Denní menu, 25.3.2018: Kvitová otočila zápas s Keninovou, Pospíšil utrpěl debakl

Petra Kvitová postoupila v noci z neděli na pondělí v Miami do osmifinále, když otočila duel proti talentované Keninové. Na turnaji nižší kategorie v Egyptě se Jaroslavu Pospíšilovi nepodařilo finálové utkání, ve kterém uhrál jen dva gemy.

09:00

POSPÍŠIL VE FINÁLE UHRÁL JEN DVA GEMY: Souboj Jaroslava Pospíšila s Rusem Romanem Safjullinem neměl šťastný konec pro českého tenistu. Pospíšil v utkání s pátým nasazeným uhrál jen dva gemy a po 62 minutách prohrál 1:6, 1:6. Zkušený Čech si tak dál prodlužuje čekání na titul, který naposledy pozvedl nad hlavu v říjnu 2016 v Chorvatsku. – Jaroslav Pospíšil (620.) x Roman Safjullin (RUS, 482.) 1:6, 1:6

01:30*

KVITOVÁ OTOČILA ZÁPAS S KENINOVOU A JE V MIAMI V OSMIFINÁLE: Podruhé v kariéře si Petra Kvitová zahraje na turnaji v Miami o čtvrtfinále. Světová devítka sice nerozehrála duel proti domácí Sofii Keninové nejlépe, když prohrála první set 3:6, přesto nakonec postupuje. Ve druhé sadě připravila Češka devatenáctiletou soupeřku hned čtyřikrát o servis a vynutila si po výsledku 6:2 rozhodující dějství. V tom Kvitová prohrávala 2:4, poté ale zavelela čtyřmi vyhranými gemy v řadě k obratu. O vyrovnání svého turnajového maxima z roku 2014 si Kvitová v úterý zahraje proti páté ženě světa Jeleně Ostapenkové, vítězce loňského Roland Garros.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Petra Kvitová (9.) x Sofia Keninová (USA, 94.) 3:6, 6:2, 6:4

18:30

KREJČÍKOVÁ SE SINIAKOVOU VYBOJOVALY ČTVRTFINÁLE: České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zvládly i utkání druhého kola na turnaji WTA v Miami a vybojovaly postup do čtvrtfinále. V osmifinálovém duelu udolaly španělskou dvojici Arruabarrenovou, Parraovou-Santonjaovou po setech 7:6(5), 3:6, 10:7. Ve druhém setu prohrávaly už 0:5, ale dokázaly na Španělky zatlačit a zvednout si sebevědomí před supertiebreakem. V něm sice nevyužili původního vedení 4:1 a dokonce prohrávaly 5:6, ale závěr patřil české dvojici. – Krejčíková, Siniaková x Arruabarrenová, Parraová-Santonjaová (ESP) 7:6(5), 3:6, 10:7

Kilnarová skrečovala semifinále
Monika Kilnarová se do finále v řeckém Irakliu nepodívá. Talentovaná česká tenistka v semifinálovém utkání proti Yleně In-Albonové ze Švýcarska za stavu 3:6, 0:2 duel vzdala.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)
3. kolo dvouhry
PETRA KVITOVÁ (9.) – Sofia Keninová (USA, 94.) 3:6, 6:2, 6:4
2. kolo čtyřhry
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Arruabarrenová, Parraová-Santonjaová (ESP) 7:6(5), 3:6, 10:7

* hráje se v noci z neděle na pondělí

Casino Admiral Trophy, Marbella (muži, ESP, 43 000 EUR, antuka)
2. kolo kvalifikace
ADAM PAVLÁSEK (202.) – Kimmer Coppejans (BEL, 278.) 4:6, 3:6
LUKÁŠ ROSOL (241.) – Jeremy Jahn (GER, 364.) 6:4, 6:3

Egypt men's futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F10, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAROSLAV POSPÍŠIL (620.) – Roman Safjullin (RUS, 482.) 1:6, 1:6

12th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
MONIKA KILNAROVÁ (405.) – Ylena In-Albonová (SUI, 575.) 3:6, 0:2 skreč Kilnarová

Engie Open de Seine-et-marne, Croissy-Beaubourg (ženy, FRA, 60 000 USD, hala)
JESIKA MALEČKOVÁ (311.) – Ivana Jorovičová (SRB, 275.) 7:6(5), 6:3
KAROLÍNA MUCHOVÁ (240.) – An Sophie Mestachová (BEL, 367.) 2:6, 6:3, 6:2
PETRA KREJSOVÁ (265.) – Katarzyna Piterová (POL, 378.) 2:6, 7:6(3), 5:7

Cascais Next Gen Tour, Lisabon (muži, POR F6, 25 000 USD, tvrdý povrch)
ROBIN STANĚK (654.) – Felipe Stěpanov Zjabtčenko (ESP, -) 6:3, 6:2

DOMINIK REČEK – Kristjan Tamm (EST, 1259.) 6:7(4), 3:6

ANNA SISKOVÁ (1125.) – Emma Lioiová (ITA, -) 7:6(3), 6:1