Denní menu, 4.11.2023: Knutsonová největší titul nevybojovala, vylepší však žebříčkové maximum

Šestadvacetiletá Knutsonová, která letos vybojovala už čtyři tituly na okruhu ITF, další trofej do své sbírky nevybojovala. Na šedesátce ve francouzském Nantes podlehla nasazené jedničce Oceane Dodinové. O trofej hrály také v Bratislavě hned tři české deblistky. Jesika Malečková a Francouzka Estelle Cascinová porazily Denisu Hindovou a Karolínu Kubáňovou.

Knutsonová ve finále v Nantes padla s nasazenou jedničkou
Šestadvacetiletá Gabriela Knutsonová (179.) na největší kariérní trofej nedosáhla. Ve finálovém souboji s domácí nasazenou jedničkou Oceane Dodinovou (110.) ztratila nadějně rozehrané utkání a po 109 minutách boje prohrála 7:6(2), 3:6, 2:6.

Ještě ve druhém setu dokázala Knutsonová odskočit do vedení o brejk, ale za stavu 3:2 o náskok přišla. Dodinová vyhrála šest her v řadě, díky čemuž se ujala vedení s výhodou brejku hned na začátku třetího setu a duel dovedla do vítězného konce, když své vedení dokázala ještě navýšit.

Knutsonovou postup do finále francouzské šedesátky vynese ve světovém žebříčku na nové kariérní maximum, figurovat bude na 157. či 158. místě.

Malečková oslavila návrat po třech a půl měsících titulem
Jesika Malečková a Francouzka Estelle Cascinová vyhrály čtyřhru na turnaji ITF W60 v Bratislavě. Česko-francouzská dvojice porazila ve finále Češky Denisu Hindovou a Karolínu Kubáňovou 6:3, 6:2. Pro Malečkovou se přitom jednalo o první turnaj od červencového zranění nohy.

Více se utkání věnujeme zde.

Fruhvirtová čtrnáctou výhru v řadě nepřidala
Brenda Fruhvirtová (139.), která vyhrála třináct zápasů v řadě, další vítězství na své konto nepřidala. Na čtyřicítce v řeckém Heraklionu prohrála semifinálový duel s Rakušankou Sinjou Krausovou (224.) po dvou hodinách a 16 minutách 6:7(3), 6:2, 2:6.

Fruhvirtové se nepovedlo v prvním setu využít vedení 4:2 a dějství nakonec ztratila v tiebreaku. Přestože v prostřední sadě převzala iniciativu a byla lepší hráčkou na dvorci, v rozhodujícím setu se Krausové povedlo uskočit do vedení ve třetím gemu, svůj náskok navýšila v sedmé hře a duel úspěšně dopodávala.

Palicová do finále nepronikla
Barbora Palicová (293.) na turnaji ITF v anglickém Sunderlandu do finále nepostoupila. V sobotním utkání podlehla Švýcarce Valentine Ryserové (370.) za pouhých 66 minut 3:6, 3:6.

Česká hráčka se sice prosadila v utkání na returnu hned třikrát, ale zároveň si šestkrát prohrála servis. Přesto v prvním setu Palicová vedla 3:1, od té chvíle ale tahala za kratší konec, a to i navzdory rychlému brejku v první hře druhého setu. V obou případech o náskok brejku přišla.

Forejtek končí v Mulhouse v semifinále
Český tenista Jonáš Forejtek (680.) se neprobojoval na turnaji ve francouzském Mulhouse do finále. V sobotním semifinálovém klání neudržel v prvním setu vedení nad domácím Emilienem Voisinem (657.) a prohrál za hodinu a 20 minut po setech 5:7, 2:6.

22ème Engie Open Nantes Atlantique (ženy, FRA, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Oceane Dodinová (FRA, 110.) – GABRIELA KNUTSONOVÁ (179.) 6:7(2), 6:3, 6:2

J&T Banka Slovak Open 2023, Bratislava (ženy, SVK, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
HINDOVÁ, KUBÁŇOVÁ – Cascinová (FRA), MALEČKOVÁ 3:6, 2:6

W40 Heraklion (ženy, GRE, 40 000 USD, antuka)
Sinja Krausová (AUT, 224.) – BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) 7:6(3), 2:6, 6:2