Denní menu: Nosková se kvalifikovala v Abú Zabí! L. Fruhvirtová neuspěla proti americké hvězdě

Lindě Noskové se povedlo projít dvoukolovou kvalifikací v Abú Zabí. Ve finále kvalifikace naopak neuspěla Linda Fruhvirtová. Ve Vendryni pokračovala kvalifikace Davis Cupu, ve které Češi porazili Izrael 4:0. Marek Gengel vybojoval titul na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu.

Nosková se kvalifikovala v Abú Zabí
Linda Nosková (30.) potvrdila v Abú Zabí roli nasazené jedničky a úspěšně prošla dvoukolovou kvalifikací. V nedělním finálovém kole porazila Španělku Cristinu Bucsaovou (73.) za hodinu a 34 minut 6:4, 7:6(1).

Ve druhé sadě česká tenistka prohrávala 2:4, okamžitým rebrejkem však dokázala ztrátu dohnat. Ve dvanáctém gemu na servisu čelila dvěma setbolům soupeřky, i s tímto problémem si ale dokázala poradit a zápas posléze dovedla do vítězného konce v tiebreaku.

Fruhvirtová se v Abú Zabí nekvalifikovala
Linda Fruhvirtová (126.) se na turnaji WTA 500 v Abú Zabí nedokázala kvalifikovat do hlavní soutěže. Česká tenistka nenavázala na své vítězství z úvodní rundy, ve které porazila Caroline Dolehideovou, a v dalším souboji s americkou soupeřkou prohrála ve dvou setech. Proti Danielle Collinsové sice dokázala zaznamenat tři brejky, ale sama ztratila servis hned šestkrát a padla 4:6, 3:6.

Gengel vybojoval v Egyptě titul
Marek Gengel (784.) vybojoval na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu svůj devátý singlový titul kariéry. V nedělním finále porazil za pouhých 57 minut Aljaksandra Ljaoněnka (860.) 6:3, 6:2.