Denní menu, 12.11.2023: B. Fruhvirtová má další titul, slaví také Klimovičová

Dvě talentované Češky získaly v neděli titul na turnajích ITF. Šestnáctileté Brendě Fruhvirtové se v řeckém Heraklionu povedlo vybojovat už šestý letošní titul. O několik minut později získala druhou trofej kariéry v italském Solarinu také devatenáctiletá Linda Klimovičová. Ve švédském Danderydu odstartoval challenger, do jehož kvalifikace vstoupil výhrou Petr Nouza.

Klimovičová v Solarinu získala druhý titul v životě
Linda Klimovičová (485.) se raduje ze druhého titulu své profesionální kariéry, poté co ve finále ITF turnaje s dotací 25 tisíc dolarů porazila britskou tenistku Emilii Lindhovou Gallagherovou (629.) po setech 6:3, 6:7(5), 6:1. Finálová bitva trvala dvě hodiny a 12 minut. Vyrovnanou první sadu souboje dvou kvalifikantek rozhodl osmý gem, ve kterém se podařilo české hráčce proměnit jediný brejkbol, který měla v úvodní sadě k dispozici a dostat se do vedení 5:3. Poté Klimovičová bez větších potíží set dopodávala.

Ve druhé sadě se devatenáctiletá Češka znovu o něco více přiblížila titulu, když se jí podařilo v páté hře opět prorazit podání soupeřky. Jenomže o čtyři roky starší Lindhová Gallagherová tentokrát našla odpověď a hned v následujícím gemu poprvé v utkání vzala Klimovičové servis a srovnala na 3:3. Za stavu 4:4 se dostala Klimovičová na returnu do vedení 0:40. První dva brejkboly její soupeřka odvrátila, ale poté jí pomohla dvojchybou. Česká tenistka ale brejk znovu nepotvrdila a set nepodávala. Sada nakonec dospěla až do tiebreaku, který pro sebe rozhodla poměrem 7:5 britská tenistka. V prvním gemu rozhodující sady Klimovičová ztratila svůj servis, pak ale předvedla báječnou jízdu, vyhrála šest her po sobě a finále díky tomu vyhrála.

Podrobněji se zápasu věnujeme v samostatném článku.

Fruhvirtová má šestý letošní titul, opanovala Heraklion
Brenda Fruhvirtová (133.) ovládla antukový turnaj ITF W40 v Heraklionu! Mladá česká tenistka porazila ve finále Jekatěrinu Makarovovou (184.) za hodinu a 11 minut po setech 6:1, 6:3. První set finálového utkání trval pouze 31 minut. Makarovová sice hned na úvod sebrala české tenistce podání, ta ale odpověděla ziskem šesti gemů v řadě a první sada tak putovala na její konto. Ve druhém setu šel výkon Makarovové nahoru, ve druhém gemu musela Češka odvracet dva brejkboly a šestý otáčela ze stavu 0:30. Všechny tyto nástrahy však Fruhvirtová ustála a v sedmém gemu prorazila podání své soupeřky, čímž se dostala se do vedení 4:3. Náskok si šestnáctiletá tenistka udržela až do konce a mohla začít slavit svůj šestý letošní titul.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

ATP Challenger Tour

Good To Great Challenger, Danderyd (muži, SWE, 73 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
PETR NOUZA (681.) – Remy Bertola (SUI, 429.) 7:6(4), 7:6(4)

W40 Heraklion (ženy, GRE, 40 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (133.) – Jekatěrina Makarovová (184.) 6:1, 6:3

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Archigen Cup, Solarino (ženy, ITA, 25 000 USD, koberec)
LINDA KLIMOVIČOVÁ (485.) – Emilie Lindhová Gallagherová (GBR, 629.) 6:3, 6:7(5), 6:1

Podrobněji se zápasu věnujeme v samostatném článku.

M15 Santo Domingo (muži, DOM, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Gómez Osorio (CUW), A. Vlahos (POL) – O. HORÁK, Kamrowski (POL) 3:6, 1:6