Denní menu: Siniaková slaví postup v deblu. Vondroušová i Nosková ve dvouhře končí

Turnaj WTA 1000 v italském Římě měl na programu zápasy 3. kola ženské dvouhry. Linda Nosková nestačila na světovou sedmičku Čchin-wen Čeng, se kterou prohrála ve třech setech. Šestá hráčka světa Markéta Vondroušová opět nestačila na Rumunku Soranu Cirsteaovou. Postup do osmifinále čtyřhry vybojovala Kateřina Siniaková. V mužském deblu končí hned v prvním kole Adam Pavlásek.

Siniaková vybojovala postup do osmifinále
Kateřina Siniaková s Američankou Taylor Townsendovou vybojovaly postup do osmifinále čtyřhry na Internazionali BNL d'Italia. Česko-americká dvojice, která plni roli turnajových pětek, porazila v sobotním úvodním kole Šuko Aojamaovou a Aleksandru Kruničovou hladce 6:3, 6:1. Siniaková s Townsendovou ztratily v průběhu prvního setu jednou podání, to však bylo ve chvíli, kdy vedly o dva brejky. Zápas pak zakončily šňůrou pěti získaných gemů.

Vondroušová se do osmifinále nepodívá
Turnaj WTA 1000 v italském Římě skončil pro Markétu Vondroušovou (6.) už ve třetím kole. Nestačila v něm na Soranu Cîrsteaovou (32.) z Rumunska, s níž prohrála už počtvrté v řadě. Češka měla přitom zápas rozehrán solidně, v prvním setu vedla už 5:3, přesto nakonec po hodině a 37 minutách padla poměrem 6:7(1) a 3:6.

Nosková neudržela vedení proti Čeng
Linda Nosková (29.) nenašla ve třetím kole Internazionali BNL d'Italia v Římě recept na světovou sedmičku Čchin-wen Čeng. Přestože česká tenistka vyhrála první set, od druhého dějství tahala za kratší konec a s čínskou favoritkou prohrála 6:3, 1:6, 2:6.

Pavlásek s Beharem končí hned v prvním kole
Adam Pavlásek s Arielem Beharem na úspěch z Mutua Madrid Open nenavážou, v Římě totiž končí hned v prvním kole. Finalisté turnaje Masters v Madridu prohráli v sobotním utkání s Hugem Nysem a Janem Zielinskim za hodinu a půl 3:6, 6:3, 7:10.

Štruplová si o titul nezahraje
Julie Štruplová (288.) na turnaji ITF v Trnavě neuspěla v sobotním semifinále proti Japonce Mojuce Učidžimové (110.). S favorizovanou soupeřkou prohrála 4:6, 0:6 a nenavázala tak na vydřené čtvrtfinálové vítězství nad Tamarou Zidanšekovou.

Vlčková titul nevybojovala
Karolína Vlčková a Margarita Ignatjevová z Lotyšska nedokázaly vybojovat na turnaji ITF v Nove Gorici deblovou trofej. V sobotním finále prohrály s Haju Kinošitovou a Teou Nikčevičovou za hodinu a 46 minut po setech 4:6, 7:6(1), 7:10.

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, ITA, 5 509 771 USD, antuka)
3. kolo dvouhry
LINDA NOSKOVÁ (29.) – Čchin-wen Čeng (CHN, 7.) 6:3, 1:6, 2:6
Sorana Cirsteaová (ROU, 32.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (6.) 7:6(1), 6:3

Aojamaová (JPN), Kruničová (SRB) – SINIAKOVÁ, Townsendová (USA) 3:6, 1:6

Internazionali BNL d'Italia, Řím (muži, ITA, 7 877 020 EUR, antuka)
Behar (URU), PAVLÁSEK – Nys (MON), Zielinski (POL) 3:6, 6:3, 7:10

Challengery/WTA 125

Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia (muži, CZE, 74 825 EUR, antuka)
Toby Kodat (USA, 370.) – JIŘÍ VESELÝ (295.) 2:6, 5:7

Finále čtyřhry
BARNAT, HRAZDIL – Schnaitter, Wallner (oba GER) 3:6, 1:6

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
JESIKA MALEČKOVÁ (520.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (174.) 4:6, 2:6

Fourlisová (AUS), ŠALKOVÁ – Nohaová Akugueová, Seidelová (obě GER) 5:7, 7:5, 10:4

Empire Tennis Academy Open 2024, Trnava (ženy, SVK, 60 000 USD, antuka)
JULIE ŠTRUPLOVÁ (288.) – Mojuka Učidžimová (JPN, 110.) 4:6, 0:6

Nova Gorica Open (ženy, SLO, 15 000 USD, antuka)
Kinošitaová (JPN), Nikčevičová (MNE) – Ignatjevová (LAT), VLČKOVÁ 6:4, 6:7(1), 10:7