14:29
Kopřiva otočil duel s Durasovicem

Vít Kopřiva (354.) si na challengeru ve francouzském Rennes zahraje druhé kolo. Český tenista vstoupil do turnaje obratem proti favorizovanému Viktoru Durasovicovi (344.) z Norska. V úvodním setu prohrál Kopřiva od stavu 3:3 tři gemy v řadě, přesto to byl on, kdo po dvou hodinách a čtyřech minutách slavil vítězství 3:6, 6:3 a 6:4. O osmifinále si dvaadvacetiletý Čech zahraje s domácím Tristanem Lamasinem (214.).

13:15
Šafránek v Rennes dohrál

Václav Šafránek (333.) dohrál na challengeru ve francouzském Rennes hned v úvodním kole. V tom nestačil český tenista na domácí divokou kartu Dana Addeda (382.), s nímž prohrál 4:6 a 2:6. V úvodní sadě ztratil Čech dvakrát servis. Za stavu 4:5 měl Šafránek na příjmu vedení 40:0, které ovšem v prodloužení úvodního dějství nakonec nezužitkoval. Druhá sada už pak měla jasný průběh.

10:10
V Melbourne se hraje jen na třech kurtech, zbytek programu zrušen

V dějišti úvodního letošního grandslamu vytrvale prší, a tak byli nuceni sáhnout organizátoři k redukci programu. V pondělí už se bude hrát jen na třech největších dvorcích se zatahovací střechou, zbylá utkání úvodního kola byla odložena na úterý.

09:49
Kolář slaví první letošní výhru a zahraje si proti Veselému

Zdeněk Kolář (227.) zaznamenal na challengeru v thajském Bangkoku své první letošní vítězství, když porazil Thanapeta Chantu (1398.) po setech 7:6(3) a 6:0. Český tenista se v úvodní sadě proti domácími držiteli divoké karty trápil a dlouho neuměl najít optimální rytmus. Za stavu 5:4 a 40:0 měl Kolář na podání tři setboly, ty ale nevyužil, stejně jako následnou výhodu, a tak se muselo o vítězi první sady rozhodnout až ve zkrácené hře. V té byl od počátku lepší Čech, jenž si zlepšený výkon přenesl i do druhého dějství. V tom už protivníkovi z druhé tisícovky žebříčku nepovolil ani gem a postoupil na akci do druhého kola. Soupeřem mu v něm bude krajan Jiří Veselý, jenž je na turnaji nasazenou jedničkou.

05:46
Kvitová v derby dominovala

Loňská finalistka Petra Kvitová (8.) zahájila Australian Open hladkou výhrou 6:1 a 6:0 nad krajankou Kateřinou Siniakovou (57.). K výhře jí stačilo pouhých 50 minut, pomohla si sedmi esy a celkem dvaceti vítěznými údery. Ve druhém kole ji čeká Paula Badosaová (95.).

05:20
Krejčíková je poprvé ve 2. kole grandslamu

Barbora Krejčíková (128.) si připsala první vítězství v hlavní soutěži grandslamu! Čtyřiadvacetiletá kvalifikantka na Australian Open udolala Kaiu Kanepiovou (101.) za dvě a půl hodiny 7:6(3), 2:6 a 6:3. Krejčíková zvládla i přestávku kvůli dešti, která nastala za stavu 5:3 a 30:30 v rozhodujícím setu. V dalším utkání narazí na Jekatěrinu Alexandrovovou (28.), která je turnajovou pětadvacítkou.

04:34
Strýcová podlehla Cirsteaové

Stejně jako loni končí Barbora Strýcová (33.) v prvním kole Australian Open. Třiatřicetiletá Češka v Melbourne podlehla Soraně Cirsteaové (74.) za hodinu a 44 minut 2:6 a 6:7(5). Strýcová ve druhém setu ještě vykřesala naději, když se dostala ze stavu 3:5. Vyrovnaný tiebreak ale zvládla lépe Rumunka, která si na Australian Open zahrála před třemi lety osmifinále.

02:45
Bouzková na obhájkyni titulu nestačila

Pro Marii Bouzkovou (59.) skončila dvouhra na letošním Australian Open hned v úvodním kole. V tom nestačila jednadvacetiletá Češka na světovou trojku a obhájkyni loňského titulu Naomi Ósakaovou (3.), s níž prohrála za hodinu a 22 minut po setech 2:6 a 4:6. V úvodním dějství dokázala držet Češka s favoritkou krok jen čtyři gemy, ty další patřily Japonce. Ve druhé sadě se pak dostala Bouzková do náskoku 4:2, česká hráčka ale brejk na podání nepotvrdila, aby vzápětí opět ztratila čtyři gemy v řadě.