20:14
Pavlásek ztratil vedení, v kvalifikaci končí

Adam Pavlásek (248.) měl zápas druhého kola kvalifikace French Open rozehraný velmi dobře, ve třetím setu vedl 4:0, byl ve vedení o dva brejky... Nakonec však s domácím Geoffreyem Blancaneauxem (424.) prohrál 4:6, 6:1, 5:7. Dvacetiletý Francouz dokázal dvěma brejky snížit na 3:4 a následně zvládl odmazat Pavláskův další brejkbol. V koncovce pak prorazil servis soupeře i v jedenácté hře a při vlastním podání využil v pořadí třetí mečbol.

19:48
Siniaková zvládla i druhý zápas, zahraje si čtvrtfinále

Vydařený den má za sebou Kateřina Siniaková (43.) v německém Norimberku. Po vítězství v prvním kole nad Mandy Minellaovou (98.) ji čekalo ve středu ještě osmifinálové utkání se Švédkou Johannou Larssonovou (111.). Tu Siniaková porazila po obratu 4:6, 6:0, 6:3 a podruhé v sezoně si zahraje čtvrtfinále.

16:23
Rosol si zahraje o hlavní soutěž

Lukáš Rosol (138.) zvládl na Roland Garros i druhé kolo kvalifikace a zahraje si o postup do hlavní soutěže pařížského grandslamu. Český tenista porazil Američana Marcose Girona (162.) za pouhých 67 minut 6:4, 6:4. Rosol předvedl především skvělý výkon na servisu. Za celý zápas čelil jen jednomu brejkbolu a o podání se připravit nenechal. V úvodní sadě se na returnu prosadil ve třetí hře, ve druhém si pak počkal na proměněný brejkbol do pátého gemu. Ve finále kvalifikace se utká s vítězem zápasu mezi Sebastianem Ofnerem (141.) a Yannickem Hanfmannem (184.).

14:51
Kr. Plíšková osmifinále v Norimberku prohrála

Kristýna Plíšková (109.), jež zvládla úspěšně dohrávku prvního kola, se do čtvrtfinále v Norimberku nepodívá. V utkání druhého kola prohrála 6:7(6), 0:6 s Američankou Madison Brengleovou (97.). V úvodním setu se česká hráčka dokázala dostat ze stavu 0:4 a v 10. hře srovnala ana 5:5. V klíčovém tiebreaku však nevyužila dva setboly a Brengleová, jež zkrácenou hru získala čtyřmi body v řadě, poté ve druhém setu dominovala. Plíškové povolila už jen sedm fiftýnů.

14:47
Voráčová na nasazené jedničky nestačila

Renata Voráčová se Švédkou Cornelií Listerovou prohrály zápas prvního kola čtyřhry v Norimberku. Nad jejich síly byly kanadsko-čínské nasazené jedničky Gabriela Dabrowská a Ji-fan Su, s nimiž prohrály 2:6, 2:6.

12:33
Siniaková otočila duel s Minellaovou

Kateřina Siniaková (43.) postoupila na antukovém turnaji v Norimberku do osmifinále, když zdolala ve třech setech Mandy Minellaovou (98.) z Lucemburska. Do utkání nevstoupila nasazená dvojka vůbec dobře, když v úvodním setu uhrála jediný gem, druhé dějství už ale patřilo Češce. Ta sice v sedmém gemu ztratila svou výhodu dříve získaného brejku, bleskově si ji ale vrátila, aby následně set dopodávala do stavu 6:3. V úvodu třetí sady pak získala Siniaková další dva brejky a duel postupně dovedla do vítězného konce. Po výhře 1:6, 6:3 a 6:2 si třiadvacetiletá tenistka zahraje ještě dnes o čtvrtfinále, a sice se Švédkou Johannou Larssonovou.

12:21
Kr. Plíšková dohrávku zvládla

Kristýna Plíšková (109.) zdolala na antukovém podniku WTA v Norimberku domácí Němku Jule Niemeierovou (435.) a zahraje si ještě dnes o čtvrtfinále. V úterý načatý zápas přerušil za stavu 6:1 a 5:3 déšť, Češka ovšem při středeční dohrávce nezaváhala, když získala hned první gem při podání soupeřky. Triumfem 6:1 a 6:3 si Plíšková vysloužila souboj s Američankou Brengleovou.

12:04
Roland Garros: Krejčíková šestnáctou výhru v řadě nepřidala

Velké překvapení se zrodilo v Paříži, kde hned v prvním kole kvalifikace dohrála Barbora Krejčíková (128.). Češka přicestovala na Roland Garros v zádech se třemi turnajovými tituly a patnácti vyhranými zápasy v řadě, proti hůře postavené Robin Andersonové (177.) tak byla nasazená sedmnáctka obrovskou favoritkou. Úlohu ale Krejčíková nezvládla, když zápas za stavu 4:6, 6:2 a 1:5 skrečovala.

11:46
Allertová v pařížské kvalifikaci končí

Denisa Allertová (341.) si na Roland Garros hlavní soutěž nezahraje. Češka podlehla v duelu úvodního kola kvalifikace Kristíně Kučové (189.) ze Slovenska, s níž prohrála za pouhých 69 minut 5:7 a 0:6. V prvním setu bylo k vidění hned devět ztracených podání, z toho pět na straně Allertové. Ve druhém dějství již "loupila" pouze soupeřka.