ITF

Futures v Jablonci: Mertl i Staněk míří do druhého kola, postupuje dalších pět Čechů

Druhý letošní Futures konaný v České republice měl ve středu na programu pátý hrací den. V akci se představilo hned dvanáct českých tenistů, z čehož hned sedmička z nich byla úspěšná. Postup do druhého kola si zajistili také favorité Jan Mertl s Robinem Staňkem. Přes první kolo se dostala také nasazená šestka Michal Konečný. V akci se představí už také Jan Mertl, ten na podniku plní roli třetího nejvýše nasazeného tenisty. Přibližně o hodinu a půl dříve bude na vedlejším kurtu hrát Robin Staněk. Ve středu by se na kurtech mělo celkem ukázat dvanáct Čechů ve dvouhře. Úvodní kolo si zahraje rovněž Philip Davyděnko, bratranec bývalého třetího hráče světa Nikolaje.

Bolardt smázl mladého Jeníčka
Antonín Bolardt (1381.) si poprvé od loňského července zahraje osmifinále dvouhry. Devatenáctiletý tenista, který se do hlavní soutěže dostal z dvoukolové kvalifikace, v prvním kole hlavní soutěže smetl Jiřího Jeníčka dvakrát 6:1.

Konečný zvládl duel s Jirouškem
Roli favorita v prvním kole splnil Michal Konečný. Šestý nasazený v něm potkal Tomáše Jirouška, kterého za hodinu a půl přehrál 6:4, 6:2. Konečný si nadělal problémy jen na úvod zápasu, kdy si ztratil podání. V šesté hře si ho však vzal zpátky a zbytek utkání si již ujít nenechal.

Kellovský otočil duel proti Lehečkovi
Třetím českým tenistou, který si zajistil ve středu postup do druhého kola, se stal Dominik Kellovský. Jednadvacetiletý tenista si v odpoledním duelu poradil s teprve šestnáctiletým JIřím Lehečkou, kterého udolal po bezmála dvou a půl hodinách po setech 5:7, 6:1 a 6:4.

Paroulek nasazenou jedničku nezaskočil
Tadeáš Paroulek (1050.) se do druhého kola turnaje v Jablonci neprobojoval. Osmnáctiletý tenista nestačil ve středečním odpoledním duelu na nasazenou jedničku Bruna Sant'Annu (456.), kterému podlehl po setech 4:6, 2:6.

Staněk si poradil s kvalifikantem
Do druhého kola turnaje v Jablonci postoupil také Robin Staněk (617.). Nasazená pětka turnaje kategorie futures si poradila s nizozemským kvalifikantem Marcelem Marlonem Sudzumem, kterého porazila po setech 6:2, 7:5.

Duda přehrál Nouzu
Dalším českým tenistou, který úspěšně přešel přes první kolo turnaje v Jablonci, je Filip Duda (889.). Devatenáctiletý tenista si ve středečním zápase poradil v ryze českém souboji s krajanem Petrem Nouzou (735.), kterého porazil za 73 minut po setech 6:4, 6:2.

Mertl porazil Gengela
Jan Mertl (505.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v Jablonci! Šestatřicetiletý tenista porazil ve středečním zápase svého krajana Marka Gengela (740.). Nasazená trojka zvítězila po bezmála dvou hodinách po setech 7:6(5) a 6:3.

22.5.
Futures v Jablonci: Rikl a Krstev slaví postup, Macháč zaskočil Vrbenského. Končí i Papík

21.5.
Futures v Jablonci: Papík s Riklem postupují do hlavní soutěže, výhru slaví další dva Češi