Australian Open: Krejčíková otočila zápas a postoupila do osmifinále! Macháč další výhru nevybojoval

Australian Open má za sebou úvodní část zápasů třetího kola dvouher. Barbora Krejčíková se v utkání se Storm Hunterovou dostala pod tlak, nakonec ale souboj s deblovou světovou jedničkou otočila a po roce znovu postoupila do 4. kola. Tomáš Macháč se rval o postup do premiérového grandslamového osmifinále, po velkém boji ale byla nad jeho síly světová patnáctka Karen Chačanov.

Krejčíková otočila zápas a postupuje do osmifinále
Barbora Krejčíková (11.) otočila ve 3. kole Australian Open dramatické střetnutí s domácí Storm Hunterovou (180.) a zahraje si v Melbourne opět po roce osmifinále!

Češka prohrála první set a v tom druhém odvracela při stavech 4:4 a 5:5 shodně dva soupeřčiny brejkboly, aby se následně sama ve dvanáctém gemu postarala na příjmu o jediný a rozhodující brejk v sadě.

Další brejk zaznamenala turnajová devítka hned zkraje třetího dějství, v němž se dostala rychle do vedení 3:0. Výhodu získaného podání v dalším průběhu uhájila až do samotného konce, a zvítězila tak po obratu 4:6, 7:5 a 6:3. O čtvrtfinále si Krejčíková zahraje s teprve šestnáctiletým ruským objevem Mirrou Andrejevovou (47.).

„Jsem velmi šťastná za výhru. Byl to hodně složitý zápas a klíčem k úspěchu byla koncovka druhého setu. Jsem moc ráda, že se mi to nakonec podařilo překlopit na svou stranu. když se mi povedl brejk hned na začátku třetího setu, už to bylo nadějné,” hodnotila zápas brněnská rodačka.

Macháč na premiérové osmifinále nedosáhl
Tomáš Macháč (75.) končí na Australian Open ve 3. kole. Berounský rodák v něm nestačil na nasazenou patnáctku Karena Chačanova (15.), jemuž podlehl za tři hodiny a 24 minut po setech 4:6, 6:7(4), 6:4 a 6:7(5).

Českého hráče může mrzet obzvlášť druhá sada, ve které měl náskok jednoho brejku. Jenže o podání sám následně přišel, čehož moskevský tenista využil a odskočil do dvousetového vedení. Macháč na kurtu držel se soupeřem krok, avšak selhal v klíčových momentech. Celkově si vypracoval 19 brejkbolů, přičemž proměnil pouze dva z nich. Naopak Chačanovovi stačily k postupu brejkboly tři.

„Bohužel už ve druhém setu to bylo o kousíček a i ve čtvrté sadě se na jeho servisu vždy hrálo, zatímco při mém skoro vůbec. O to víc to bolí, asi jsem zápas mohl zvládnout trošku líp. Byl to dobrý duel, opravdu mi utekl jen o kousíček,“ hodnotil utkání Tomáš Macháč.

Přesto může být český tenista se svým působením v Melbourne spokojený, vždyť v Austrálii vůbec poprvé proklouzl do 3. kola některého z grandslamů. Příštím soupeřem Chačanova, jenž obhajuje semifinálovou účast, bude Ital Jannik Sinner (4.).

Pavlásek s Beharem porazili nasazené devítky
Adam Pavlásek při své premiéře v deblové soutěži Australian Open slaví postup do 2. kola. Český tenista po boku Uruguayce Ariela Behara totiž na úvod porazil britsko-novozélandský pár Jamie Murray, Michael Venus, a to za hodinu hry po setech 6:2, 6:4.

Pavlásek s Beharem si v utkání vedli famózně na servisu, o který ani jednou nepřišli. Celkově na svém podání ztratili pouhých 8 výměn z 45. V dalším kole úvodního grandslamu sezony pak na ně čeká kolumbijsko-brazilská dvojice Nicolas Barrientos, Rafael Matos.

„Kdyby to bylo vždy stejné jako dneska, vůbec bych si nestěžoval. Oba jsme odehráli skvělý zápas. Důležité bylo, že jsme odvrátili hned ve druhém gemu při mém servisu dva brejkboly. Kdyby to bylo hned na začátku 0:2, mohl to být úplně jiný zápas,“ nechal se slyšet Pavlásek.

Nosková si deblové maximum nevylepšila
Linda Nosková společně s Si-jü Wang nestačily na čínsko-tchajwanský pár Wu, Ču, kterému ve 2. rundě Australian Open podlehly za hodinu a 13 minut výsledkem 4:6, 2:6.

Rozhodly nevynucené chyby, jichž Češka s Číňankou napáchaly propastných 31, o 24 více než jejich soupeřky. Stále tak platí, že deblovým grandslamovým maximem české tenistky je 2. kolo, do kterého se probojovala také na US Open (2022) a Roland Garros (2023).

Djokovič je v osmifinále Australian Open
Největší favorit na zisk titulu z Australian Open Novak Djokovič (1.) v pátek postoupil bez problémů do osmifinále. V utkání třetího kola zdolal čtyřiadvacetinásobný grandslamový šampion 6:3, 6:3 a 7:6(2) Tomáse Martína Etcheverryho (32.) z Argentiny. Desetinásobný turnajový vítěz nečelil za dvě a půl hodiny zápasu na podání ani jednomu brejkbolu. V dalším kole vyzve šestatřicetiletý Srb vítěze souboje mezi Francouzem Mannarinem (19.) a Američanem Sheltonem (16.).

Sabalenková nadělila dva kanáry
Aryna Sabalenková (2.) pokračuje ve své suverénní jízdě za obhajobou loňského turnajového prvenství. Ve 3. kole Australian Open deklasovala Ukrajinku Lesju Curenkovou (33.), kterou smetla za necelou hodinu po setech 6:0, 6:0. Rodačka z Minsku neztratila v zápase ani jeden gem poprvé od roku 2015.

Vybrané zápasy 6. hracího dne Australian Open

3. kolo dvouhry mužů
TOMÁŠ MACHÁČ (75.) – Karen Chačanov (15.) 4:6, 6:7(4), 6:4, 6:7(5)
Jannik Sinner (ITA, 4.) – Sebastian Baez (ARG, 29.) 6:0, 6:1, 6:3
Taylor Fritz (USA, 12.) – Fabian Marozsan (HUN, 67.) 3:6, 6:4, 6:2, 6:2
Luca van Assche (FRA, 79.) – Stefanos Tsitsipas (GRE, 7.) 3:6, 0:6, 4:6
Adrian Mannarino (FRA, 19.) – Ben Shelton (USA, 16.) 7:6(4), 1:6, 6:7(2), 6:3, 6:4
Alex De Minaur (AUS, 10.) – Flavio Cobolli (ITA, 100.) 6:3, 6:3, 6:1
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Tomás Martín Etcheverry (ARG, 32.) 6:3, 6:3, 7:6(2)
Sebastian Korda (USA, 26.) – Andrej Rubljov (5.) 2:6, 6:7(6), 4:6