Denní menu: Češi v kvalifikacích ATP a WTA řádili

Třem českým tenistům se vydařil vstup do nové sezony v kvalifikacích turnajů ATP a WTA. V novozélandském Aucklandu Tereza Martincová uštědřila dva kanáry Anně Siskové a Brenda Fruhvirtová porazila 2:0 na sety Elyse Tseovou. V Brisbane pak Tomáš Macháč zdolal ve dvou sadách domácího Blakea Ellise. Češi vstoupili rovněž do United Cupu, s Čínou však prohráli 0:3.

B. Fruhvirtová vstoupila do kvalifikace výhrou
Brenda Fruhvirtová (111.) zahájila novou sezonu v kvalifikaci turnaje WTA v novozélandském Aucklandu vítězstvím. V úvodním kole porazila domácí Elyse Tseovou (1019.) ve dvou setech 6:1, 7:5.

Ve druhém setu sice česká tenistka neudržela vedení 4:2 a nechala soupeřku se dotáhnout ve skóre, ale posléze v jedenáctém gemu znovu udeřila a duel záhy dopodávala.

Více se utkání věnujeme zde.

Martincová nadělila dva kanáry
Fantastický první zápas nové sezony má za sebou Tereza Martincová (155.). Své krajance Anně Siskové (353.) nepovolila ani jeden gem a deklasovala ji za 49 minut dvěma kanáry.

Sisková se nevzdala bez boje a dokonce si vypracovala dva brejkboly, ale v koncovkách gemů, ať už na podání nebo returnu, neměla v noci na sobotu vůbec štěstí. Martincová v Aucklandu prodala své zkušenosti a po zásluze postoupila do dalšího kola kvalifikace.

Macháč vstoupil do kvalifikace výhrou
Tomáš Macháč (78.) otevřel novou sezonu vítězstvím v prvním kole kvalifikace turnaje ATP v australském Brisbane. Domácí divokou kartu Blakea Ellise (359.) porazil za hodinu a 44 minut po setech 7:6(2), 6:2.

Nejvýše nasazený hráč v bojích o hlavní soutěž sice zápas nezačal ideálně a prohrával v prvním setu 1:4, ale povedlo se mu ztrátu dotáhnout a nakonec si vynutit tiebreak, v němž zvítězil 7:2. Ve druhém setu už žádné výraznější komplikace nepřipustil a od stavu 2:2 zaznamenal šňůru čtyř gemů, čímž utkání zakončil.

United Cup, Perth a Sydney (muži a ženy, AUS, 10 000 000 USD, tvrdý povrch)
Česko – Čína 0:3
JIŘÍ LEHEČKA – Č'-čen Čang 7:5, 3:6, 4:6
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ – Čchin-wen Čeng 1:6, 6:2, 1:6
LEHEČKA, VONDROUŠOVÁ – Č. Čeng, Č'. Čang 1:6, 2:6

Podrobně se United Cupu věnujeme v samostatném článku.