Denní menu, 19.11.2023: Bejlek vyhrála největší finále kariéry! Klimovičová a Šalková slaví tituly

Sára Bejlek v chilské Colině získala největší titul kariéry, když na turnaji WTA 125 smetla Diane Parryovou. Dominika Šalková vyhrála turnaj ITF na čtyřicítce v portugalském Funchalu. Linda Klimovičová si po týdnu opět podmanila italské Solarino. Jakub Nicod skrečoval kvůli nemoci finále v řeckém Heraklionu a Hynek Bartoň v Portugalském Vale do Lobo nevyzrál na favorizovaného soupeře.

Bejlek slaví první titul z turnaje kategorie WTA 125
Sára Bejlek (194.) zvládla své největší finále mezi dospělými ve velkém stylu! Sedmnáctiletá Češka porazila na antukovém podniku WTA 125 chilské Colině i Diane Parryovou (104.) z Francie, které v hodinu a 11 minut dlouhém střetnutí povolila pouhé tři gemy. Tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou neztratila s o čtyři roky starší protivnicí set ani ve třetím vzájemném utkání, když tentokrát zvítězila naprosto jednoznačně 6:2 a 6:1. Bejlek se prezentovala o poznání aktivnější a variabilnější hrou. Nasazenou pětku připravila hned pětkrát o servis, zatímco svůj ztratila pouze jednou. V novém vydání žebříčku WTA by se měla Bejlek posunout o celých 60 míst na nové osobní maximum – 134. pozici.

Zápasu se podrobně věnujeme zde.

Šalková vyhrála čtyřicítku ve Funchalu!
Dominika Šalková (256.) na turnaji ITF W40 v portugalském Funchalu vybojovala nejcennější trofej své dosavadní kariéry a přiblížila se k účasti v kvalifikaci Australian Open. Vítězka dvou letošních titulů si pro své třetí prvenství dokráčela v neděli proti čtvrté nasazené Lee Boškovičové (233.), kterou po dvou hodinách porazila 4:6, 7:5, 6:3. Po vítězství ve Funchalu se Šalková posune na nové kariérní maximum, kterým bude 218. místo světa.

Klimovičová vyhrála v Solarinu druhý turnaj v řadě
Devatenáctiletá Linda Klimovičová (487.) je v italském Solarinu nezastavitelná. Česká tenistka na turnaji ITF W25 triumfovala už minulý týden a v neděli na své prvenství dokázala navázat. Ve finále porazila hladce ve dvou setech 6:2, 6:3 domácí Lisu Pigatovou (388.). Pro mladou Češku se jedná už o třetí letošní titul, poprvé zvítězila v únoru v egyptském Šarm aš-Šajchu.

Více se utkání věnujeme zde.

Bartoň proti nasazené čtyřce neuspěl
Hynek Bartoň (531.) na turnajový primát v portugalském Vale do Lobo nedosáhl. V nedělním finále český tenista podlehl favorizovanému Portugalci Henriqueovi Rochaovi (277.) 3:6, 1:6. V souboji s nasazenou čtyřkou si hned pětkrát prohrál podání a duel ztratil za 73 minut.

Nicod skrečoval finále v Heraklionu
Jakub Nicod (625.) na třetí trofej v této sezoně nedosáhl. Devatenáctiletý český tenista finálový zápas na turnaji ITF v Heraklionu proti Arthurovi Geovi (709.) za stavu 2:5 kvůli nemoci skrečoval.