Futures v Opavě: Šátral postoupil do hlavní soutěže, vítězství slaví také Vrbenský a Paroulek

V úterý bylo na programu druhé kolo kvalifikace, které bylo zároveň tím posledním. O osm vstupenek do hlavní soutěže usilovala hned pětice českých tenistů, avšak pouze tři z nich dokázali uspět. Jan Šátral, kvalifikační jednička, předvedl další dobrý výkon a bez ztráty setu postupuje do hlaví soutěže. Českého reprezentanta doplnili také dva nadějní mladící – Michael Vrbenský a Tadeáš Paroulek.

Šátral se kvalifikoval do hlavní soutěže
Překvapení se nekonalo. Jan Šátral (376.) splnil v Opavě roli favorita a postoupil do hlavní soutěže. Český hráč neztratil set ani se Srbem Dušanem Rajičem (1489.), kterého za 52 minut porazil hladce 6:1 a 6:3. Šátral soupeři v celém utkání nenabídl ani jednu brejkovou příležitost, sám pak proměnil čtyři z celkových pěti brejkbolů.

Do hlavní soutěže jde i sedmnáctiletý Vrbenský
Místo v hlavní soutěži opavského turnaje kategorie futures si zajistil také talentovaný Michael Vrbenský (1221.). Sedmnáctiletý mladík zdolal ve finále kvalifikace Slováka Davida Damiana Brnu (1547.) 6:2 a 6:4, přičemž protivníkovi nedaroval jediné své podání.

Panák proti polskému protivníkovi neuspěl
Yvo Panák (1516.) v kvalifikaci opavského turnaje ITF neuspěl. Český hráč v rozhodujícím utkání podlehl šestému nasazenému Polákovi Karolu Drzewieckému (1251.) 1:6 a 4:6. Polský hráč těžil zejména ze svého prvního podání, soupeři v zápase nepovolil ani jeden brejkbol.

Paroulek postupuje přes Bolardta do hlavní soutěže
Třetím českým tenistou, který si na halovém turnaji v Jablonci zajistil postup do hlavní soutěže, je Tadeáš Paroulek (1151.). Teprve sedmnáctiletý tenista si v úterním zápase poradil s Antonínem Bolardtem (1404.), kterého porazil po bezmála dvou hodinách po setech 3:6, 7:5 a 6:2.

JAN ŠÁTRAL (376.) – Dušan Rajič (SRB, 1489.) 6:1, 6:3
David Juras (SVK, -) – Levente Godry (HUN, 1573.) 3:6, 7:5, 6:4
Alexej Aleščev (RUS, 1917.) – Patrik Obal (SVK, 1632.) 7:5, 6:7(2), 3:6
MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) – David Damian Brna (SVK, 1547.) 6:2, 6:4
Marek Semjan (SVK, 1240.) – Marko Osmakcic (SUI, 1523.) 6:4, 6:4
Karol Drzewiecki (POL, 1251.) – YVO PANÁK (1516.) 6:1, 6:4
TADEÁŠ PAROULEK (1151.) – ANTONÍN BOLARDT (1404.) 3:6, 7:5, 6:2
Nikita Maštakov (UKR, 1362.) – Dominik Nazaruk (POL, 1523.) 6:3, 1:6, 2:6