Denní menu, 24.2.2018: Berdych nestačil na Chačanova, Kilnarová na titul nedosáhla

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Tomáš Berdych v Marseille dohrál. Český hráč ztratil v semifinále s Rusem Chačanovem čtyřikrát servis a turnaj pro něj skončil. Do finále naopak postoupily Monika Kilnarová a Karolína Muchová. První jmenovaná odehrála v jeden den dva zápasy, ten druhý už jí ale nevyšel a na titul tak Kilnarová nedosáhla.

12:00

KILNAROVÁ POSTOUPILA DO FINÁLE, NA TITUL ALE NEDOSÁHLA: Monika Kilnarová vybojovala na turnaji v italském Solarinu finálovou účast! Osmnáctiletá tenistka svedla v semifinále více než dvouhodinový souboj s Běloruskou Piraženkovou, kterou udolala po setech 7:5, 2:6 a 7:6(7). V rozhodujícím setu prohrávala Kilnarová již 2:4, avšak nepřiznivý stav dokázala vyrovnat a v závěrečném tiebreaku rozhodnout.

Dva zápasy v jeden den absolvovala v italském Solarinu Monika Kilnarová (429.). Po postupu přes Bělorusku Piraženkovou (470.) si na patnáctitisícovém turnaji zahrála o titul, duel proti nizozemské držitelce divoké karty jí ale nevyšel. Michaella Krajiceková (918.), někdejší 31. hráčka světa, si po hladkém semifinálovém vítězství nad nasazenou jedničkou smlsla i na dvojce. Kilnarovou porazila za hodinu a deset minut 6:3 a 6:2.– Monika Kilnarová (429.) x Svjatlana Piraženková (BLR, 470.) 7:5, 2:6, 7:6(7) / Monika Kilnarová (429.) x Michaella Krajiceková (NED, 918.) 6:3, 6:2

15:00

BERDYCH SI V MARSEILLE FINÁLE NEZAHRAJE: Tomáš Berdych na halovém podniku v Marseille svou sbírku třinácti titulů z akcí ATP nerozšíří. Česká jednička v sobotu nestačila na Karena Chačanova z Ruska, s nímž stejně jako na loňském Roland Garros opět neuhrála ani set. Dvaatřicetiletý Berdych nevzal o jedenáct let mladšímu soupeři ani jednou servis, ten svůj pak ztratil hned čtyřikrát a prohrál 3:6, 2:6.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Karen Chačanov (RUS, 47.) x Tomáš Berdych (17.) 6:3, 6:2

15:00

MUCHOVÁ JE PO SKREČI SOUPEŘKY VE FINÁLE: Karolína Muchová (265.) si na halovém turnaji v německém Altenkirchenu zahraje o titul. Jednadvacetileté Češce stačilo v sobotním semifinále k postupu jen čtrnáct minut, poté její soupeřka – nasazená trojka Maryna Zanevská (189.) z Belgie – duel za stavu 1:3 ze svého pohledu vzdala. Ve finále čeká na českou hráčku Harriet Dartová (303.) z Velkého Británie, jež se do hlavní soutěže musela prokousávat z kvalifikace. – Karolína Muchová (265.) x Maryna Zanevská (189.) 3:1 skreč Zanevská

Open 13 Provence, Marseille (muži, FRA, 645 485 EUR, tvrdý povrch)
Karen Chačanov (RUS, 47.) [9] – TOMÁŠ BERDYCH (17.) [4] 6:3, 6:2

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Abierto Mexicano, Acapulco (ženy, MEX, 250 000 USD, tvrdý povrch)
23:00 TEREZA MARTINCOVÁ (144.) [6] – Paula Badosa Gilbertová (ESP, 208.)

AK Ladies Open, Altenkirchen (ženy, GER, 25 000 USD, koberec)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (265.) – Maryna Zanevská (BEL, 189.) [3] 3:1 skreč Zanevská

Archigen Cup, Solarino (ženy, ITA, 15 000 USD, syntetický povrch)
MONIKA KILNAROVÁ (429.) [2] – Svjatlana Piraženková (BLR, 470.) [3] 7:5, 2:6, 7:6(7)

MONIKA KILNAROVÁ (429.) [2] – Michaella Krajiceková (NED, 918.) [WC] 3:6, 2:6

Soho Square Egypt F7 Women's Future (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
LINDA ŠEVČÍKOVÁ (-) – Ceccilia Pataccini (ITA, -) 6:4, 6:3

Egypt Men's Futures (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)