Futures v Opavě: Šátral zvládl drama s Riklem, Jaloviec odvracel mečboly. Postup vybojoval i Michnev

Turnaj v Opavě se přehoupl do své druhé poloviny, v pátek měl na programu už čtvrtfinále. V tom došlo mimo jiné na zajímavý souboj bývalého reprezentanta Jana Šátrala s Patrikem Riklem, který před utkáním táhl sérii sedmi vítězství v řadě. Dramatickou koncovku zvládl lépe Šátral, který vyhrál v tiebreaku třetího setu 12:10! Ještě větší drama přinesla bitva mezi prvním nasazeným Markem Jaloviecem a Matějem Vocelem. V ní favorizovaný Jaloviec udolal svého soupeře v rozhodujícím tiebreaku 14:12.

Michnev prvním semifinalistou, dalším soupeřem bude Klein
Petr Michnev (342.) udělal v Opavě další krok k obhajobě loňského finále. Český hráč v pátek zdolal za rovnou hodinu dvakrát 6:3 sedmnáctiletého Michaela Vrbenského (1221.) a postoupil do semifinále. V tom si osmadvacetiletý tenista zahraje s dalším teenagerem, soupeřem mu bude devatenáctiletý Slovák Lukáš Klein (673.).

Ten v souběžně hraném utkání na kurtu číslo 3 zdolal polského kvalifikanta Karola Drzewieckého (1251.) bez ztráty podání 6:1 a 6:4.

Šátral ukončil Riklovu vítěznou šňůru
Tahákem pátečního programu na turnaji v Opavě s dotací 15 tisíc amerických dolarů byl souboj exreprezentanta Jana Šátrala (376.) s vítězem posledního futuru v Jablonci Patrikem Riklem (1602.), jenž zdárně táhl sérii sedmi vítězství v řadě.

Úvodní set bral poměrem 6:4 na divokou kartu startující Rikl, druhý pak uzmul stejným výsledkem soupeř. V rozhodujícím dějství vedl Šátral 3:0, na ztracené podání ale Rikl rychle reagoval a brzy srovnal na 3:3. Následně už si oba borci servisy drželi, a tak musel rozhodnout tiebreak.

Ten vyústil v obrovskou přetahovanou, kterou nakonec zvládl lépe zkušenější Šátral. Ten získal zkrácenou hru nejtěsnějším rozdílem 12:10 a čeká jej v Opavě semifinále.

Jaloviec odvrátil čtyři mečboly a je v semifinále
V pořádné drama se proměnil zápas mezi prvním nasazeným Markem Jaloviecem (280.) a Matějem Vocelem (989.) ve čtvrtfinále v Opavě, které nakonec prvně jmenovaný vyhrál 3:6, 6:1, 7:6(12).

Favorit zápasu se po prohraném prvním setu dokázal herně výrazně zvednout a začal duel se svým krajanem obracet. Po vynucení si třetího setu si oba hráči až do tiebreaku drželi svá podání a ve zkrácené hře se začaly dít věci.

Vocel si vypracoval hned čtyři mečboly, z toho jeden při vlastním servisu, ale Jaloviec dokázal všechny hrozby porážky odvrátit a nakonec sám udolal svého soupeře 14:12 v rozhodující hře zápasu.

Rozhovory po zápasech čtyřhry

JAN ŠÁTRAL (376.) – PATRIK RIKL (1602.) 4:6, 6:4, 7:6(10)
MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) – PETR MICHNEV (342.) 3:6, 3:6
Lukáš Klein (SVK, 673.) – Karol Drzewiecki (POL, 1251.) 6:1, 6:4
MAREK JALOVIEC (280.) – MATĚJ VOCEL (989.) 3:6, 6:1, 7:6(12)

1.11.2017
Futures v Opavě: Michnev, Jaloviec a Šátral postupují. Osmifinále si zahraje celkem 11 Čechů

31.10.2017
Futures v Opavě: Šátral postoupil do hlavní soutěže, vítězství slaví také Vrbenský a Paroulek