Denní menu, 16.10.2017: Siniaková nadělovala kanára, Kolář nezvládl drama s Lackem

- Filip Lefenda

Kateřina Siniaková postoupila v Moskvě po suverénním výkonu do osmifinále, Chorvatce Vekičové povolila jen dva uhrané gemy. Zdeněk Kolář usiloval ve Stockholmu o postup do hlavní soutěže turnaje ATP, třísetové drama se Slovákem Lackem však nakonec nezvládl. Petr Michnev vypadl v 1. kole challengeru v německém Ismaningu.

NA ROZJEZD

12:00

KOLÁŘ SI HLAVNÍ SOUTĚŽ VE STOCKHOLMU NEZAHRAJE: Náročný zápas má za sebou Zdeněk Kolář (221.), který ve švédském Stockholmu útočil na premiérový postup z kvalifikace do hlavní soutěže turnaje ATP. Poslední překážkou mu byl favorizovaný Slovák Lukáš Lacko (117.), který nakonec dokázal duel otočit.

První set totiž vyhrál v tiebreaku český tenista, v tom druhém se radoval Lacko. Za oba sety nebyl k vidění jediný brejk, ten se zrodil až v rozhodující sadě. Kolář pustil ve čtvrté hře protivníka do vedení 40:0 a přišel o servis čistou hrou. Tento výpadek se posléze ukázal býti klíčovým, neboť na něj český hráč již nedokázal odpovědět. Set prohrál 3:6. – Lukáš Lacko (SVK, 117.) – ZDENĚK KOLÁŘ (221.) 6:7(5), 7:6(3), 6:3

HLAVNÍ CHOD

11:30

SINIAKOVÁ NEDALA VEKIČOVÉ ŠANCI: Kateřina Siniaková (52.) postoupila na moskevském Kremlin Cupu po třech letech do osmifinále. Česká semifinalistka z roku 2014 si na úvod pondělního programu až překvapivě snadno poradila s Chorvatkou Donnou Vekičovou (47.), které povolila jen dva gemy. V utkání, které trvalo pouhých padesát minut, nadělila Siniaková protivnici dokonce kanára.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Donna Vekičová (CRO, 47.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) 0:6, 2:6

A KDO NEMÁ DOST...

14:00

MICHNEV NEZVLÁDL 1. KOLO V ISMANINGU: Už pět porážek v řadě táhne na soutěžních dvorcích Petr Michnev. Ani na challengeru v Ismaningu nedokázal český tenista tuhle nepříznivou bilanci zvrátit. S domácím Němcem Danielem Masurem předvedl slušnou bitvu, zápas rozhodoval až třetí set. V něm Michenv soupeři rychle sebral podání a vedl 2:0. Následně se ale Masur dostal do pohody, kterou předváděl v prvním setu, a rozhodující sadu ovládl 6:3. – Daniel Masur (GER, 293.) – PETR MICHNEV (292.) 6:1, 3:6, 6:3.

Veselý se Zelenayem postupují
Jiří Veselý spojil pro deblovou část moskevského turnaje síly se Slovákem Igorem Zelenayem a oba jmenovaní spolu zaznamenali premiérovou společnou výhru. V utkání úvodního kola zdolali italsko-izraelskou dvojici Fabbiano, Sela 6:1 a 7:6(5). První set byl jasně v režii Čecha se Slovákem, ve druhé sadě se soupeři dostali do vedení 3:0, to ale favorité bleskově stáhli a dovedli dějství do tiebreaku, v němž si počínali lépe.

VTB Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 745 940 USD, tvrdý povrch - hala)
Fabbiano (ITA), Sela (ISR) – VESELÝ, Zelenay (SVK) 1:6, 6:7(5)

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, RUS, 855 308 USD, tvrdý povrch - hala)
Donna Vekičová (CRO, 47.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) 0:6, 2:6