Denní menu, 18.9.2018: Strýcová v Tokiu úřadovala, Rosol zvládl první překážku v Sibiu

Úspěšný vstup do turnaje v Tokiu má za sebou Barbora Strýcová, jež si poradila ve dvou setech s kvalifikantkou Zarinou Dijasovou. Po daviscupové přestávce se vrací na challengery Lukáš Rosol, který potvrdil v prvním kole rumunského turnaje roli favorita. Naopak Jan Šátral v Itálii dohrál.

13:30

ROSOL FAVORITEM V RUMUNSKU: Lukáš Rosol si přenesl dobrou formu z Davis Cupu i do rumunského challengeru v Sibiu. Za pouhých 86 minut porazil portugalského tenistu Goncala Oliveiru po setech 7:6(6), 6:3 a postoupil do osmifinále. Po prvním setu, ve kterém si oba hráči udrželi všechny servisy, začal sice Rosol špatně druhé dějství a přišel o podání, ale rychlým rebrejkem skóre zápasu srovnal. Klíčovým se ukázal šestý gem, v němž Rosol svému soupeři uskočil do vedení a duel následně doservíroval. – Goncalo Oliveira (POR, 272.) x Lukáš Rosol (184.) 6:7(3), 3:6

06:30

STRÝCOVÁ V TOKIU ÚŘADOVALA: Barbora Strýcová vstoupila do turnaje v japonském Tokiu vítězně a vykročila za obhajobou loňského čtvrtfinále. V úvodním kole si česká tenistka poradila s Kazaškou Zarinou Dijasovou, která se do hlavní soutěže dostala skrz kvalifikaci, po setech 6:4, 6:4.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Barbora Strýcová (25.) x Zarina Dijasová (KAZ, 94.) 6:4, 6:4

13:30

ŠÁTRAL PROTI NASAZENÉ DVOJCE NEUSPĚL:  Dlouho měl Jan Šátral skvěle rozehraný zápas s favorizovaným Federicem Delbonisem, s nímž ale nakonec prohrál 6:3, 3:6, 1:6. Český tenista po vyhraném prvním setu měl dva brejkboly ve třetí hře druhé sady, ale nevyužil je. Ačkoliv až do stavu 6:3, 3:4 nečelil sám žádné hrozbě ztráty servisu, od té chvíle si prohrál všech 5 podání v řadě a v italské Bielle končí. – Jan Šátral (451.) x Federico Delbonis (ARG, 101.) 6:3, 3:6, 1:6

Toray Pan Pacific Open, Tokio (ženy, JPN, 799 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (25.) – Zarina Dijasová (KAZ, 94.) 6:4, 6:4

Thindown Challenger Biella (muži, ITA, 43 000 EUR, antuka)
JAN ŠÁTRAL (451.) – Federico Delbonis (ARG, 101.) 6:3, 3:6, 1:6