21:12
Kolář v Paříži nestačil na domácí divokou kartu

Čeští tenisté mají po dnešku v kvalifikaci Roland Garros poloviční úspěšnost. Na vítězného Lukáše Rosola nenavázal favorizovaný Zdeněk Kolář (212.), který podlehl domácí divoké kartě Antoineovi Cornutovi-Chauvincovi (430.) 6:3, 2:6 a 6:7(5). Duel trval dvě hodiny a 13 minut. Český tenista v divokém třetím setu nevyužil vedení 4:3 s brejkem. Za stavu 4:5 a 30:40 při svém podání ještě mečbol soupeře odvážně odvrátil. Ve zkrácené hře už si ale osmnáctiletý Francouz při vlastním podání mečbol pohlídal.

18:03
Kr. Plíškovou v Norimberku nepustil do hry déšť

Kristýna Plíšková (109.) měla v pondělí vstoupit do antukového podniku v německém Norimberku. Její duel proti Jule Niemeierové (435.) však organizátoři kvůli dešti odložili na úterý. Sedmadvacetiletá Plíšková, která na turnaji obhajuje loňské čtvrtfinále, bude v souboji s o osm let mladší soupeřkou velkou favoritkou.

17:20
Los kvalifikace žen na Roland Garros

Do kvalifikačních bojů ženské dvouhry na Roland Garros zasáhne pět českých tenistek. Dvě z nich, Marie Bouzková a Tereza Martincová, se bohužel potkají už v úvodním kole.

DENISA ALLERTOVÁ (341.) – Kristína Kučová (SVK, 189.)
Martina Trevisanová (ITA, 157.) – TEREZA SMITKOVÁ (125.) [14]
Robin Andersonová (USA, 177.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (128.) [17]
MARIE BOUZKOVÁ (121.) [10] – TEREZA MARTINCOVÁ (156.)

16:26
Veselý podlehl Fritzovi

Úspěšný kvalifikant Jiří Veselý (105.) podlehl v Lyonu Tayloru Fritzovi (46.) 5:7, 6:7(3) a na tamním antukovém turnaji končí v úvodním kole. Duel trval hodinu a 39 minut. Jednadvacetiletý Američan českého tenisu nepustil ani k jednomu brejkbolu. Veselý, jemuž k výhře nepomohlo ani osm es, odvrátil šest ze sedmi brejkbolových příležitostí.

11:12
Kvalifikace Roland Garros: Rosol prolétl do druhého kola

Lukáš Rosol (138.) se v kvalifikaci letošního Roland Garros stal vůbec prvním postupujícím, když zkraje pondělního programu nedal šanci Amiru Weintraubovi (-) z Izraele. Soupeře, jenž nahradil v kvalifikaci na poslední chvíli Australana Kokkinakise, porazil za 43 minut 6:3 a 6:1. Ve druhém kole čeká třiatřicetiletého Čecha Američan Giron.