Denní menu, 10.3.2018: Berdych do Indian Wells vkročil vítězně, Siniaková skrečovala

I sobotní večer patřil v americkém Indian Wells tenisu! Hlavní pozornost českých fanoušků byla upřena na Tomáše Berdycha, který je nezklamal. Ve svém úvodním vystoupení porazil Němce Marterera ve dvou setech 6:1 a 6:4. Do třetího kola nepostoupila Kateřina Siniaková, která skrečovala zápas proti Rusce Kasatkinové. Ve čtyřhře vypadla Květa Peschkeová.

2:45

PLÍŠKOVÁ OTOČILA DUEL S BEGUOVOU: Karolína Plíšková postupuje na turnaji v americkém Indian Wells do třetího kola! Česká tenistka ale nevstoupila do zápasu s Irinou-Camelií Beguovou úplně nejlépe a v prvním setu prohrávala už 1:5. Od toho stavu ale hra doznala dvou podstatných změn. Beguová se herně zhoršila, začala hodně chybovat a neudržela vysoké tempo zkraje zápasu. Naopak Karolína Plíšková se herně zvedla a po vysokém počtu nevynucených chyb naopak začala sbírat jeden vítězný úder za druhým. A ve zbytku střetnutí povolila Beguové jen dva gemy! Napřed pěti hrami v řadě otočila na 6:5 a Beguová následně poslala první set do tiebreaku. V Něm Plíšková vyhrála 7:4 a psychickou převahu si přenesla i do druhé sady, ve které se rychle ujala vedení 4:0 a zápas bez problémů dotáhla do vítězného konce. – Irina Beguová (ROU, 36.) x Karolína Plíšková (5.) 6:7(4), 1:6

20:00

BERDYCH MARTEREROVI NEDAL ŠANCI: Jakožto nasazený hráč vstupoval Tomáš Berdych (15.) do masters v Indian Wells až ve druhém kole. V něm ho čekal dvaadvacetiletý německý tenista Maximilian Marterer (73.). Rodák z Valašského Meziříčí potvrdil roli favorita a do další fáze turnaje prošel vcelku bez problémů za 73 minut po vítězství 6:1 a 6:4. Především ve druhé sadě prokázal Berdych letité zkušenosti z okruhu – s německým hráčem prohrával již 0:3, ovšem do setu se dokázal více než dobře vrátit a ve zbývajícím průběhu už povolil soupeři pouhý jeden gem. – Tomáš Berdych (15.) – Maximilian Marterer (GER, 73.) – 6:1, 6:4

21:30

SINIAKOVÁ SKREČOVALA ZÁPAS PROTI KASATKINOVÉ: Za stavu 2:6 a 2:5 skrečovala svůj zápas druhého kola v Indian Wells Kateřina Siniaková (48.). Češka tak prohrála s Ruskou Darjou Kasatkinovou (19.) i druhý vzájemný zápas. Úvodní set duel byl poměrně jasnou záležitostí, Siniaková prolomila podání soupeřky až ve druhé sadě, kdy sama hned napravila svůj ztracený servis a srovnala na 1:1. Hned potom si však vyžádala ošetření, poté znovu za stavu 2:5 a pak raději zápas vzdala. – Kateřina Siniaková (48.) x Daria Kasatkinová (19.) – 2:6, 2:5 skr.

Poljak vybojoval premiérový titul
David Poljak (691.) slaví svůj první singlový titul v kariéře! Jednadvacetiletý tenista dokončil spanilou jízdu turnajem v izraleském Ramat Ganu finálovou výhrou nad Italem Alessandrem Begou (322.), druhým nasazeným, kterého porazil po setech 7:5, 6:4!

Detiucová si vyšlápla na Kolodziejová
Anastasia Detiucová (597.) postupuje na turnaji v řeckém Heraklionu do finále! Česká tenistka si v sobotním semifinálovém duelu vyšlápla na krajanku Miriam Kolodziejovou (355.), nasazenou jedničku, kterou porazila za 90 minut po setech 6:3, 6:4. V boji o titul vyzve Detiucová Maďarku Annu Bondarovou (519.).

Michnev v Portugalsku neuspěl
Petr Michnev (391.) se na turnaji kategorie Futures v portugalském Loule nepopasoval s rolí favorita a v osmifinále prohrál s Davidem Vegou Hernandezem (626.). Stalo se tak, ačkoliv Michnev vyhrál první set 6:2. V následujících dvou sadách ale vyhrál Španěl 6:3 a 6:4, díky čemuž si zajistil místo mezi nejlepší osmičkou.

BNP Paribas Open, Indian Wells (muži, USA, 8 648 508 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (15.) [12] – Maximilian Marterer (GER, 73.) 6:1, 6:4

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 648 508 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (48.) – Daria Kasatkinová (RUS, 19.) [20] 2:6, 2:5 skr.