Denní menu, 13.10.2023: Krejčíková v Čeng-čou postupuje, Siniaková porazila favoritku

Páteční program nabídl na nejvyšším ženském okruhu hned čtyři čtvrtfinálové zápasy českých tenistek. Barbora Krejčíková na pětistovce v čínském Čeng-čou postoupila do semifinále přes Lesju Curenkovou. Výraznou favoritku v Hongkongu dokázala předčit Kateřina Siniaková, která ve dvou setech porazila Anastasiji Pavljučenkovovou. Tamtéž se Lindě Fruhvirtové nepovedlo najít recept proti Leylah Fernandezové. Marie Bouzková nesplnila roli favoritky proti Jüe Jüan v Soulu. Adam Pavlásek s Arielem Beharem prohráli semifinále čtyřhry na challengeru v Bratislavě.

Siniaková si vyšlápla na favoritku
Kateřina Siniaková (85.) postoupila na turnaji WTA 250 v Hongkongu do třetího letošního semifinále. Sedmadvacetiletá Češka v pátek porazila 7:6(1) a 6:4 bývalou světovou jedenáctku Anastasiji Pavljučenkovovou (61.) z Ruska, s níž všechny tři předešlé zápasy na tvrdém povrchu prohrála.

V prvním setu otáčela královéhradecká rodačka nepříznivé skóre 2:4. Ve druhém pro změnu vedení 4:2 ztratila, od stavu 4:4 už ale bodovala pouze ona.

O druhé sezonní finále si Siniaková zahraje proti šesté nasazené Martině Trevisanové (42.) z Itálie.

Více se utkání věnujeme zde.

Krejčíkové stačil v Čeng-čou jeden set k postupu
Česká tenistka Barbora Krejčíková (18.) na turnaji v čínském Čeng-čou prošla bez větších obtíží do semifinále. V utkání s Lesjou Curenkovou (43.) jí k postupu stačilo vyhrát úvodní set (6:3), po kterém ukrajinská hráčka kvůli problémům se zády duel skrečovala.

Curenkovou začaly trápit bolesti zad už v průběhu prvních gemů střetnutí, kvůli čemuž dvakrát ztratila podání a prohrávala už 0:3. Ač se herně zvedla a snížila na 2:3, přesto si musela vzít pauzu na ošetření. Zásah fyzioterapeutky jí ale pomohl jen částečně. První set dohrála, avšak po ztrátě servisu v devátém gemu a prohře 3:6 se rozhodla v duelu nepokračovat.

Krejčíkovou čeká v semifinále souboj s Darjou Kasatkinovou (12.).

Fruhvirtová se proti Fernandezové neprosadila
Lindě Fruhvirtové (88.) se nepovedlo uspět v utkání s kanadskou tenistkou Leylah Fernandezovou (60.) a skončila na turnaji v Hongkongu ve čtvrtfinále. V pátečním utkání prohrála 6:7(2), 2:6.

První set nabídl velké drama a tahanici, ve které se české hráčce povedlo srovnat z 0:2 na 2:2. Úvodní dějství nakonec dospělo až do tiebreaku, ve kterém se kanadské tenistce povedlo rychle vybojovat výhodu mini-brejku a nakonec získala zkrácenou hru hladce 7:2.

Fruhvirtové se od té chvíle přestalo dařit a ve druhém setu už tahala za kratší konec. Dvakrát prohrála podání a duel ztratila za hodinu a 44 minut.

Bouzková se do semifinále nepodívá
Marie Bouzková (29.) nedokázala potvrdit v korejském Soulu roli favoritky a ve čtvrtfinále tamního turnaje WTA se loučí s hlavní soutěži dvouhry. S Číňankou Jüe Jüan (128.) prohrála čtvrtá nasazená po téměř třech hodinách boje 5:7 a 6:7(7).

Bouzková se dostávala pod tlak hned od prvních her střetnutí a navzdory dvěma setům téměř tříhodinové střetnutí nabídlo obrovské drama, v němž se rozhodovalo až v koncovkách obou dějství.

Knutsonová je na čtyřicítce v Portugalsku v semifinále
Gabriela Knutsonová (201.) si na turnaji ITF W40 v portugalském Quinta do Lagu zajistila postup mezi čtyři nejlepší. V pátečním čtvrtfinále hladce porazila za 82 minut britskou kvalifikantku Eden Silvaovou (361.), kterou přehrála dvakrát 6:2.

Bejlek prolétla do semifinále v Itálii
Sára Bejlek (206.) má za sebou hodně rychlé páteční čtvrtfinále v Santa Margheritě di Pula. V souboji s domácí kvalifikantkou Alessandrou Mazzolaovou (782.) vyhrála za pouhých 46 minut 6:0, 6:1 a postoupila do sobotního semifinále.

Vrbenský i Krumich jsou v Telavi v semifinále
Na gruzínském turnaji ITF v Telavi se Michael Vrbenský (375.) i Martin Krumich (617.) podívají do semifinále. Zatímco Krumich postoupil bez boje, Vrbenský si poradil ve třech setech s Andrejem Čepelevem (516.) po úspěšném obratu 5:7, 6:2, 6:1.

Šalkové soupeřka v semifinále skrečovala
Dominika Šalková (329.) postoupila za pouhých 24 minut ve španělské Seville do finále tamního turnaje ITF. Sedmá nasazená Sapfo Sakellaridiová (287.) za stavu 2:3 v prvním setu duel české hráčce skrečovala.

Bank of Communications Zhengzhou Open, Čeng-čou (ženy, CHN, 780 637 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (18.) – Lesja Curenková (UKR, 43.) 6:3 skreč

Prudential Hong Kong Tennis Open 2023 (ženy, CHN, 259 303 USD, tvrdý povrch)
Leylah Fernandezová (CAN, 60.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (88.) 7:6(2), 6:2
KATEŘINA SINIAKOVÁ (85.) – Anastasija Pavljučenkovová (61.) 7:6(1), 6:4

Hana Bank Korea Open, Soul (ženy, KOR, 259 303 USD, tvrdý povrch)
Jüe Jüan (CHN, 128.) – MARIE BOUZKOVÁ (29.) 7:5, 7:6(7)