Futures v Jablonci: Rikl a Krstev slaví postup, Macháč zaskočil Vrbenského. Končí i Papík

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Čtvrtým hracím dnem pokračoval v Jablonci další český turnaj kategorie futures. V úterý odstartovala na severu Čech hlavní soutěž dvouhry, v níž došlo hned k několika překvapením. Ze hry jsou třeba Michael Vrbenský či Tomáš Papík. Hrála se ale i čtyřhra.

Krstev ukončil sérii porážek
Ondřej Krstev (1108.) je prvním českým tenistou, který si na letošním turnaji v Jablonci zajistil postup do druhého kola. Dvacetiletý tenista udolal v úterním zápase Australana Kodyho Pearsona (1531.), kterého porazil po bezmála dvou a půl hodinách po setech 2:6, 7:5 a 6:3.

Rikl vybojoval v Jablonci postup
Patrik Rikl (639.) postupuje na turnaji v Jablonci do druhého kola. Nasazená sedmička si v úterním duelu poradila s Francouzem Maxencem Beaugem (1130.) po setech 3:6, 6:3 a 6:2.

Macháč překvapivě vyřadil Vrbenského
Tomáš Macháč postupuje do druhého kola turnaje v Jablonci! Teprve sedmnáctiletý tenista překvapivě porazil v úterním zápase o rok staršího Michaela Vrbenského (737.) po setech 6:4, 6:1. Pro Macháče se jedná o vůbec první vítězství v hlavní soutěži turnaje kategorie futures.

Papík podlehl kvalifikantu Fraňkovi
Velké překvapení se v úterý urodilo na turnaji v Jablonci. Čtvrtý nejvýše nasazený hráč Tomáš Papík (544.) totiž neuhrál ani set s kvalifikantem Michalem Fraňkem (-), jenž nefiguruje na žebříčku ATP. Devětadvacetiletý Franěk vyhrál dvakrát 6:3, a to i navzdory tomu, že si v utkání třikrát prohrál podání.

Videa po deblech

ONDŘEJ KRSTEV (1108.)
– Kody Pearson (AUS, 1531.) [Q] 2:6, 7:5, 6:3
Kai Lemstra (GER, 1274.) – Bart van Den Berg (NED, 1115.) 3:6, 3:6
Lucas Gerch (GER, 1351.) – Simon Beaupain (BEL, 1940.) 3:6, 6:2, 2:2 – skreč Gerch

21.5.
Futures v Jablonci: Papík s Riklem postupují do hlavní soutěže, výhru slaví další dva Češi