20:27
TM: Klaasen a Venus si zajistili semifinále

Stoprocentní bilanci si na londýnském Turnaji mistrů udrželi Raven Klaasen a Michael Venus, když porazili dvojici Lukasz Kubot, Marcelo Melo 6:3 a 6:4. Klaasen s Venusem si v každém setu připsali jeden brejk, sami jedinou šanci soupeřů v poslední hře odvrátili. Díky dvěma dvousetovým vítězstvím ve skupině mají Klaasen a Venus před posledním duelem proti Ivanu Dodigovi a Filipu Poláškovi jistý postup do semifinále. Naopak chorvatsko-slovenské dvojici nepomůže k setrvání v turnaji ani jasná výhra.

18:12
V českém deblovém derby uspěl Poljak

David Poljak a jeho norský parťák Viktor Durasovic přehráli na helsinském challengeru českou dvojici Vít Kopřiva, Michael Vrbenský 1:6, 6:2 a 10:4. Utkání trvalo pouze necelou hodinu. Kopřiva s Vrbenským ve druhém setu nevyužili vedení 1:0 s brejkem. V super tiebreaku vzdorovali do stavu 4:6, poslední čtyři míčky už ukořistili Poljak s Durasovicem.

17:17
Cibulková ukončila kariéru

Někdejší světová čtyřka Dominika Cibulková dnes oznámila, že ve svých třiceti letech ukončila tenisovou kariéru. Slovenská hráčka si na okruhu připsala osm titulů ze dvouhry, nejcennějším byl ten z Turnaje mistryň 2016. Na Australian Open 2014 postoupila až do finále. Cibulková k oznámení zásadní informace využila křest své biografie Tenis je můj život.

17:01
Pospíšil je ve Finsku ve 2. kole

Kvalifikant Jaroslav Pospíšil (642.) na halovém challengeru ve finských Helsinkách udolal Igora Sijslinga (335.) 7:5, 6:2 a postoupil do 2. kola. Pro českého tenistu je to cenný skalp, neboť Nizozemec byl během února 2014 v žebříčku dokonce na 52. místě. Dalším soupeřem Pospíšila bude turnajová dvanáctka Nikola Milojevič (160.).

16:32
TM: Federer proti Berrettinimu nezaváhal

Roger Federer (3.) své druhé utkání na Turnaji mistrů zvládl, když porazil debutanta Mattea Berrettiniho (8.) za 78 minut 7:6(2) a 6:3. Osmatřicetiletý Švýcar, který zaznamenal osm es, tak po úvodním zaváhání s Dominicem Thiemem (5.) slaví první výhru v letošním ročníku.

14:35
TM: Polášek prohrál i podruhé

Filip Polášek s Chorvatem Ivanem Dodigem si připsali druhou porážku na letošním Turnaji mistrů. Slovensko-chorvatský pár prohrál i podruhé v super tiebreaku, když nestačil ve vyrovnaném klání na americko-britskou dvojici Ram, Salisbury 6:3, 3:6 a 6:10. Šance Dodiga s Poláškem na postup do semifinále jsou tak již minimální.

14:32
Kopřiva dohrál v prvním kole

Vít Kopřiva (343.) končí na challengeru ve finských Helsinkách v prvním kole. Český tenista nezvládl úterní zápas s Francouzem Geoffreym Blancaneauxem (328.), kterému podlehl v bezmála dvouhodinovém souboji po setech 2:6, 6:4 a 3:6. Kopřiva dohrál na challengeru podruhé v řadě v prvním kole.

13:28
Vrbenský nestačil na M. Zvereva

Michael Vrbenský (439.) se v Helsinkách rozloučil se dvouhrou. Devatenáctiletý Čech v prvním kole challengeru prohrál s Mischou Zverevem (292.) dvakrát 3:6, během zápasu třikrát přišel o servis. Vrbenský od začátku tahal za kratší konec, v páté hře poprvé přišel o servis, což se opakovalo také v závěru úvodní sady. Na returnu přitom uhrál čtyři fiftýny. Ve druhém dějství si hned na úvod vypracoval brejkbol, který však nevyužil, naopak soupeř ho potrestal úspěchem na returnu. Od té doby si hráči již bez problémů udrželi servis.

13:05
Šafránek v Itálii neuspěl

Václav Šafránek (340.) končí na challengeru v Ortisei v Itálii v prvním kole. Pětadvacetiletý tenista nestačil v úterním duelu na domácího úspěšného kvalifikanta Francesca Fortiho (478.), kterému podlehl za 69 minut hry po setech 3:6 a 4:6. Šafránek přišel v zápase dvakrát o podání, při returnu si vytvořil jediný brejkbol, který však nevyužil.