Za 57 minut hotovo! Gengel vybojoval v Egyptě svůj devátý titul

Osmadvacetiletý Marek Gengel přetavil svou účast na turnaji ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu až v zisk devátého titulu v kariéře. Český tenista, který v průběhu celého turnaje neztratil ani jeden set, ve finále porazil za pouhých 57 minut Aljaksandra Ljaoněnku 6:3, 6:2.

Gengel, jemuž se v minulé sezoně nedařilo a propadl se ve světovém žebříčku do osmé stovky, otevřel rok 2024 dvěma porážkami v prvních kolech turnajů v katarském Dauhá. Po přesunu do Egypta se však český tenista naladil na vítěznou vlnu a na trápení posledních měsíců dal zcela zapomenout.

V pěti zápasech předvedl suverénní jízdu, kterou v semifinále okořenil výhrou dvakrát 6:4 nad nasazenou jedničkou Maratem Šaripovem. Ve finále si pak poradil hladce ve dvou setech s Ljaoněnkou, jenž se do souboje o titul dostal jako nenasazený hráč.

Gengela v utkání zdobil výborný servis. Soupeři nenabídl ani jeden brejkbol a sám se na returnu prosadil třikrát. K vítězství si pomohl sedmi esy a duel zakončil pěti získanými gemy v řadě.

Český tenista za vítězství obdrží 15 bodů do světového žebříčku a posune se do sedmé světové stovky.