Denní menu: Bejlek ztratila ve Stuttgartu jen dva gemy! Martincová ve Francii dohrála

Osmnáctiletá Sára Bejlek zkusí o víkendu projít kvalifikací prestižního turnaje WTA 500 v německém Stuttgartu. Na tamní antuce v sobotu zvládla první kolo proti Raluce Serbanové z Kypru. Tereza Martincová na turnaji WTA v Rouenu skončila v prvním kvalifikačním kole. Miriam Kolodziejová s Annou Siskovou vyhrály finále na stotisícovém turnaji ITF v Zaragoze. Na pětasedmdesátce v Bellinzoně deblový titul vybojovala Jesika Malečková.

Bejlek ztratila jen dva gemy
Sára Bejlek (137.) předvedla v úvodním kole kvalifikace na halovém antukovém turnaji ve Stuttgartu suverénní výkon. V duelu s Ralucou Serbanovou (180.) z Kypru dominovala, nečelila ani jednomu brejkbolu a za pouhou hodinku hry vyhrála dvakrát 6:1. O postup do hlavní soutěže si zahraje s druhou nasazenou Dianou Šnajderovou (62.).

Martincová se v Rouenu nekvalifikuje
Tereza Martincová (167.) skončila hned v prvním kole kvalifikace na turnaji WTA ve francouzském Rouenu. Nad její síly byla Polka Martyna Kubkaová (359.), se kterou prohrála 6:7(6), 7:6(4), 1:6.

Kolodziejová se Siskovou vyhrály turnaj v Zaragoze
Miriam Kolodziejová a Anna Sisková zvítězily ve finále turnaje ITF ve španělské Zaragoze a vybojovaly druhý titul ve dvou týdnech. Na triumf z La Bisbalu navázaly v sobotním utkání s Italkami Angelicou Moratelliovou a Camillou Rosatellovou, které porazily 6:2, 6:3.

Více se utkání věnujeme zde.

Malečková vyhrála turnaj v Bellinzoně
Jesika Malečková a Conny Perrinová ze Švýcarska dokázaly otočit vývoj finálového střetnutí na turnaji W75 ve švýcarské Bellinzoně a získaly deblovou trofej. V sobotu porazily Carmen a Ivanu Corleyovy 6:7(4), 7:6(7), 10:7, když ve druhém setu prohrávaly 4:5 a Američanky podávaly na vítězství.

Valentová vyhrála osmnáctý zápas v řadě
Tereza Valentová (395.) nadále na okruhu ITF řádí. Česká tenistka vyhrála osmnácté utkání v řadě a vybojovala postup do finále pětatřicítky v Šarm aš-Šajchu. V sobotním semifinále porazila Slovenku Katarínu Kužmovou (463.) 6:0, 6:2.

Havlíčková prošla do finále v Itálii
Lucie Havlíčková (360.) zvládla na turnaji ITF v italské Santa Margheritě semifinálové utkání s bývalou juniorskou světovou jedničkou Victorií Jimenezovou Kasintsevovou (349.) a postoupila do souboje o titul. Česká tenistka porazila Andořanku za necelé dvě hodiny dvakrát 6:2.

Hindová si finále nezahraje
Denisa Hindová (611.) na turnaji v Antalyi do finále nepostoupila. V sobotním utkání nestačila na domácí Ilay Yorukovou (525.), se kterou prohrála za 110 minut po setech 2:6, 4:6.

Ševčíková s Vlčkovou vyhrály turnaj v Antalyi
Linda Ševčíková a Karolína Vlčková dokázaly v turecké Antalyi na turnaji ITF ukořistit deblový titul. České hráčky ve finále porazily za 67 minut Anastasii a Radu Zolotarevovy po setech 6:3, 6:3.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 922 573 USD, antuka – hala)
1. kolo kvalifikace
Raluca Serbanová (CYP, 180.) – SÁRA BEJLEK (137.) 1:6, 1:6

Open Capfinances Rouen Métropole (ženy, FRA, 267 082 USD, antuka)
Martyna Kubkaová (POL, 359.) – TEREZA MARTINCOVÁ (167.) 7:6(7), 6:7(4), 6:1

Barcelona Open Banc Sabadell (muži, ESP, 2 938 695 EUR, antuka)
1. kolo kvalifikace čtyřhry
Jorda Sanchis, Llamas Ruiz (oba ESP) – MACHÁČ, Čang (CHN) 3:6, 0:6

Zaragoza Open (ženy, ESP, 100 000 USD, antuka)
Finále čtyřhry
Moratelliová, Rosatellová (obě ITA) – KOLODZIEJOVÁ, SISKOVÁ 2:6, 3:6

Pax Italia Bellinzona Ladies Open (ženy, SUI, 60 000 USD, antuka)
C. Corleyová, I. Corleyová (obě USA) – MALEČKOVÁ, Perrinová (SUI) 7:6(4), 6:7(7), 7:10

Egypt 11 Sharm ElSheikh Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 25 000 USD, tvrdý povrch)