21:12
Veselý se při návratu na antuku nadřel

Jiří Veselý (142.) zažil úspěšný přechod na antuku. Český tenista v prvním kole ATP v Umagu urval výhru nad Cedrikem-Marcelem Stebem (453.) po sadách 7:6(5), 3:6, 7:6(2). Veselý se trápil již v prvním setu, ve kterém prohrával 3:5, dějství však dotáhl do tiebreaku, v němž otočil stav z 1:5. Po ztracené druhé sadě se Čech v závěrečném dějství dostal k vedení 5:1 na gemy, které však nevyužil, ačkoliv za stavu 5:4 měl na returnu mečbol. V tiebreaku již žádné komplikace nedopustil.

17:00
Šátral po dvou měsících uspěl na challengeru

Jan Šátral se v pondělí poprvé od začátku května dočkal výhry na challengerovém turnaji. Osmadvacetiletý Čech v italském San Benedettu porazil favorizovaného Romana Safiullina (292.) dvakrát 6:4. Šátral byl v první sadě lepším hráčem, vytvořil si pět brejkbolů, využil však jen ten ze třetí hry, sám naopak žádnou hrozbu neřešil. Ve druhém setu si český hráč ztratil servis již za stavu 0:1, povedl se mu však rebrejk, po kterém uspěl i na dalším returnu. Ve druhém kole se utká s šestým nasazeným Emilio Gomezem (179.).

14:45
Šafránek vypadl v prvním kole

Václav Šafránek (361.) na challengeru v San Benedettu skončil v prvním kole dvouhry. Český tenista v něm nestačil na Oriola Rocu Batallau (329.) dvakrát 3:6. Šafránek v zápase třikrát ztratil servis, své jediné dvě šance nevyužil ve druhé sadě za stavu 2:2, kdy měl dva brejkboly v řadě, následně si neudržel podání.

13:27
Pavlásek zdolal Wanga

Adam Pavlásek (335.) rozehrál nový challenger v nizozemském Amersfoortu na výbornou. Čtyřiadvacetiletý Čech zdolal na úvod Francouze Tak-Khunna Wanga (308.) ve dvou setech 6:3 a 6:2. Za stavu 2:0 v prvním setu nezvládl Pavlásek potvrdit na servisu předešlý brejk, od té doby už ale byl na podání bezchybný. Svého soupeře posléze opět brejkl v šestém gemu, další dvě podání pak Wangovi ukořistil i ve druhém dějství. Ve druhém kole si Pavlásek zahraje se Slovincem Blažem Rolou (164.), nasazenou trojkou.

13:06
Djokovič má jistý Turnaj mistrů

Novak Djokovič si letos jako druhý hráč zajistil účast na závěrečném Turnaji mistrů. Čerstvý wimbledonský šampion se bude v Londýně ucházet o celkovou šestou trofej. Jejím ziskem by vyrovnal rekord Rogera Federera, svého nedělního protivníka.