Denní menu, 25.4.2018: Voráčová promarnila šanci, Miklová senzačně vyřadila jedničku

Petra Kvitová čtyři dny starou výhru proti Angelique Kerberové nezopakovala, ve Stuttgartu padla 3:6, 2:6. Renata Voráčová dohrála na turnaji v Istanbulu již v prvním kole, když společně s Nizozemkou Schoofsovou prohrály v supertiebreaku. Barbora Miklová ukázala pevné nervy proti nasazené jedničce, kterou v Egyptě byla Anna Morginová, a po obratu ve třetí sadě postoupila mezi šestnáctku nejlepších.

11:30

MIKLOVÁ ŠOKOVALA NASAZENOU JEDNIČKU: Parádního výsledku se na ITF v egyptském Cairu dočkala Barbora Miklová! Česká hráčka v úvodním kole hlavní soutěže porazila nejvýše nasazenou Annu Morginovou 1:6, 7:6(2), 6:3. Utkání bylo ve druhém setu dvakrát přerušované a to při stavech 1:6, 1:3 1:6, 4:4. Miklová ve druhé sadě dvakrát nedopodávala na vítězství v setu, přesto nakonec tiebreak šel na její stranu. Ve třetím setu vedla Morginová díky dvěma brejkům 3:0, ale soupeřka vyhrála šest gemů v řadě a připsala si senzační postup! – Anna Morginová (RUS, 345.) x Barbora Miklová (897.) – 6:1, 6:7(2), 3:6

18:30

KVITOVÁ RECEPT NA KERBEROVOU VE STUTTGARTU NENAŠLA: Petra Kvitová ve Stuttgartu vypadla v úvodním kole. Osmadvacetiletá hráčka v zápase o osmifinále nestačila na domácí Angelique Kerberovou, se kterou jednoznačně prohrála 3:6, 2:6. Němka jí tak oplatila čtyři dny starou prohru ze semifinále Fed Cupu. – Petra Kvitová (10.) x Angelique Kerberová (12.) – 3:6, 2:6

12:10

VORÁČOVÁ KONČÍ V ISTANBULU JIŽ V PRVNÍM KOLE: Renata Voráčová se do čtvrtfinále turnaje v tureckém Istanbulu nepodívá. Čtyřiatřicetiletá deblistka prohrála společně s Nizozemkou Bibiane Schoofsovou ve středečním duelu prvního kola s dvojici Aksuová, Dartová. Nasazené dvojky prohrály za 70 minut hry po setech 2:6, 6:1 a 7:10. Česká deblistka se nyní přesune do své domoviny. V příštím týdnu se totiž představí na J&T Banka Prague Open, kde bude bojovat o titul po boku Andrey Sestini Hlaváčkové. (více ZDE) – Aksuová, Dartová (TUR/GBR) x Schoofsová, Voráčová 6:2, 1:6, 10:7

Vlkovská slaví první úspěch od září v hlavní soutěži
Veronika Vlkovská (-) se na podniku ITF v chorvatské Tučepi dočkala postupu do osmifinále. Česká tenistka v úvodním kole turnaje porazila favorizovanou domácí hráčku Marianu Drazičovou (830.) 3:6, 7:5, 6:1, díky čemuž zvítězila v hlavní soutěži singlu poprvé od loňského začátku září. Úspěšnou tenistku z kvalifikace bude o první čtvrtfinále dvouhry po roce a tři čtvrtě čekat pátá nasazená Ani Mijačika (617.)

Hájek postoupil do druhého kola
Petr Hájek (951.) slaví na turnaji v egyptské Káhiře postup do druhého kola! Jednadvacetiletý tenista si ve středečním duelu poradil s o rok starším Chorvatem Nevenem Krivokucou (1075.), kterého porazil po setech dvakrát 6:4.

Pantůčková nadělila soupeřce kanára
Magdalena Pantůčková (643.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v turecké Antalyi! Devatenáctiletá tenistka si ve středečním odpoledním duelu poradila s Maďarkou Szabinou Szalakovicovou (1157.), kterou porazila po setech 7:5, 6:0. Maďarská kvalifikatka vzdorovala osmé nasazené pouze v prvním setu. Ve druhé sadě už na kurtu dominovala Pantůčková, která soupeřce nadělila kanára.

Vaňková ztratila jen dva gemy
Kateřina Vaňková v turecké Antalyai úspěšně zvládla první kolo čtyřhry. Česká tenistka společně s Běloruskou Ilonou Kremenovou v úvodním zápase jednoznačně porazily debl Halbauerová, Stamatovová 6:2, 6:0.

Horáčková proti šťastné poražené z kvalifikace vyhrála jen úvodní sadu
Gabriela Horáčková (715.) na ITF v turecké Antalyai vypadla v prvním kole dvouhry. Šestadvacetiletá hráčka proti Jennifer Luikhamové (1098.) neudržela vedení po prvním setu, který vyhrála 7:5 a v následujících dvou sadách prohrála 3:6, 5:7.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 740 000 USD, antuka)
PETRA KVITOVÁ (10.) [8] – Angelique Kerberová (GER, 12.) 3:6, 2:6

TEB BNP Paribas Istanbul Open (ženy, TUR, 250 000 EUR, antuka)
Aksu, Dartová (TUR/GBR) [WC] – Schoofsová (NED), VORÁČOVÁ [2] 6:2, 1:6, 10:7