Denní menu, 30.6.2018: Šafránek kvalifikační drama neotočil. Rosol slaví titul v Pardubicích

Lukáš Rosol se dočkal svého prvního titulu od roku 2014, když v Pardubicích přehrál ve finále Němce Petera Torebka. Semifinále dvouhry má za sebou turnaj ITF v Jablonci. Kvalifikační boje v německém Marburgu na místním challengeru nevyšly Václavu Šafránkovi, který po dramatické bitvě skončil hned v prvním kole.

10:30

JABLONEC SE SESTERSKÉ BITVY NEDOČKÁ: Jablonecký turnaj ITF má za sebou předposlední hrací den, během něhož se vykrystalizovala finálová dvojice, jež si to v neděli rozdá o titul. Nescházelo mnoho a k vidění mohlo být opět pikantní sesterské derby mezi Magdalénou a Gabrielou Pantůčkovými. Do finále však prošla jen mladší Magda.

Více se turnaji v Jablonci věnujeme v samostatném článku.

13:00

ROSOL UKONČIL ČEKÁNÍ NA TITUL:  Dlouhé čekání Lukáše Rosola na turnajovou trofej je u konce! Největší favorit pardubického turnaje dokázal potvrdit roli nasazené jedničky a bez ztráty setu si došel pro titul na Rieter Open, kde ve finále porazil Němce Petera Torebka 6:4, 6:0 a získal první triumf po dlouhých čtyřech letech. Souboj navíc okořenil unikátní šňůrou jedenácti vyhraných gemů v řadě. Lukáš Rosol (263.) x Peter Torebko (GER, 481.) 6:4, 6:0

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

10:00

ŠAFRÁNEK A ŠÁTRAL KONČÍ V KVALIFIKACE: Václav Šafránek (255.) nepotvrdil roli favorita v kvalifikaci turnaje v Marburgu a prohrál po dramatickém souboji s Francouzem Tristanem Lamasinem (425.) po dvou a půl hodinách boje 4:6, 6:2, 6:7(6). Český tenista ve třetím setu čelil vyřazení ještě před tiebreakem, ale dokázal se vrátit do zápasu ze stavu 4:5 a 0:30. Ve zkrácené hře odvrátil také několik mečbolů, ale sám se k příležitosti zakončit zápas nedostal a prohrál.

Po Václavu Šafránkovi končí hned v prvním kole kvalifikace v Marburgu také Jan Šátral. Nad jeho síly byl Rus Ronald Slobodčikov, se kterým český tenista prohrál ve dvou setech 6:7(2), 3:6.

Krejčíková si v Polsku zahraje finále!
Barbora Krejčíková (201.), plnící v polské Toruni roli nasazené jedničky, zvládla i semifinálový souboj s domácí Katarzynou Kawaovou (468.). Česká tenistka porazila na divokou kartu startující soupeřku 6:2, 6:4, když v utkání ani jednou neprohrávala a zvládla i náročnou pasáž ve druhém setu, kdy obě hráčky předvedly šest brejků v řadě, po nichž se Krejčíková ujala vedení 5:4 a duel dopodávala.

Sisková si finále nezahraje
Anna Sisková (949.) na turnaji v Tunisku finálový zápas nevybojovala. Šestnáctiletá česká tenistka prohrála semifinálové utkání se Španělkou Androu Lazarovou Garciaovou (-), jež se loni vrátila po čtyřleté pauze, hladce 0:6, 1:6.

Marburg Open (muži, GER, 43 000 EUR, antuka)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (255.) – Tristan Lamasine (FRA, 428.) 4:6, 6:2, 6:7(6)
JAN ŠÁTRAL (461.) – Ronald Slobodčikov (RUS, 503.) 6:7(2), 3:6

Rieter Open Pardubice (muži, CZE F4, 25 000 USD, antuka)
LUKÁŠ ROSOL (263.) – Peter Torebko (GER, 481.) 6:4, 6:0