Denní menu: Plíšková ukončila čtyřleté čekání na titul! Macháč vybojoval deblovou trofej

Karolína Plíšková v rumunské Kluži vybojovala první titul od ledna roku 2020! Ve finále turnaje WTA 250 česká tenistka porazila domácí hráčku a turnajovou osmičku Anu Bogdanovou. Tomáš Macháč na halovém turnaji ATP v Marseille vybojoval svůj první titul z okruhu ATP, slaví po boku Číňana Čanga triumf ve čtyřhře. Linda Nosková ve finále čtyřhry turnaje v Abú Zabí neuspěla. Do hlavní soutěže první tisícovky sezóny v katarském Dauhá vstoupila výhrou nad Donnou Vekičovou Kateřina Siniaková.

Plíšková slaví titul po čtyřech letech!
Karolína Plíšková (78.) vybojovala první titul na okruhu WTA od ledna 2020, kdy triumfovala v Brisbane! Česká tenistka vyhrála bez ztráty setu halový turnaj v rumunské Kluži, kde v nedělním finále porazila za 86 minut po setech 6:4, 6:3 osmou nasazenou Anu Bogdanovou. Celkově se jedná už o sedmnáctou trofej Karolíny Plíškové na nejvyšším okruhu.

Více se zápasu věnujeme v samostatném článku.

Macháč s Čangem vybojovali v Marseille deblový titul!
Obrovského úspěchu dosáhli na turnaji ATP ve francouzském Marseille Tomáš Macháč a Č'-čen Čang. Česko-čínská dvojice, která spolu hrála poprvé na Australian Open, si podmanila halovou akci ve Francii a slaví zisk premiérového titulu na nejvyšším okruhu. Ve finále Macháč s Čangem porazili finskou dvojici Patrika Niklase-Salminena a Emila Ruusuvuoriho 6:3, 6:4.

Siniaková úspěšně vstoupila do tisícovky v Dauhá
Kateřina Siniaková (42.) při své sedmé účasti na podniku v katarském Dauhá vůbec poprvé postoupila do druhého kola. Na úvodní tisícovce sezony začala výhrou 7:5 a 6:1 nad Donnou Vekičovou (28.), kterou porazila v pátém vzájemném duelu už počtvrté.

Utkání začala šesti brejky. Za stavu 5:5 pak vzala Češka soupeřce podání počtvrté a vůbec poprvé dokázala brejk potvrdit. Do druhého dějství vstoupila Chorvatka udrženým servisem, od stavu 1:0 ale uhrála nečekaně už jen dva fiftýny. Siniaková se v jednu chvíli blýskla sérií sedmnácti získaných výměn v řadě, a doslova tak prolétla do dalšího kola.

V tom ji čeká nasazená dvojka Coco Gauffová ze Spojených států.

Nosková v Abú Zabí čtyřhru nevyhrála
Linda Nosková si z Abú Zabí titul ze čtyřhry neodveze, spolu se svou spoluhráčkou Heather Watsonovou z Velké Británie totiž prohrály ve finále turnaje WTA 500 s americkou dvojicí Sofia Keninová, Bethanie Matteková-Sandsová 4:6, 6:7(4). Česko-britský pár měl ve druhém setu šanci vrátit se do zápasu, ale nevyužil tři setboly a set nakonec prohrál ve zkrácené hře.

Gengel ovládl v Šarm aš-Šajchu druhý turnaj v řadě
Marek Gengel (782.) porazil ve finále turnaje v egyptském Šarm aš-Šajchu Estonce Olivera Ojakaara (1145.) po setech 6:3, 6:3. Pro českého tenistu se jedná o jubilejní desátý titul z turnajů pod záštitou ITF. Gengel v utkání ani jednou neztratil servis a svou vítěznou šňůru natáhl už na deset utkání, neboť na stejném místě ovládl turnaj i minulý týden.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Patnáctiletá Samson slaví premiérový titul
Teprve patnáctiletá Laura Samson (-) se raduje ze svého prvního profesionálního titulu, poté co ve finále turnaje ITF 15 v tuniském Monastiru porazila Němku Selinu Dalovou (744.) za hodinu a čtyřicet minut po setech 6:1, 6:3. Samson, další z řady talentovaných českých tenistek, odehrála teprve třetí turnaj mezi ženami a hned slaví tento velký úspěch.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Qatar TotalEnergies Open 2024, Dauhá (ženy, QAT, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
Donna Vekičová (CRO, 28.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (42.) 5:7, 1:6

Garciaová, Mladenovicová (obě FRA) – BOUZKOVÁ, VONDROUŠOVÁ 4:6, 6:3, 3:10