Denní menu: Siniaková dohrála v deblovém semifinále

Kateřina Siniaková se Storm Hunterovou na sedmou výhru v řadě nedosáhly a v San Diegu končí v semifinále. Nikola Bartůňková prohrála v semifinále dvouhry na turnaji ITF v Trnavě. Postup do finále na menších turnajích ITF vybojovali Jakub Nicod a Laura Samson.

Siniaková s Hunterovou končí v semifinále
Kateřina Siniaková a Storm Hunterová sedmé vítězství v řadě nevybojovaly. Na turnaji v San Diegu prohrály semifinále proti Nicole Melicharové-Martinezové a Ellen Perezové, když padly po necelých dvou hodinách 7:5, 4:6, 9:11.

Siniaková s Hunterovou pokračují na vítězné vlně
Kateřina Siniaková a Storm Hunterová vyhrály už šesté utkání v řadě, díky čemuž v San Diegu postoupily do semifinále. V noci na sobotu druhé nasazené porazily japonskou dvojici Eri Hozumiovou a Makoto Ninomijaovou 6:4, 6:2. V prvním setu se Siniakové s Hunterovou povedlo otočit skóre z 2:4 a ve druhém dějství už soupeřky nepustily ani k jednomu brejkbolu. Po brejcích v prvním a pátém gemu pak zápas dopodávaly.

Klimovičová vyhrála deblový titul v Helsinkách
Linda Klimovičová vybojovala na turnaji ITF v Helsinkách svůj prozatím nejcennější titul mezi profesionálkami. Ve finále čtyřhry po boku domácí Laury Hietarantaové dokázaly čtvrté nasazené porazit turnajové jedničky Valentini Grammatikopoulouovou a Martynu Kubkovou za pouhých 66 minut po setech 6:3, 6:1.

Více se utkání věnujeme zde.

Nicod v Monastiru prošel do finále
Jakub Nicod (474.) potvrzuje na okruhu ITF svou dlouhodobou kvalitní formu. Devatenáctiletý český mladík, jenž letos v Monastiru získal už jeden singlový titul, na tuniském turnaji vybojoval postup do finále. V sobotním utkání porazil za 78 minut Němce Maxe Wiskandta (785.) 6:3, 6:2.

Samson je v Egyptě ve finále
Patnáctiletá Laura Samson (930.) zvládla semifinálové utkání v Šarm aš-Šajchu a zahraje si o svůj druhý profesionální titul! V sobotu porazila po dvou hodinách boje domácí Mernu Refaatovou (870.) po setech 7:5, 6:3.

Bartůňková si o titul v Trnavě nezahraje
Přes dvě a půl hodiny bojovala o postup do finále v Trnavě česká tenistka Nikola Bartůňková (266.), v semifinále se ale nakonec neprosadila. Nad síly úspěšné kvalifikantky byla Anastasija Gurevová (475.), se kterou prohrála 6:7(3), 6:1, 6:7(3). Bartůňkovou může mrzet zejména ztráta vede 4:1 ve třetím setu.

Kellovský neudržel vedení, končí v semifinále
Dominik Kellovský na turnaji v turecké Antalyi nevyužil výrazného náskoku a do souboje o titul nepostoupil. V semifinále s Italem Giuseppem La Velou sice vedl ve třetím setu o dva brejky, ale skóre 5:1 ve vítězství nepřetavil. Poté, co Ital srovnal na 5:5, sice Kellovský ještě zaznamenal další brejk, ale ve dvanácté hře opět nedopodával a nakonec prohrál po téměř tříhodinové bitvě 6:1, 5:7, 6:7(5).

Kellovský titul v Antalyi nevybojoval
Po vyřazení v semifinále dvouhry nastoupil Dominik Kellovský také k finálovému zápasu ve čtyřhře. S Rumunem Bogdanem Pavlem ovšem nedokázali naplnit roli nasazených jedniček a prohráli s turnajovými dvojkami Anthonym Genovem a Svjatoslavem Gulinem 3:6, 6:7(4).

Vrbenský v Portugalsku do finále nepostoupil
Michael Vrbenský (317.) se loučí s pětadvacítkou v portugalském Faru v semifinále. Nad síly českého tenisty byl domácí Jaime Faria (391.), se kterým prohrál 4:6, 2:6.

Cymbiotika San Diego Open (ženy, USA, 922 573 USD, tvrdý povrch)
Melicharová-Martinezová (USA), Perezová (AUS) – Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ 5:7, 6:4, 11:9

Hozumiová, Ninomijaová (obě JPN) – Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ 4:6, 2:6

1st Empire Women´s Indoor 2024, Trnava (ženy, SVK, 40 000 USD, tvrdý povrch – hala)
NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (266.) – Anastasia Gurevová (475.) 6:7(3), 6:1, 6:7(3)

33° Faro Future Portugal 3 (muži, POR, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAEL VRBENSKÝ (317.) – Jaime Faria (POR, 391.) 4:6, 2:6

Helsinki Open (ženy, FIN, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Grammatikopoulouová (GRE), Kubková (POL) – Hietarantaová (FIN), KLIMOVIČOVÁ 3:6, 1:6

Magic Hotel Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAKUB NICOD (474.) – Max Wiskandt (GER, 785.) 6:3, 6:2

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Giuseppe La Vela (ITA, 747.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (741.) 1:6, 7:5, 7:6(5)

KELLOVSKÝ, Pavel (ROU) – Genov (BUL), Gulin (-) 3:6, 6:7(4)

Egypt 5 Sharm Elsheikh Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Merna Refaatová (EGY, 870.) – LAURA SAMSON (930.) 5:7, 3:6