US Open: Muchová vyrovnala newyorské maximum! Muži na US Open dohráli

Letošní US Open dospělo do třetích kol ve dvouhře. V ženské dvouhře vybojovala postup do osmifinále Karolína Muchová, která porazila domácí Taylor Townsendovou. Jiří Veselý na Chorvata Bornu Goja nevyzrál, když mu podlehl ve třech setech. Pouhé tři gemy uhrál Jakub Menšík v zápase s Taylorem Fritzem. V pikantním derby v rámci druhého kola čtyřhry prohrály Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s Barborou Strýcovou a Markétou Vondroušovou.

Muchová zvládla náročný dvouhodinový zápas
První pořádnou prověrku má zdárně za sebou desátá nasazená Karolína Muchová (10.). Česká tenistka v souboji s Taylor Townsendovou (132.) úspěšně dotáhla v prvním setu ztrátu brejku a zvítězila 7:6(0), 6:3.

Američanku v utkání ohromně srážely nevynucené chyby, kterých posbírala hned 39 oproti pouhým 14 Muchové. Česká hráčka naopak zapsala 25 vítězných úderů oproti 22 winnerům soupeřky.

Poté, co Muchová dorovnala skóre 1:3 v úvodním dějství, tak dotáhla první sadu do tiebreaku, v němž dominovala 7:0. Do druhé sady pak světová desítka vstoupila vedením 3:0 a výhodu brejku si donesla až do koncovky.

„První set byl velmi těsný. Jsem ráda, že jsem se dokázala dobře připravit na tiebreak, hrála jsem v něm opravdu dobře. Pak už jsem cítila, že je utkání více v mých rukou. Zvládla jsem vyhrát ve dvou setech, čehož si moc cením,“ okomentovala dění na kurtu Muchová.

Muchová tímto vítězstvím dorovnala své maximum z US Open, kterým bylo osmifinále z roku 2020. V dalším kole narazí na Číňanku Sin-jü Wang (53.).

Veselý si turnajové maximum nevylepšil
Jiří Veselý (437.) končí na US Open ve 3. kole, když podlehl Bornu Gojovi (105.) za dvě hodiny a šest minut po setech 4:6, 3:6 a 2:6.

Český tenista si nedokázal poradit s precizním servisem soupeře a nevypracoval si ani jeden brejkbol, přičemž na returnu získal pouhých 11 výměn. Oproti Gojovi natropil příbramský rodák více než trojnásobek nevynucených chyb, přesto může po dlouhém zranění hodnotit návrat na US Open pozitivně. Na žebříčku ATP si polepší přibližně o 120 míst.

Menšíkova senzační jízda končí ve 3. kole
Osmnáctiletý Jakub Menšík (206.) si ke svým narozeninám postup nenadělil. Ve 3. kole US Open podlehl domácímu Tayloru Fritzovi (9.), a to z hodinu a půl po setech 1:6, 2:6 a 0:6.

Český tenista od začátku na svého soka nestačil, v utkání si nevypracoval ani jeden brejkbol. Talentovaného mladíka nepodržel taktéž servis, z deseti gemů ho ztratil sedmkrát. Přesto může hodnotit svou misi ve Flushing Meadows úspěšně, neboť v žebříčku dvouhry se posune až do poloviny druhé stovky.

„Ze dneška si beru ponaučení. Kdybych se lépe koncentroval, mohl bych s ním hrát rovinu a aspoň trochu bych ho potrápil. Vím, že můžu i s takovým borcem hrát. Kvůli takovým zápasům tenis dělám a už se těším na další podobné mače,“ nechal se slyšet.

Strýcová postupuje i v mixu
Barbora Strýcová po boku Mexičana Santiaga Gonzáleze postoupila na US Open do osmifinále smíšené čtyřhry. Česko-mexický pár porazil Australany Peerse s Hunterovou za hodinu a 24 minut po setech 2:6, 7:6(5) a 11:9. Strýcová s Gonzálezem prohrávali v supertiebreaku už 6:8, avšak dokázali skóre otočit.

