhrála už jen dva míče a ztratila tak i ve druhém setu třemi hrami v řadě nadějné vedení.