Za vyzdvihnutí stojí také gesto fair play, kterým se za stavu 3:3 a 0-30 ve druhé sadě Češka s Mexičanem prezentovali. Rozhodčí na empajru zahlásila, že před úderem Hunterové míč dvakrát dopadl na zem. Opak byl pravdou, čehož si byla Strýcová s Gonzálezem vědomi. Požádali tak o opakování výměny.

Strýcová s Vondroušovou vyřadily nasazené jedničky
Pikantní české derby ve druhém kole US Open vyhrály Barbora Strýcová s Markétou Vondroušovou. Češky si za pouhých 73 minut poradily s nasazenými jedničkami Barborou Krejčíkovou a Kateřinou Siniakovou, které porazily 6:2, 6:3.

Do zápasu přitom Strýcová s Vondroušovou nevstoupily dobře a prohrávaly 0:2, ale pak získaly sedm gemů v řadě. Ve druhé sadě se vítězky dostaly do vedení 3:1, načež Krejčíková se Siniakovou srovnaly na 3:3. Jenže v osmém gemu Strýcová s Vondroušovou znovu udeřily a vzápětí duel dopodávaly.

„Zápas to byl dobrý. Ze začátku jsme všechny byly nervózní, oťukávaly jsme se. Pak jsme do toho začaly šlapat a zároveň jsme si užívaly každý moment,“ nechala se slyšet Strýcová, na kterou navázala její spoluhráčka. „Je to fantastický úspěch. Bára hraje poslední turnaj, navíc los k nám byl nemilosrdný. Přesto jsme si říkaly, že do toho půjdeme. A vyšlo nám to skvěle,“ řekla Vondroušová.

Plíšková s Vekičovou zdolaly turnajové jedenáctky
Karolína Plíšková a Chorvatka Donna Vekičová postoupily na US Open do osmifinále čtyřhry! V utkání druhého kola se česko-chorvatské dvojici povedlo porazit jedenácté nasazené Latishu Čchan a Čao-süan Jang po obratu 4:6, 7:5, 6:2.

Kolodziejová s Noskovou prohrály s domácími deblistkami
Miriam Kolodziejová a Linda Nosková neuspěly v utkání druhého kola newyorského grandslamu. Češky nestačily na domácí hráčky Robin Montgomeryovou a Clervie Ngounoueovou, se kterými prohrály za pouhých 59 minut 3:6, 2:6.

Pavlásek s Beharem dohráli ve druhém kole
US Open končí pro Adama Pavláska a Ariela Behara ve druhém kole. Česko-uruguayská dvojice se nedokázala proti patnáctým nasazeným Američanům Nathanielovi Lammonsovi a Jacksonovi Withrowovi prosadit na returnu a nakonec prohrála ve dvou setech 6:7(3), 4:6.

3. kolo dvouhry mužů
Tommy Paul (USA, 14.) – Alejandro Davidovich Fokina (ESP, 21.) 6:1, 6:0, 3:6, 6:3
Ben Shelton (USA, 47.) – Aslan Karacev (77.) 6:4, 3:6, 6:2, 6:0
Či-čen Čang (CHN, 67.) – Rinky Hijikata (AUS, 110.) 3:6, 3:6, 6:4, 3:6
Adrian Mannarino (FRA, 35.) – Frances Tiafoe (USA, 10.) 6:4, 2:6, 3:6, 6:7(6)
Dominic Stricker (SUI, 128.) – Benjamin Bonzi (FRA, 108.) 2:6, 7:5, 7:6(4), 3:6, 6:2
Borna Gojo (CRO, 105.) – JIŘÍ VESELÝ (437.) 6:4, 6:3, 6:2
JAKUB MENŠÍK (206.) – Taylor Fritz (USA, 9.) 1:6, 2:6, 0:6
Laslo Djere (SRB, 38.) – Novak Djokovič (SRB, 2.) 6:4, 6:4, 1:6, 1:6, 3:6